بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

مزایای چمن مصنوعی فوتبالی

مزایای چمن مصنوعی فوتبالی
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/04/06 0 نظر

همان طور که همه می دانیم فوتبال محبوب ترین ورزش در سراسر دنیا است و هر سال افراد بیشتری به تماشای مسابقات فوتبال می نشینند و همین امر فوتبال را به یک صنعت بزرگ و گسترده تبدیل کرده است. به عنوان مثال در امارات متحده عربی بیش از 80000 فوتبالیست در سطوح مختلف بازی می کنند. و واقعا آن ها شایسته این هستند که روی یک سطح زیبا و محکم و ایمن، بهترین های خود را در معرض نمایش قرار دهند.

مزایای چمن مصنوعی فوتبالی
 

زمین های فوتبالی با چمن طبیعی موجب جراحت های جسمی به بازیکنان می شود و هم چنین این زمین ها به سختی می توانند مطابق با استانداردهای لازم برای مسابقات باشند و به طور مکرر به صرف هزینه های سنگین نیاز دارند تا در بهترین حالت خود قرار داشته باشند.
اما در مقابل باشگاه هایی که چمن مصنوعی فوتبالی را نصب کرده اند، از مزیت های بسیار زیادی بهره مند هستند، چمن مصنوعی که می تواند بیش از 1500 ساعت در هر فصل استفاده شود، این در مقایسه با چمن طبیعی که می تواند 150 ساعت استفاده را تحمل نماید، بسیار قابل توجه می باشد.


چمن مصنوعی ورزشی از کجا بخریم؟
شما باید به مرکز خرید و فروش و تهیه کننده معتبری اعتماد کنید که میزان رضایت مشتریان از آن ها بسیار بالا می باشد و نام آن ها در پروژه های مختلفی می درخشد. گروه چمن سرا با بیش از 20 سال سابقه عرضه انواع چمن های مصنوعی ورزشی و تزئینی می تواند همان انتخاب درست و صحیحی باشد که همیشه به دنبال آن بودید.
کافی است با یکی از شماره های تیم چمن سرا تماس بگیرید و ببینید که در چه مدت زمان کوتاهی، زمین پر از چمن های سرسبز را تحویل می گیرید.


چمن مصنوعی فوتبالی اولین بار در کجا مورد استفاده قرار گرفت
اولین بار در یک رقابت بین المللی در مسابقات جهانی FIFA U-17 در فنلاند در سال 2003 مورد استفاده قرار گرفت.  10 بازی از جمله فینال بین برزیل (1) و اسپانیا (0) روی چمن مصنوعی مورد تایید فیفا انجام شد.
واکنش ها و بازخوردهای فوق العاده مثبتی درباره قابلیت بازی کردن روی سطح و کاهش چشمگیر جراحت ها به دلیل استفاده از چمن مصنوعی برخواست.
فیفا نتیجه گرفت که چمن مصنوعی که مخصوصا برای فوتبال طراحی شده باشد می تواند حتی بهتر از چمن طبیعی عمل کند و این موضوع به نقطه ای رسید که این محصول برای تمام سطح های بازی فوتبال مورد تایید قرار گرفت.

چرا چمن مصنوعی فوتبالی می تواند راه حل مناسبی باشد؟

1.زیرا هزینه های نگهداری بالایی ندارد
نگهداری از چمن طبیعی زمین فوتبال بسیار کار سختی است. این امر به زمان، انرژی و پول و سرمایه بسیاری نیاز دارد تا اطمینان حاصل شود که زمین برای اهداف ورزشی و مسابقات فوتبال آماده و مهیا می باشد.
از طرف دیگر چمن مصنوعی به کمترین نگهداری ممکن نیاز دارد تا کیفیت خود را در اختیار بازیکنان قرار دهد. این سطح از نگهداری هم به صرفه است و هم موثر و به این معنی می باشد که تعداد ساعات کمتری نیروی انسانی صرف نگهداری از آن می شود و به این ترتیب هزینه ها نیز به طور قابل توجهی کاهش می یابد.
شاید به این فکر کنید که هزینه ابتدایی نصب سیستم چمن مصنوعی از زمین های چمن طبیعی بالاتر باشد، اما این هزینه ها می تواند جایگزین کاهش هزینه های نگهداری مداوم و همیشگی از چمن های طبیعی باشد.

