بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

چمن مصنوعی برای باغ

چمن مصنوعی برای باغ
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/02/03 0 نظر

چمن مصنوعی تاریخچه دور درازی در زمین های ورزشی دارد، اما این محصول به قدری کاربردی و راهبردی می باشد که در زمینه های دیگر از جمله باغ و حیاط و سایر چشم اندازها از محبوبیت بالایی برخوردار است. اگرچه این محصول در واقعیت طبیعی نیست، اما ظاهری بسیار شبیه به چمن های طبیعی دارد و مزیت های بسیار زیادی را شامل می شود.

پیشرفته، لوکس، مجهز به تکنولوژی های روز دنیا، مدرن، کارآمد، باکیفیت و استاندارد، این ها تنها چند تا از مهم ترین ویژگی های چمن های مصنوعی است که گروه چمن سرا به مشتریان عزیز خود ارائه می کند. کافی است با یک مشاوره با کادر مجرب و متخصص ما، انتخابتان را بکنید و از چمن مصنوعی خود به نحو احسنت استفاده کنید.
حتی فکرش را هم نمی‌کنید که این محصول به ظاهر ساده می تواند چه چشم اندازهایی را به وجود آورد و چقدر می تواند کارهای مربوط به رسیدگی به حیاط و باغ منزلتان را کاهش دهد.


آیا ارزش دارد تا چمن مصنوعی را در باغ و حیاط مناطق مسکونی نصب کنیم؟
جواب ما به این سؤال بی برو و برگرد، مثبت است. این قاطعیت نیز از سال ها تجربه در ارائه چمن های مصنوعی و شرکت در پروژه های مختلف تجاری و مسکونی ناشی می شود.
یکی از دغدغه های صاحب‌خانه‌هایی که در حیاط خانه خود باغ دارند این است که از پس هزینه های آبیاری و رسیدگی‌های مداوم و هزینه‌بردار چمن‌های طبیعی در طول سال بر نمی آیند.
به این ترتیب است که چمن مصنوعی مخصوصا در میان این گروه از افراد بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
استفاده از چمن مصنوعی برای باغ موجب رونق و نونوار شدن هر چه بیشتر حیاط شما می شود و مشکلات و مسائلی که با چمن طبیعی رو به رو بوده اید را به طور کل از میان بر می دارد.
اگر بخواهیم گریز کوتاهی به مزیت های چمن مصنوعی برای استفاده در باغ و حیاط بپردازیم، باید بگوییم که:
●    نیاز به آبیاری ندارد
●    نیاز به نور خورشید ندارد
●    لازم به هرس کردن آن نیست
●    دلیلی برای استفاده از آفت کش ها و مقابله با علف های هرز نیست
●    موجب پراکنده شدن گرده ها و ایجاد حساسیت در افراد مستعد نمی شود
●    در صورت افتادن و لیز خوردن های احتمالی افراد، از بروز حادثه جلوگیری می کند
●    خود اطفاء است، یعنی در مواقع بروز آتش سوزی، موجب پخش شدن آتش نمی شود

 

 

دو ایده برتر برای استفاده از چمن مصنوعی برای باغ
مطمئنا چمن مصنوعی اجازه می دهد تا از خود خلاقیت و ابتکار عمل نشان دهید، به عبارت دیگر شما می توانید بنا به سلیقه و خواسته خود، هر طور که خواستید از چمن مصنوعی استفاده کنید و آن را با انواع وسایل و گزینه های دیگر همراه کنید تا در کنار هم منظره و چشم انداز چشمگیری را به وجود آورند.

