بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

چمن مصنوعی اکسپو 2020 دبی

چمن مصنوعی اکسپو 2020 دبی
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/09/27 0 نظر

درباره نمایشگاه جهانی اکسپو چیزی شنیده اید؟ می دانید که چه کشورهایی در آن شرکت می کنند و هدف از برگزاری این نمایشگاه چیست؟ آیا می دانید که میزبانی اکسپو 2020 به چه کشوری واگذار شده است و چه اقداماتی برای برپایی این رویداد جهانی در نظر گرفته شده است؟

چمن مصنوعی اکسپو 2020 دبی
 

این نمایشگاه و رویداد جهانی هر چند سال یک بار برگزار می شود. در واقع آخرین باری که اکسپو برگزار شد در سال 2017 بود و قاعدتاً باید سال گذشته شاهد برگزاری آن می بودیم که به دلیل عدم دستیابی به واکسیناسیون عمومی در سطح قابل قبول و شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر دنیا لغو گردید و به امسال یعنی 2021-2022 موکول شد.
امسال نیز برای اولین بار در تاریخ نمایشگاه های اکسپو، شاهد میزبانی یک کشور خاورمیانه ای هستیم. این نمایشگاه به مدت 6 ماه از تاریخ 20 اکتبر 09 مهر) آغاز و تا (11 فروردین) ادامه خواهد داشت.
از جایی که برگزاری این نمایشگاه بزرگ جهانی سود و منفعت بسیاری برای کشور میزبان دارد، هر ساله کشورهای مختلفی از سراسر دنیا مشتاقانه منتظر انتخاب شدن توسط موسسه بین المللی نمایشگاه ها (Le Bureau international des expositions) هستند که امسال قرعه به نام کشور امارات متحده عربی، دبی افتاده است.


حقایق جالب درباره اکسپو 2020 دبی
جالب است بدانید که:
1.اکسپو تا 10 آوریل 2022 ادامه خواهد داشت که مصادف است با پنجاهمین سالگرد تاسیس کشور امارات متحده عربی.

2. به تصاویر اکسپو 2020 که نگاه کنید متوجه محوطه عظیم و گسترده ای از فضای سبز می شوید که متشکل از درختان، بوته ها، درختچه ها، تخت های گل و چمن مصنوعی اکسپو 2020 دبی می باشد که همگی در کنار هم جلوه خارق العاده ای را به وجود آورده اند.

2. این نمایشگاه هر روزه از 10 صبح تا 1 بامداد و در روزهای آخر هفته تا 2 بامداد ادامه دارد.
3. مسئولین و سیاستمداران کشور امارت متحده در نظر دارند تا برنامه ریزی هایی انجام دهند تا از نظر طراحی محوطه و ساختمان و تمام جزئیات این نمایشگاه به گونه ای باشد که در زمره بهترین کشورهای جهان قرار بگیرند تا به این ترتیب بتوانند با جذب توریست و گردشگران خارجی، موجب بهبود هر چه بیشتر کسب و کارها و اقتصادی کلی کشور خود شوند.

4. در این نمایشگاه ها از بروزترین و جدیدترین اختراعات، خلاقیت ها، دستاوردها هر کشور در پاویون های مخصوص به خود رونمایی می شود که فرصتی است تا کشورها ویژگی های فرهنگی و اجتماعی جامعه خود را در معرض دید عموم مردم دنیا قرار دهند و به بهترین وجه ممکن قابلیت های جوانان کشور خود را به جهانیان معرفی کنند.

5. تم اصلی اکسپو 2020 دبی "ارتباط ذهن ها، خلق آینده" می باشد. از این رو بیشتر هدف این نمایشگاه برای رشد و معرفی ایده های خلاقانه از سراسر دنیا می باشد.

6. شاید برایتان جالب باشد بدانید که مواردی هم چون برج ایفل، نخستین ماشین تایپ، سازه های مشهور بشری و حتی سس کچاپ اولین بار در این نمایشگاه های اکسپو معرفی گردید. پس خیلی دور از انتظار نیست تا با شرکت و بازدید از این نمایشگاه با ایده های جالب و خلاقانه ای رو به شویم که آینده بشر را می سازند.

