بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در ایلام

خرید چمن مصنوعی در ایلام
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/05/17 0 نظر

اگر در استان ایلام زندگی می کنید و می خواهید چمن مصنوعی را جایگزین چمن طبیعی کنید، بی شک بهترین تصمیم را برای منزل، محل کار و یا مرکز تجاری و تفریحی خود اتخاذ کرده اید.

خرید چمن مصنوعی در ایلام

محوطه سازی با جلوه های بصری زیبا می تواند واقعا هزینه زیادی را روی دستتان بگذارد. اما خوشبختانه یک راه حلی وجود دارد که بدون افزایش مخارج و خرجکردها، می تواند منظره بی نظیر و استثنایی را به شما ارائه کند: خرید چمن مصنوعی.


چگونه چمن مصنوعی باکیفیتی را در ایلام پیدا کنیم؟
گروه چمن سرا به عنوان مرکز خرید چمن مصنوعی در ایلام مانند سایر استان ها و شهرهای ایران، آماده ارائه باکیفیت ترین و مرغوب ترین و بادوام ترین انواع چمن های مصنوعی مناسب تمامی پروژه های مسکونی، تجاری و حتی شهری می باشد.
کافی است گوشی تلفن را بردارید و با تیم چمن سرا تماس بگیرید و مشاهده کنید که دنیای سبز نه تنها در استان محل زندگی‌تان و بلکه در هر جایی که قدم می گذارید با شما همراه است.


چرا توجه به عامل دیتکس هنگام خرید و انتخاب چمن مصنوعی اهمیت دارد؟

عوامل مختلفی وجود دارد که هنگام خرید چمن مصنوعی در ایلام باید مناسب با پروژه ای که در اختیار دارید به آن توجه نمایید.
درست است که زیبایی ظاهری چمن مصنوعی بسیار ارجحیت دارد و بدون شک نیز مهم می باشد، اما این تنها عاملی نیست که باید هنگام انتخاب چمن مصنوعی مورد ملاحظه قرار دهید و بر اساس آن، میزان باکیفیت بودن و استاندارد بودن چمن را حدس بزنید.
به طور مثال پلاستیک های مختلفی برای تولید چمن مصنوعی به کار می روند که هر یک دارای خصوصیت های مختلف و نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود می باشند.
به همین دلیل شاید نیاز باشد که برای مناطق پر رفت و آمد، چمن مصنوعی نایلونی با قابلیت ارتجاعی بالا را انتخاب کنید که نسبت به الیاف پلی اتیلن که سختی کمتری دارد، گزینه بهتری در نظر گرفته می شود.
هم چنین به همین اندازه کیفیت خوب و مناسب بکینگ نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. بکینگ های کم کیفیت و ضعیف می توانند خیلی زود پاره شده و از بین بروند و حتی قابل ترمیم کردن هم نباشند.
اما در این مقاله می خواهیم به عاملی بپردازیم که در بیشتر مواقع هنگام انتخاب و خرید چمن مصنوعی مورد غفلت قرار می گیرد.


دیتکس چمن مصنوعی چیست و چرا اهمیت دارد؟
 دیتکس (Dtex یا Decitex) واحد اندازه گیری است که مشخص می نماید وزن الیاف در ده هزار متر طول چقدر می باشد.
به عبارت دیگر این مورد به وزن یا تراکم الیافی باز می گردد که برای ساخت چمن مصنوعی به کار رفته است. با این مشخصه نسبت به اندازه گیری قطر الیاف (به طور مثال) بهتر می توانید چمن های مصنوعی مختلف را باهم مقایسه کنید، زیرا بیشتر الیاف ها شکل گردی ندارند، از این رو مقایسه صحیح و درست آن ها امکان پذیر نمی باشد.
با مقایسه کردن دیتکس حتی زمانی که رشته های مختلف در یک الیاف با هم ترکیب می شوند، شما ذهنیت درستی دارید که می توانید از آن هنگام مقایسه انواع مختلف چمن مصنوعی به کار ببرید.


دیتکس چمن مصنوعی چگونه نوشته می شود؟
هنگام خرید چمن مصنوعی در ایلام ممکن است با چمن های مصنوعی رو به رو شوید که به طور مثال عبارت 8800/8 روی آن درج شده باشد (دیتکس/تعداد انتها).
در این مثال چمن مصنوعی 8800 دیتکس و 8 انتها دارد. این موضوع به این معناست که دیتکس در هر انتها 1100 می باشد (1100=8/8,800).