1.اتاقک های باغی
آیا از باغ حیاط خود به نحو احسنت استفاده می کنید؟ شاید باغ خانه تان به یک بخش ضروری و مهم زندگی روزانه‌تان تبدیل شود و یکی از آپشن های منزلتان به شمار رود.
●    اتاقک باغی می تواند محیط باغ را به مکانی برای زندگی کردن و استراحت کردن تبدیل کند.
●    حالا دیگر اتاقک حیاطتان بیش از انباری و جایی برای نگهداری وسایل و اسباب و اثاثیه کاربرد دارد.
●    آیا می خواهید از حیاط و باغ خود نهایت استفاده را ببرید؟ می خواهید چمنی سبز داشته باشید بدون این که خبری از ماشین های چمن زنی در میان باشد؟ پس به چمن مصنوعی اعتماد کنید و اجازه دهید تا نتیجه فوق العاده ای را جلوی چشمانتان نقش ببندد.

همه این ها با استفاده از چمن مصنوعی برای باغ به دست می آید. کافی است بهترین نوع این محصول را مطابق با هدفی که در سر دارید انتخاب کنید و سپس حالا فقط و فقط باید برای لذت بردن از لحظات ناب و به‌یادماندنی خود را آماده کنید.

 

 

اما چه نوع اتاقک های باغی برای شما مناسب می باشد؟

●    اتاقک های شیشه ای- ساختار شیشه ای هر مکانی را مدرن و دکوراتیو نمایان می کند. وجود چمن مصنوعی برای باغ در کنار شیشه ها می تواند زیبایی محیط و باغ شما را چندین برابر کند. درها و پنجره های شیشه ای این اتاقک ها می توانند گزینه خوبی برای این باشند که محیط بیرون را به داخل بیاورید و بالعکس.
لحظه ای طلوع و غروب خورشید را که روی درب و پنجره های شیشه ای این اتاقک ها نقش می بندد و انعکاس آن روی چمن مصنوعی را تصور کنید. شاید وجود چنین فضایی در حیاط منزل به سختی بتواند شما را راضی کند که داخل خانه بروید.


●    اتاقک های چوبی- چیزی فراتر از حس آرامش در این ساختارها وجود دارد. اتاقک های چوبی برای ایجاد فضاهایی آرامش بخش و متمرکز بسیار عالی می باشند. ظاهر طبیعی این چوب ها با گیاهان و چمن مصنوعی برای باغ هماهنگی فوق العاده ای ایجاد می کند. رنگ گرم چوب و طراوت رنگ سبز چمن موجب می شود تا همان حس و حالی را که وقتی به دل طبیعت می زنید، داشته باشید.

●    اتاقک های لوکس و لاکچری- رنگ آمیزی و طراحی اتاقک باغی می تواند روش ایده آل دیگر باشد که حتی اگر می خواهید از آن برای ذخیره و نگهداری از وسایل اضافه استفاده کنید، بازهم محیط فرح بخشی را در باغ ایجاد می کند.


نکته: برخی از سطوح منعکس کننده  زمانی که نور را به اجسام اطراف منعکس می سازند، موجب افزایش حرارت و گرما می شوند. از این رو زمانی که می خواهید از اتاقک های شیشه ای استفاده کنید، بهتر است جهت نور خورشید را در نظر داشته باشید.

2. اسباب و اثاثیه
روش های مختلفی وجود دارد تا از اثاثیه در محیط های بازی مانند باغ و حیاط استفاده کنید تا فضای خارق العاده و کاربردی را در اختیار داشته باشید. شما می توانید از هر وسیله که دوست دارید برای هر هدفی که در ذهن خود دارید، استفاده کنید:
●    سرگرمی
●    استراحت
●    آرامش گرفتن و ریلکس کردن
●    بازی کودکان و حیوانات خانگی
●    ایجاد محیطی برای میزبانی از مهمانان

 


چه نوع وسایلی را برای باغ منزل خود نیاز دارید؟
●    یک باغ کوچک و ساده و البته مدرن شاید فضای زیاد برای استفاده از اثاثیه اضافه نداشته باشد، از این رو نیمکت ها می توانند هم برای نشستن و هم برای دراز کشیدن گزینه مناسبی در نظر گرفته شوند.

