بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در آمل

خرید چمن مصنوعی در آمل
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/06/22 0 نظر

مردم فکر می کنند که درباره چمن مصنوعی اطلاعات بسیاری دارند، زیرا بارها در زمین های ورزشی حرفه ای مورد استفاده قرار گرفته است، اما خیلی از آن ها درباره استانداردهای امنیتی و یا این که چگونه ساخته می شود تا دوام بالایی داشته باشد، چیزی نمی دانند.

خرید چمن مصنوعی در آمل

با رواج ویلا و ساختمان سازی های شیک و لوکس در شهرهای شمالی هم چون آمل، نیاز به فضای سبزی که مکمل طراحی و دکور مدرن و رویایی آن ها باشد نیز به طور چشمگیری رو به افزایش است.
همین امر موجب شده است تا خرید چمن مصنوعی در آمل محبوبیت بسیاری به دست بیاورد و تبدیل به ترند فراگیر در میان مردم، مهندسان، معماران و طراحان دکوراسیون داخلی و خارجی شود.

گروه چمن سرا مدرن ترین، بهترین و مجهزترین عرضه کننده انواع چمن های مصنوعی در ایران می باشد که پروژه های محوطه سازی بسیاری را با چشم انداز خارق العاده و منحصر به فرد به پایان رسانده است. همین امر مقدمه ای برای کسب تجربه هر چه بیشتر آن ها برای کمک به مشتریان جدید شده است تا بتوانند چمنی را به آن ها ارائه دارند که نه تنها از کیفیت و استاندارد بالایی برخوردار می باشد، بلکه می تواند پاسخگوی نیازها و خواسته های آن ها در هر حوزه و زمینه ای باشد.


دوام و ماندگاری چمن مصنوعی
چمن مصنوعی محیط زیست دوستانه می باشد و از نظر دوام و مقاومت در سطح بالایی قرار دارد، بنابراین به عنوان جزوی از چشم انداز و محوطه سازی برای مناطق مسکونی و حتی تجاری به یک ترند پرطرفدار تبدیل شده است.
این موضوع مخصوصا در بخش هایی که امکان رشد چمن های طبیعی وجود ندارد و یا به توجه و رسیدگی های همیشگی و هزینه برداری نیاز دارد، بیشتر صدق می کند.

شما با خرید چمن مصنوعی در آمل می توانید چشمان خود را به روی چمن های بسیار واقعی بگشایید و با قدم گذاشتن روی آن ها واقعی بودنشان را از عمق وجود احساس کنید. شما حالا با چمن های مصنوعی نسل سومی در بازار رو به رو می باشید که سایه های مختلفی از رنگ سبز را در خود دارند و می توانند به زیبایی هر چه تمام تر جلوه ای از طبیعت های شگفت انگیز شهر آمل را در ملک شخصی و حتی تجاری شما در معرض نمایش بگذارند.


چمن مصنوعی چگونه ساخته می شود؟
چمن مصنوعی از ترکیبی از این مواد ساخته می شود: نایلون، پلی اتیلن و پلی پروپیلن. شاید تنها دو آیتم از موارد گفته شده در ساخت چمن به کار رود یا ترکیبی از هر سه نوع، فرقی ندارد. در هر صورت نایلون جزء اصلی به شمار می رود.
شما ممکن است از خود بپرسید چگونه این اجزای شیمیایی می توانند امن و بی خطر باشند. این ها همان اجزایی هستند که در بطری ها، فرش و موکت ها، کیسه ها، اسباب بازی ها و لوله های پلاستیکی به کار می روند.
ترکیبی از این سه عامل می تواند موجب جلوگیری از محو شدگی، پاره شدن و ساییدگی چمن های مصنوعی شود.
این محصول به گونه ای طراحی شده است که بتواند در معرض تردد افراد، بازی کودکان، میل به کندن زمین سگ ها و یا خراشیدن گربه ها مقاومت بالایی داشته باشد.
بکینگ مشبک چمن مصنوعی نیز از همین اجزا ساخته شده است. وظیفه این قسمت نگه داشتن الیاف محکم چمن کنار هم و امکان زهکشی و تخلیه آب می باشد. چسبی که به الیاف می چسبد نیز اهمیت دارد، زیرا باید به اندازه کافی قوی باشد که بتواند هم آب و هوا را تحمل کند و هم با رعایت استانداردهای ایمنی محیطی، راه رفتن و بازی کردن روی چمن ها را امن و بی خطر نماید.


 

مواد پرکننده چیست؟
شاید هنگام خرید چمن مصنوعی در آمل با اصطلاحی به نام "مواد پرکننده" رو به رو شوید. این مواد یکی دیگر از اجزای سیستم چمن مصنوعی را شکل می دهند که لابلای الیاف پراکنده می گردند و دو هدف را به دنبال دارند: موجب صاف و ایستاده قرار گرفتن الیاف چمن مصنوعی می شوند و هم چنین امکان زهکشی و تخلیه آب را فراهم می نمایند.
شاید هدف سوم این باشد که بسته به نوع مواد پرکننده، حالت بالشت مانندی را زیر پاها به وجود می آورند.

مواد پرکننده می توانند شامل انواع مختلفی باشند، از جمله:
●    پرکننده های طبیعی
●    شن سیلیس
●    شن اکرلیک
●    زئوفیل
●    خرده لاستیک
●    شن نخودی
●    خرده پوست گردو


1.    مواد پرکننده از چیزهایی مانند برگ ها، چوب ها و کاه ساخته می شوند. در حالی که گزینه امنی در نظر گرفته می شوند، اما چون طبیعی هستند، دوام زیاد ندارند و خیلی سریع پوسیده و فاسد می گردند.