7. لوگو اکسپو 2020 دبی یک حلقه طلایی می باشد که از حلقه ای الهام گرفته شده است که در منطقه تاریخی ساروق الحدید کشف شده  است و نمادی از ارتباط بین شرق و غرب می باشد.

8. اسپانسرهای رسمی اکسپو 2020 دبی به این ترتیب می باشند: شرکت پپسی، شرکت مخابراتی اتصالات امارات، امارات ایرلاین، UPS و شرکت نیسان.

9. تنها نیمی از مساحتی که برای اکسپو در شهر دبی در نظر گرفته شده است به پاویون های مختلف نمایشگاه اختصاص می یابد، مابقی محلی برای امکانات رفاهی، خدماتی و تفریحی می باشد تا بازدیدکنندگان بتوانند در آن جا علاوه بر آشنایی با ایده های خلاقانه از کشورهای مختلف و شگفتی های باورنکردنی آن ها، ساعاتی را به تفریح و استراحت نیز مشغول شوند.

 

چرا از چمن مصنوعی در اکسپو 2020 دبی استفاده شده است؟
 

●    چمن مصنوعی بلافاصله نمای ظاهری هرجایی را با یک تغییر اساسی و شگرف و به رو می کند.
●     از طرفی چمن مصنوعی می تواند برای مدت زمان کوتاهی بدون نیاز به تغییرات ساختاری به راحتی نصب شود تا ظاهر چشم انداز محوطه مورد نظر  به را حتی از بیابانی ترین حالت به سرسبزترین و بهاری ترین فضا تبدیل نماید.
●    چمن مصنوعی اکسپو 2020 دبی موجب می شود تا نظر هر بازدیدکننده ای جلب شود و احساس آرامش و لذت و شادمانی در بند بند وجودشان تزریق گردد. در واقع نه تنها چمن مصنوعی برای محوطه نمایشگاه اکسپو بهترین انتخاب ممکن بود، بلکه بسیاری از غرفه ها و پاویون ها نیز برای جذب هرچه بیشتر بازدیدکنندگان به ایده های خلاقانه و فرهنگی و اجتماعی کشور خود، روی چمن مصنوعی و زیبایی بی حد و حصر آن حساب باز کردند.


ویژگی های چمن مصنوعی اکسپو 2020 دبی
 
●    ارتفاع الیاف برای بخش هایی که صرفا هدف دکور و تزئین می باشد، هیچ محدودیتی ندارد، یعنی هر چه بلندتر و طبیعی تر، بهتر. اما برای مکان هایی که تردد بازدیدکنندگان وجود دارد، ارتفاع بین 20 تا 30 میلیمتری توصیه می گردد.
●    اگر هدف استفاده از چمن مصنوعی تزئین است، بهتر است بیش از 16000 کوک در هر متر مربع نباشد، در غیر این صورت باید این میزان تراکم افزایش یابد تا بتواند بهتر در برابر رفت و آمد ایستادگی و مقاومت کند.
●    برای اهداف تزیینی بهتر است چمن مصنوعی پلی اتیلن انتخاب شود. اما اگر نیاز است تا سطح چمن ها از قدرت بالاتری برخوردار باشند تا بتوانند علاوه  برطراوت بخشیدن به فضای اطراف، در برابر رفت و آمد پای بازدیدکنندگان مقاومت خود را حفظ کنند، بهتر است چمن مصنوعی نایلونی انتخاب شود.
●    رنگ چمن های باید متناسب با چمن های طبیعی منطقه باشد و از هر جهت مانند چمن های واقعی و طبیعی به نظر برسد. از این رو چمن های مصنوعی سبز یکدست و خیلی تیره و یا خیلی روشن نمی توانند آن حس واقعی بودن را منتقل کنند. چمن مصنوعی که دارای چندین تناژ و لایه کاهگل باشد، بهترین انتخاب در نظر گرفته می شود.

