بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

تراس سبز یا گرین تراس

تراس سبز یا گرین تراس
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/06/18 0 نظر

امروزه اکثر افراد در آپارتمان هایی زندگی و یا کار می کنند که فاقد فضای سبز و محلی برای آرامش هستند . اما به کمک چمن مصنوعی می توان فضای آپارتمان را نیز سبز و شاد کرد تراس بهترین مکان  برای ایجاد فضای سبز در محل کار و زندگی برای خود –فرزندان –کارکنان و حتی حیوانات خانگی می باشد .

    تراس سبز یا گرین تراس

امروزه اکثر افراد در آپارتمان هایی زندگی و یا کار می کنند که فاقد فضای سبز و محلی برای آرامش هستند . اما به کمک چمن مصنوعی می توان فضای آپارتمان را نیز سبز و شاد کرد تراس بهترین مکان  برای ایجاد فضای سبز در محل کار و زندگی برای خود –فرزندان –کارکنان و حتی حیوانات خانگی می باشد .


مقدمه
همه ما وقتی به دنبال مکانی برای استراحت و آرامش هستیم به دو چیز نیاز داریم هوای خوب و طبیعت سبز این دو در کنار هم می توانند بهترین روش برای ریلکس کردن باشند در گذشته برای یافتن چنین مکانی به پارک می رفتیم اما امروزه به کمک فناوری جدید و محبوب  چمن مصنوعی می توانیم در بالکن خود بدون دغدغه پارک زیبایی برای خود درست کنیم و از هوای تازه و فضای سبز خود لذت ببریم .
معمولا کف بالکن با سنگفرش و یا سایر موادی پوشش داده شده است که در آن جذابیت و شادابی نیست و اکثرا از این مکان که جز بهترین فضاهای هر ساختمانی می باشد استفاده نمی کنند اما بالکن ها  به خاطر اینکه در فضای باز هستند و می توان  به راحتی در هر ساعتی از شبانه روز هوای تازه استشمام کرد  می تواند بهترین مکان برای استراحت باشد به همین دلیل صاحبین ملک تصمیم گرفتند از این فضا استفاده کنند و با داشتن تراس سبز ساختمان ها را زیباتر کنند و آپارتمان ها را از حالت کسل کننده و حوصله سر بر در بیاورند .


برای ساخت تراس سبز باید به نکاتی توجه کرد که بسیار مهم می باشد در ادامه به مواردی پرداخته شده است که به شما کمک می کند تا یک تراس سبز زیبا داشته باشید .
 

 

 

1-سطح مورد نظر برای چمن مصنوعی را ارزیابی کنید،قصد دارید روی چه سطحی چمن بزنید؟
چمن مصنوعی تطبیق پذیری بالایی دارد و به راحتی  می تواندروی سطوح مختلف از جمله بتن –سنگفرش-آجر-چوب-سیمان و هر سطح سختی قرار بگیرد در هنگام نصب حتما از نصاب حرفه ای بخواهید کار نصب را انجام دهد  تا فرشی یکدست و بی نقص داشته باشید چرا که هر سطحی باید از نظر فنی بررسی شود تا سیستم تخلیه آب مناسب داشته باشد و مشکلی برای چسباندن چمن و نصب نداشته باشد مثلا اگر می خواهید روی چوب نصب را انجام دهید بین تخته ها فاصله کافی ایجاد کنید که  برای تخلیه آب مشکلی به وجود نیاید در غیر این صورت ممکن است چوب پوسیده شود .