2.    شن سیلیس و اکریلیک محبوبیت بیشتری دارند. شن سیلیس ارزان ترین گزینه ای است که هنگام خرید چمن مصنوعی در آمل می توانید تهیه کنید. آن ها به چمن های شما کمک می کنند تا در برابر اشعه های نور خورشید مقاومت نمایند.
شن اکرلیک نیز طرفداران بسیاری دارد زیرا دارای یک لایه ضد میکروبی است که از انتشار باکتری جلوگیری می کند. این محصول برای افرادی که در خانه و ویلا حیوانات خانگی دارند که از چمن ها برای دستشویی استفاده می کنند، کارایی بیشتری دارد.

3.    زئوفیل نیز برای صاحبان حیوانات خانگی بسیار محبوب می باشد، زیرا جزو مواد طبیعی به شمار می رود که هم ادرار و هم بوی ناشی از آن ها را در خود نگاه می دارد تا آب باران یا یک آبپاشی ساده، آن ها را بشوید و از بین ببرد. از این رو حیاط شما بوی بهتری می دهد.

4.    خرده لاستیک ها نیز به عنوان مواد پرکننده در زمین های بازی به کار می روند که سطح بالشت مانندی را زیر پا ایجاد می کنند و بسیار بادوام می باشند. اما  در مقابل یک نقطه نظر منفی درباره این نوع از مواد پرکننده وجود دارد، آن هم این است که در طول تابستان و زمانی که دمای هوا بالا است، گرم و داغ احساس می شود.

5.    شن نخودی نیز ماده پرکننده دیگری است که می توانید هنگام خرید چمن مصنوعی در آمل روی آن حساب باز کنید. این ماده بسیار کاربردی است و زیبا به نظر می رسد، اما دوام بالایی ندارد.

6.    خرده پوست گرده نیز به عنوان ماده پرکننده چمن های مصنوعی روز به روز محبوبیت بیشتری به دست می آورد، زیرا طبیعی است و به خوبی موجب زهکشی و تخلیه آب بهتر چمن می شود. خرده پوست گردو موجب زهکشی می شود اما با عبور آب روی آن منبسط نمی گردد.

 


چمن مصنوعی در چه مکان هایی به جز حیاط کاربرد دارد؟
شما با خرید چمن مصنوعی در آمل می توانید خلاقیت خود را به کار بیاندازید تا به هر روش که دوست دارید از این محصول شگفت انگیز استفاده کنید. شما می توانید آن را روی هر سطحی از داخل و بیرون ساختمان قرار دهید، از بالکن و تراس گرفته تا زمین بازی و پشت بام و یا هر جایی که فکرش را بکنید.
در بیشتر موارد در شهر آمل شاهد بودیم که چمن مصنوعی در اطراف استخر نصب شده است، جایی که گزینه های دیگری هم چون بتن، سیمان، موزاییک و سنگفرش، در معرض نور خورشید به شدت داغ شده و در صورت خیس شدن با آب استخر، سطح لغزنده ای را ایجاد می کنند.
از طرف دیگر می توانید چمن مصنوعی را به هر شکلی که در ذهن خود دارید، ببرید. به این ترتیب چمن ها تبدیل به جایگزین مناسبی برای صندلی ها و بالشت های نرم و لطیفی می شود که می توانید روی آن بنشینید و حتی دراز بکشید.


آیا کسی متوجه چمن های مصنوعی می شود؟
شاید تنها موردی که باعث شود مردم متوجه تغییر در حیاط و محوطه شما بشوند این باشد که چمن های زرد و قهوه ای و خشک جای خود را به چمن های سرسبز و پر پشت و شاداب داده اند.
در هر صورت شما با انتخاب چمن مصنوعی، می توانید به چمن های مدرنی دست یابید که طراحی های ظریف و دقیقی در ساخت آن ها به کار گرفته شده است، به این ترتیب از نظر طبیعی دیده شدن، بسیار منحصر به فرد به نظر می رسند.
این محصولات حاوی الیاف کوتاه و بلند و هم چنین رنگ های سبز گوناگونی می باشند تا چیزی از یک چمنزار واقعی کم نداشته باشند. حتی اگر با پای برهنه روی آن ها قدم بزنید، می توانید این حقیقت را بیشتر درک کنید.

طبیعی بودن چمن مصنوعی  باعث می شود فضای سبز زیباتری داشته باشید و طبیعی بودن به کیفیت محصول بر می گردد برای اطلاع بیشتر مقاله چمن مصنوعی ایرانی را مطالعه بفرمایید.


کلام آخر
این اجزا در کنار هم چمن مصنوعی را ایجاد می کنند که به خوبی در محیط و محوطه مورد نظر کار کرده و به طبیعی دیده شدن هر چه بیشتر چمن ها کمک می نمایند. فرقی ندارد که هنگام خرید چمن مصنوعی در آمل کدام یک از انواع این محصول را انتخاب کنید، در هر صورت با اطمینان از کیفیت و مرغوب بودن آن ها، مطمئن باشید که در سال های پیش روی خود، فضای سبز زیبا و طبیعی خواهید داشت که حس آرامش و آسودگی خیال را برای شما به ارمغان خواهند آورد.
فرقی هم ندارد که چگونه از چمن مصنوعی استفاده می کنید، این محصول است که زندگی تان را تغییر می دهد، به شما زمان بیشتری می دهد، در هزینه‌هایتان صرفه جویی می کند و زیبایی خاصی به منزل و محل کار شما می افزاید.

نظرات