چرا چمن مصنوعی اکسپو 2020 دبی انتخاب خوبی به جای چمن های طبیعی می باشد؟
 
نصب چمن مصنوعی برای نمایشگاه ها و رویدادهای موقت بسیار ساده و بی دردسر است.
چمن مصنوعی در عرض های 2 تا 4 متری در دسترس می باشد و نصب آن به سادگی پهن کردن رول های چمن در مکان مورد نظر می باشد.
چمن های مصنوعی می توانند روی سطح سخت که از قبل وجود داشته است به سادگی و بدون نیاز به تجهیزات خاصی نصب شوند. هم چنین گوشه ها و لبه ها بین هر دو رول نیز با چسب های دو جزئی  نصب می گردند و گاهی با حاشیه بندی هایی از جنس های مختلف محکم می شوند.
اما در مقابل کاشت و نگهداری از چمن های طبیعی مخصوصا در این مساحت عظیم نه تنها سخت و دشوار است بلکه هزینه های اضافه ای را به میان می آورد و نیروی انسانی بسیاری را می طلبد که واقعا لازم نیست.
از طرفی چمن های طبیعی نمی توانند همیشه سرسبزی و طراوت خود را در برابر آب و هوا مختلف و تردد بازدیدکنندگان حفظ کنند و این یعنی نقص در نمای چشم انداز سبز مهمترین رویداد جهانی.

 

چمن مصنوعی نمایشگاهی هم مانند انواع دیگر از چمن ها نیاز به بررسی و مطالعه بیشتر دارد تا شما بهترین نوع این چمن را انتخاب کنید بنابراین حتما سری به مقاله راهنمای خرید چمن مصنوعی بزنید .


نکات مهم درباره خرید چمن مصنوعی اکسپو 2020 دبی؟
●    زمانی که بحث انتخاب بهترین چمن مصنوعی به میان می آید، صرفه نظر از این که چه کاربردی دارد، همیشه باید در نظر گرفت که چه کشوری آن را تولید و عرضه می کند.

●    چمن مصنوعی که برای اکسپو انتخاب می شود، به دلیل اهمیت بالای این نمایشگاه باید در سطح کیفی بالایی قرار داشته باشد. از این رو بهتر است به کشور و تولید کننده چمن مصنوعی اعتماد کنید که در زمینه تولید انواع چمن های مصنوعی شهرت بالایی به دست آورده است و پروژه های کوچک و بزرگ بسیاری در کشور خود و حتی کشورهای دیگر انجام داده است.

●    هم چنین وجود گارانتی طولانی مدت یکی از نشانه های دیگری است که می توانید به چمن مصنوعی شرکت مورد نظر اعتماد کنید.

●    مورد مهمی که نیز باید هنگام خرید چمن مصنوعی برای اکسپو 2020 دبی دقت نمود این است که بکینگ آن از قدرت بالایی برخوردار باشد تا نه تنها در برابر آب و هوای گرم دبی مقاومت نماید، بلکه بتواند تردد مهمانان و بازدیدکنندگان را در طول روز و در طول این شش ماه به خوبی تاب بیاورد و ظاهر زیبای خود را به سادگی از دست ندهد.

کلام آخر
رویدادهای جهانی همچون اکسپو، المپیک، جام جهانی فوتبال وغیره همگی بهانه ای برای نشان دادن برترین ها هستند. در این میان چمن مصنوعی اکسپو 2020 دبی نیز در زمره بهترین ها و جذاب ترین ها قرار می گیرد، چیزی که توانسته است از یک منطقه خشک و بیابانی یک بوستان و باغ دلنشین و منحصر به فرد بسازد که همراه با سایر عوامل طراحی و محوطه سازی توانسته است رویای ترین فضای ممکن را در نظر نمایان سازد.
گروه چمن سرا به عنوان کامل ترین کالکشن چمن های مصنوعی تزئینی و ورزشی بیش از 10 سال است که قدم در عرصه فروش چمن مصنوعی گذاشته است و حتی قدم فراتر نهاده و چمن مصنوعی ایرانی درجه یک و ممتاز خود را به کشورهای همسایه نیز صادر می نماید.
شما با اعتماد به چمن سرا می توانید طبیعت سبز آرامش بخش را در لحظه لحظه زندگی خود احساس کنید و رویدادهای بزرگ زندگی را با آن به ماندگارترین خاطره ها تبدیل کنید.

نظرات