2. زیرا، شرایط بازی را بهبود می بخشد
زمین های چمن طبیعی غیر قابل اطمینان هستند. از گرد غبار گرفته تا گل و لای و آبگرفتگی، مسائل و مشکلات در این زمینه کم نیستند و همه این دردسرها به کیفیت زمین بازی بر می گردند. تمام این موارد دست به دست هم می دهند تا بسیاری از تمرینات و مسابقات مهم کنسل شوند.
از این رو زمانی که بحث تجربه فوتبالی بهینه به میان می آید، چمن مصنوعی می تواند به اندازه مربیان تیم های فوتبال نقش مهمی را ایفا کند.
چمن مصنوعی فوتبالی به هیچ وجه تسلیم تغییرات آب و هوایی نمی شود و به گونه ای طراحی شده است تا حجم بالایی از آب را تخلیه و زهکشی نماید و از این که در سراسر زمین فوتبال پر از گودال های آب شود، جلوگیری به عمل می آورد و هیچ وقت در سرمای زمستان یخ نمی زند.
بر این اساس، فرقی ندارد که هوا بارانی باشد یا خورشید در وسط آسمان بدرخشد، تیم شما می توانند سخت تلاش کرده و برای این که بازی را به نفع خود پیش ببرند، تمام تمرکز و حواس خود را روی عملکردها و اجرای تاکتیک هایشان معطوف کنند. دیگر دوران لغو مسابقات گذشته است.

3. زیرا موجب افزایش ظرفیت می شود
نصب چمن مصنوعی بادوام می تواند سه برابر زمین های فوتبال با چمن طبیعی ظرفیت داشته باشد. این موضوع به این معنا است که چمن مصنوعی بیشتر از چمن طبیعی می تواند مقاومت کند و ماندگاری داشته باشد. این سطح ایمن و مستحکم موجب می شود تا تیم های بیشتری بتوانند بازی کنند و میزان رزرو زمین ورزشی نیز افزایش می یابد. این یعنی افزایش سود برای مدیران و مسئولان باشگاه ها.
و به دلیل دوام و قابلیت انعطاف پذیری زمین های چمن مصنوعی، شما می توانید به وسیله آن میزبانی رویدادهای دیگری هم چون کنسرت و سخنرانی  و غیره را بر عهده بگیرید تا به این ترتیب به افزایش درآمد بالایی دست یابید.


چمن مصنوعی فوتبالی چگونه عمل می کند؟
درست مانند چمن های طبیعی به نظر می رسد و به همان ترتیب عمل می کند، اما از الیاف مصنوعی ساخته شده است. اما این موضوع نباید شما را به این شک بیاندازد که موجب اصطکاک و ساییدگی می شود. بلکه چمن مصنوعی یک سطح مناسب برای تمام فصول است که از الیاف بسیار نرم و لطیف ساخته شده و با شن و ماسه و خرده لاستیک بازیافت شده پر می شود تا بتواند در برابر استفاده های مکرر و بسیار زیاد مقاومت خود را حفظ کند. الیاف چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی بلندتر است و همین امر موجب می شود تا عمق بیشتری زیر پاهای بازیکنان احساس شود.