●    میز و صندلی- انواع میز و صندلی‌های چوبی، حصیری و فلزی در دسترس می باشند. اگر می خواهید با استفاده از چمن مصنوعی برای باغ، فضای رمانتیک و آرامش بخشی را ایجاد کنید، می توانید از صندلی های تابی یا صندلی های معلق استفاده کنید که با محیط سبز و با نشاط اطراف هماهنگی زیبایی ایجاد می کنند.
چمن مصنوعی در این جا می تواند بیش از هر چیزی دیگری ارزشمند باشد، زیرا زمانی که روی صندلی و پشت میز می نشینید، زیر پاهایتان نرم و لطیف احساس می شود.
●    غذاخوری- آیا می خواهید بساط باربیکیو و کباب را در حیاط و باغ خود راه بیندازید؟ بهتر است چنین وسایلی را در بخش پاسیو خانه قرار دهید تا از انتقال حرارت به بخش های دیگر باغ جلوگیری نماید، مخصوصا اگر چمن مصنوعی در باغ خود نصب کرده اید.

●    ترامپولین- بچه های عاشق ترامپولین می باشند، وجود چنین وسیله بازی هیجان انگیزی، موجب شادی و سرگرمی آن ها می شود. البته این تنها وسیله بازی نیست که می توانید در باغ شخصی خود استفاده کنید، انواع تاب، سرسره، استخر توپ و غیره نیز از جمله وسایلی هستند که می توانید روی چمن مصنوعی خود استفاده کرده و لحظات خوشی را برای دلبندتان مهیا کنید.

•    ایجاد فضای دل انگیز و رمانتیک با نور پردازی. خوب یکی از جذاب ترین دکوراسیون های داخلی و بیرونی به نور پردازی باز می گردد. حالا که چمن مصنوعی را در باغ خود نصب کرده اید و اطراف آن را با درختچه ها و گل و گیاهان رنگارنگ تزئین کرده اید، حالا فقط این نور است که می تواند فضای باغ را بیش از پیش رمانتیک تر و زیباتر نشان دهد و هم چنین استفاده از آن را در سیاهی شب نیز امکان پذیر می سازد.
از لامپ های تزئینی در لا به لای درختچه ها و درخت ها و گیاهانی که کاشته اید، استفاده کنید. استفاده از نورهای رنگی و مات می توانند جلوه طبیعی باغتان را چندین برابر نمایند و حال و هوای رمانتیکی به آن ببخشند.


نکته: وسایلی و اثاثیه و یا هر چیز سنگین دیگری که روی چمن مصنوعی قرار می گیرد، می تواند الیاف آن را صاف و تخت کند. این مشکل با جابجایی هر چند فقط یک بار وسایل و استفاده از براش و شانه مخصوص برای شانه زدن الیاف چمن مصنوعی مشکل را برطرف می کند. در هر صورت توصیه می شود از وسایلی بسیار بسیار سنگین مانند وسایل نقلیه استفاده نکنید که می تواند لایه زیرین چمن مصنوعی را تحت تاثیر قرار دهد.

اگر فکر میکنید استفاده از چمن مصنوعی در باغ ممکن است آن را خمیده و تخت کند به مقاله آیا الیاف چمن مصنوعی برای محوطه سازی تخت و خمیده می شوند؟ سری بزنید

کلام آخر
امیدواریم که این ایده های استفاده از چمن مصنوعی برای باغ برای شما مفید بوده باشد و بتوانید در حریم شخصی خانه تان، بهترین باغ و زیباترین فضای سبز را به وجود آورید.
چمن مصنوعی یک محصول کاربردی و چند جانبه است که می تواند با انواع وسایل دیگر هماهنگی بالایی ایجاد کند.
پس فرقی ندارد که می خواهید از باغ خود به چه منظوری و برای چه کاری استفاده کنید، چمن مصنوعی به قدری بی دردسر می باشد که شاید حتی یادتان برود که چمن زیر پاهای شما مصنوعی است.

نظرات