2-آیا سطح شما صاف است؟
چمن مصنوعی نباید روی سطح ناهموار گذاشته شود ، زیرا ظاهری با برآمدگی های ناموزون پیدا می کند اگر سطح شما ناهموار است ، توصیه می کنیم از فوم 6 میلی متری برای زیرکار استفاده کنید.اما اگر سطح صافی دارید که کف پوش مصنوعی را مستقیماً روی آن قرار داده اید ، مشکلی نخواهد بود.
3-آیاچمن مصنوعی شما سیستم تخلیه آب خوبی دارد؟
تخلیه آب مناسب برای مراقبت و دوام چمن مصنوعی بسیار مهم است بنابراین حتما قبل نصب چمن ،سیستم تخلیه آب مناسب ایجاد کنید تا در هنگام بارندگی و یا نظافت به مشکل بر نخورید .مخصوصا در مناطقی که بارندگی زیاد است مثل مناطق شمالی ایران معمولا نگرانی هایی بابت تخلیه آب باران وجود دارد اما این محصول به خاطر وجود سوراخ هایی که در بین الیاف دارد آب را جذب نمی کند و آب به راحتی از آن عبور می کند.

 

 

 

4-نصب چمن مصنوعی دربالکن چه مدت طول می کشد؟
مدت زمانی که برای نصب لازم است خیلی کوتاه است و  بسته به اندازه بالکن تغییر می کند برای مثال برای بالکن با اندازه 10مترمربع  نهایتا 2 ساعت لازم است. 
5-کدام نوع چمن برای بالکن مناسب است؟
جنس چمن مصنوعی بالکن مانند هر مکان دیگری بسته به نوع کاربرد آن دارد  برای مثال اگر بالکن به شکلی است که پر تردد است کف پوش با الیاف کوتاه توصیه می شود پس بهتر است قبل خرید با توجه به نوع کاربرد با متخصصین مشورت کنید تا خرید مناسبی داشته باشید .
6-چمن مصنوعی در تراس چه مدت دوام خواهد داشت؟
چمن مصنوعی  به خاطر جنس الیاف عمر بالایی دارد و می توان سال ها بدون نگرانی از آن استفاده کرد بسته به نوع جنس چمن عمر آن متفاوت است اما معمولا بین 10 تا 15 سال عمر مفید خواهند داشت .

 

 

7-  نصب چمن مصنوعی در بالکن
نصب چمن مصنوعی بالکن مشابه نصب چمن مصنوعی باغ می باشد تفاوت اصلی در میزان استفاده از چسب مخصوص نصب می باشد برای  محکم سازی کف پوش در محل ، فقط از چسب در محیط اطراف فرش استفاده خواهیم کرد و اطمینان حاصل می کنیم که در زاویه های زیرین برای تخلیه آب شکاف ایجاد شده است.  چسب زیاد در زیر فرش باعث جلوگیری از تخلیه آب در زیر محصول می شود و همچنین در صورتی که بخواهیم فرش سبز را از کف تراس جدا کنیم برداشتن آن را بسیار دشوار می کند.بنابراین بسته به جنس کف تراس و سیستم تخلیه آب نصاب میزان چسب مصرفی را تعیین می کند.

8- همه تراس ها تحمل وزن فرش سبز را دارند ؟
کف پوش مصنوعی از الیافی پلاستیکی ساخته شده است که وزن کمی دارد و به خاطر وزن کم کف پوش مصنوعی می توان از این محصول به راحتی و بدون هیچ نگرانی در تراس های مختلف استفاده کرد .
9-آیا کف پوش مصنوعی آتش می گیرد ؟ 
اخیرا نوعی از چمن مصنوعی وارد بازار شده است که خاصیت خوداطفایی دارد و با ایجاد لایه ای از شن وماسه بین الیاف مصنوعی از انتشار آتش جلوگیری می شود. وجود شن وماسه بین الیاف باعث می شود آتش خاموش شود به همین دلیل امروزه این نوع چمن در بین صاحبان ملک طرفدار زیادی پیدا کرده چرا که امنیت بالایی دارد.