آیا چمن مصنوعی گزینه بهتری است؟
به طور کلی چمن مصنوعی فوتبالی نسبت به چمن طبیعی، مشتری پسندتر است. زیرا نه تنها از نظر ظاهری در هیچ یک از روزهای سال تغییر نمی کند و نیاز به نگهداری کمتری دارد، بلکه در حتی فضای های محدود و زمین های کوچک و یا زمین های ورزشی چند منظوره و عمومی و برای تیم های مختلف نیز می تواند به خوبی به کار رود.
این موضوع به این معنا است که تیم های فوتبال حتی در آب و هوای مرطوب و بارانی نیز می توانند به تمرینات خود ادامه دهند. جالب است بدانید که چمن های مصنوعی در برابر یخ زدگی تا منفی 20 درجه سانتی گراد نیز مقاوم می باشند. پس فارغ از این که باشگاه و زمین ورزشی شما در چه موقعیت اقلیمی قرار دارد، می توانید از چمن مصنوعی نهایت استفاده را ببرید.


آیا ماندگاری دارد؟
واضح است که چمن مصنوعی در زمین های فوتبالی نسبت به چمن های واقعی ماندگاری بیشتری دارند. به طور میانگین زمین چمن مصنوعی تا بیش از 2000 ساعت بازی در هر سال را تحمل می کند. اما چمن طبیعی تنها می تواند 600 تا 800 ساعت بازی را در هر سال مدیریت کند و سپس تبدیل به یک زمین غیر قابل استفاده می شود و نیاز به دوره ریکاوری و احیا دارد.
محبوبیت روزافزون چمن مصنوعی به این دلیل است که واقعا از نظر رسیدگی و مراقبت، نیازهای محدودی دارد.
نه واجب و ضروری است که چمن مصنوعی را هرس کرده و کوتاه کنید نه کود بدهید و برای آن از سموم دفع آفات و علف کش ها به کار ببرید. از همه مهم تر نیاز به آبیاری به طورکل از میان برداشته می شود، مگر این که بخواهید گرد و غبار و خاک را از روی آن بشویید که با یک آبپاشی ساده نیز کارتان راه می افتد.
لازم به ذکر است که تمیز کاری اساسی چمن مصنوعی برای زمین های فوتبال، هر دو الی سه سال در میان ضرورت دارد.


آیا چمن مصنوعی موردتایید FIFA می باشد؟
در سال 2001 فدراسیون فیفا برای چمن مصنوعی "مفهوم کیفیت" را ارائه داد که مطابق با آن باشگاه ها می توانند با استفاده از باکیفیت ترین و استانداردترین نوع چمن مصنوعی، امنیت بازیکنان خود را حفظ کنند. هم چنین این مفهوم کیفیت، شامل یک برنامه آزمون سخت گیرانه با یک سری از بررسی های مرحله به مرحله در زمین بازی و در لابراتوار می شود. تولیدکنندگان می توانند سپس برای تایید صلاحیت از فیفا درخواست کرده و اعتبارنامه مورد نظر را دریافت کنند.
به این ترتیب پیشنهاد می شود که هنگام خرید چمن مصنوعی برای زمین های فوتبالی و ورزشی خود حتما به نشانه تایید فدراسیون فیفا توجه داشته باشید.

اگر دوست دارید بیشتر درمورد چمن مصنوعی فوتبالی بدانید به مقاله چمن مصنوعی فوتبالی سری بزنید


کلام آخر
نصب چمن مصنوعی فوتبالی می تواند همه چیز را یک شبه تغییر دهد و دنیای زمین ورزشی تان را متحول سازد. شما با این تغییر از چمن طبیعی به چمن مصنوعی، با مزیت های بسیار زیادی رو به رو می شوید که شاید اگر زودتر می دانستید، سریع تر دست به کار می شدید و این همه وقت و انرژی و زمان خود و اعضای تیم ها را هدر نمی دادید.
حالا دنیای فوتبال با چمن های مصنوعی سبزتر از قبل شده است و بازیکنان حالا با خیال راحت تری به بازی می پردازند، از طرف دیگر صاحبان باشگاه ها و زمین های ورزشی نیز خیالشان راحت است که سرمایه گذاری روی چمن مصنوعی موجب افزایش سود و صرفه جویی در بودجه شان می شود.

 

نظرات