 

 

 

10-آیا می توان روی فرش سبز وسایل مختلف قرار داد ؟
فرش سبز مصنوعی این خاصیت را دارد که مقاوم در برابر فشار می باشد به همین دلیل می توان بدون نگرانی  از خرابی الیاف آن وسایل مختلفی مانند میز –صندلی –تاب –تخت-قفسه کتاب-گلدان-قفس حیوانات و... را  روی آن قرار داد.
11-نظافت چمن مصنوعی به چه شکلی انجام می شود ؟
تراس سبز همیشه جذاب به نظر می رسد وبرای سرگرمی و مهمانی عالی می باشد اما اگر یکی از میهمانان شما به طور تصادفی شربت یا قهوه خود را روی چمن بریزد چه می کنید ؟
و یا اگر حیوان خانگی محبوب شما روی چمن خرابکاری کند چه باید کرد ؟
جای هیچ نگرانی نیست 
چرا که الیاف مصنوعی به شکلی ساخته شده اند که در برابر لکه مقاوم می باشد و به راحتی با آب و اسپری محلول صابون تمیز می شود . 
الیاف مصنوعی  را می توان دقیقاً مانند کفپوش های داخلی معمولی تمیز کرد اگر روی فرش سبز بالکن اشغال و برگ خشک  ریخته شده توصیه می کنیم قطعات بزرگتر زباله ها را با دست برداشته و اگر تعداد زباله ها زیاد است می توانید به راحتی با  جاروبرقی  و یا دستگاه دمنده باد آن را تمیز کنید  و اگر دوست دارید با آب بشویید و دوباره فرش سبز تمیز و زیبا داشته باشید .
 اگر حس کردید الیاف چمن مصنوعی شما خوابیده و خراب شده به راحتی به کمک یک جارو و یا برس سفت آنها را شانه بزنید و سپس با محلول صابون اسپری کرده و با آب بشویید و دوباره فرش سر سبز و سالمی خواهید داشت .

اگر بعد از مطالعه این مقاله به فکر خرید چمن مصنوعی افتاده اید برای یک خرید بی نقص مقاله قیمت چمن مصنوعی برای تراس را مطالعه کنید .


برخی از مزایای چمن مصنوعی 
o    هزینه کم نسبت به کارایی و دوام بالا 
o    همیشه سبز در تمامی فصول 
o    سازگار با هر شرایط آب وهوایی واقلیمی
o    از مواد سازگار با محیط زیست ساخته شده وقابل بازیافت است
o    به خاطر رنگ و نرمی و لطافت الیاف حس چمن طبیعی را به ما می دهد 
o    این محصول غیر سمی و فاقد سرب است 
o    برای کودکان و حیوانات خانگی هیچ خطری ندارد 
o    دارای رنگ بندی است و می توان طراحی زیباتری داشت 
o    قابل نصب در هر مکانی با هر نوع پوششی
o    در مکان های باز و بسته قابل نصب است 
o    مقاوم در برابراشعه  uv خورشید 
ودیگر مزایایی که به ما اطمینان می دهد که چمن مصنوعی گزینه مناسبی برای تراس سبز است .

 

برخی از کاربردها

گرین تراس را می توان با هر سلیقه و مدلی طراحی کرد.تراس سبز فقط مختص منازل مسکونی نیست و می توان در مکان هایی مانند هتل ها-ویلا ها-ساختمان های اداری –مهد کودک ها-مدارس و هر جای دیگری که بالکن دارد به کار برد همچنین دارای کاربردهای زیادی است از جمله این کاربردها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
زمین بازی کودکان
نگهداری حیوانات خانگی
کتابخانه در فضای سبز 
محل استراحت کارکنان
غذا خوری
کافی شاپ 
و دیگر کاربردها که بسته به سلیقه هر فردی می توان طراحی کرد .


 سخن پایانی : 
استفاده از فضایی از خانه که همیشه نادیده گرفته می شود به عنوان تراس سبز یکی از بهترین ایده های قرن حاضر می باشد. داشتن یک باغ سبز کوچک در مکان زندگی ما توانست به زندگی ماشینی ما شادابی دهد و به حفظ سلامت روحی ما کمک کند.


 

نظرات