چرا دیتکس هنگام خرید چمن مصنوعی اهمیت دارد؟
دیتکس عامل بسیار مهمی تلقی می شود، زیرا نشانه ای از تراکم الیاف چمن مصنوعی می باشد.
هر چه تراکم الیاف بیشتر باشد، چمن مصنوعی مقاوم تر است. بنابراین هنگام انتخاب و خرید چمن مصنوعی بسیار اهمیت دارد تا دیتکس را مورد بررسی قرار دهید تا مطمئن شوید که چمن مصنوعی انتخابی‌تان توانایی مقابله با میزان رفت و آمد و نحوه استفاده مورد نظر شما را دارد.
انتخاب چمن مصنوعی با دیتکسی که خیلی پایین تر از حد نیاز شما باشد، عملکرد و کارایی چمن را کاهش می دهد. به طور مثال الیاف آسیب می بینند و دیگر حالت ایستاده و قائم به خود نمی گیرند- این در حالی است که حالت قائم الیاف، کلیدی ترین عامل در طبیعی به نظر رسیدن چمن های مصنوعی می باشد.


، مطمئنا نمی خواهید هنگام خرید چمن مصنوعی در ایلام نوعی را انتخاب کنید که دیتکس بالای دارد. به طور مثال اصلا لازم نیست برای باغ و حیاط منزل، چمن مصنوعی با دیتکس 2000 را انتخاب کنید که میزان ترافیک و تردد در آن جا بسیار کم است، زیرا مطمئنا متحمل هزینه های بیشتری می شوید که اصلا ضروری نیست.

خرید هر محصولی با بررسی و کسب اطلاع راجع به آن محصول بهتر انجام می شود برای یک خرید مناسب به مقاله خرید چمن مصنوعی نیز سری بزنید.

چه دیتکسی از چمن مصنوعی مناسب نیاز من می باشد؟
جواب این سوال کاملا بستگی دارد که می خواهید چمن مصنوعی را به چه هدفی به کار ببرید.
معمولا برای چمن های خانگی که برای حیوانات خانگی نیز مناسب هستند و می توانند در برابر بازی کودکان مقاومت کنند و برای تردد و ترافیک مداوم مناسب در نظر گرفته می شوند، باید به فکر خرید چمن مصنوعی با دیتکس بین 850 تا 1100 در هر انتها باشید.
برای بخش هایی که تردد در آنجا زیاد بوده و بسیار سطح چمن مورد استفاده قرار می گیرد، مانند مکان های تجاری و یا زمین های ورزشی که برای فوتبال و راگبی مورد استفاده قرار می گیرد باید چمن مصنوعی انتخاب شود که دیتکس آن بین 1800 تا 2000 می باشد، زیرا این عامل نشان می دهد که چمن مصنوعی چقدر می تواند در برابر تردد و استفاده سنگین و مداوم مقاومت نماید.


تکنولوژی Natural Look یا ظاهر طبیعی چمن مصنوعی چیست؟
این تکنولوژی به منظور رفع مشکل رایجی که در ارتباط با چمن های مصنوعی وجود داشت، طراحی گردید.
قبل از توسعه این تکنولوژی بیشتر مردم این مشکل را با چمن مصنوعی داشتند که از هر زاویه که به چمن های خود نگاه می کردند، یک سایه رنگ سبز متفاوت را مشاهده می نمودند.
دلیل این موضوع این بود که نور انعکاس می یافت و رنگ چمن مصنوعی را به گونه متفاوتی در هر زاویه نمایان می کرد و هم چنین موجب براق دیده شدن الیاف آن می گشت.
مطمئنا هنگام خرید چمن مصنوعی در ایلام، می خواهید نوعی از آن را انتخاب کنید که ظاهری به شدت طبیعی و واقعی داشته باشد. به همین دلیل تکنولوژی Natural Look  به میدان آمده است تا این انعکاس های ناخواسته را کاهش دهد و منظره طبیعی را به تصویر بکشد.


تکنولوژی natural look چگونه کار می کند؟
همه می دانیم که هر چه سطح صاف و هموار تر باشد، نور بیشتر انعکاس می یابد.
به دلیل خاصیت فیزیکی و شیمیایی الیاف چمن مصنوعی، انعکاس بسیار بالایی دارند. این امر به دلیل صاف و هموار بودن پلاستیک اتفاق می افتد.
از این رو برای کاهش این میزان انعکاس، تکنولوژی Natural Look به وجود آمد. با ساخت الیاف مصنوعی که در سطح میکروسکوپی دارای بافت زبری می باشند، این اطمینان به وجود آمد که انعکاس نور به طور قابل توجهی کاهش می یابد.
سطح ناهموار موجب پخش شدن اشعه های نور می گردد و در نهایت انعکاس نور کمتری روی می دهد. به عبارت دیگر الیاف چمن مصنوعی دیگر براق به نظر نمی رسند.

این امر موجب می‌شود تا چمن های مصنوعی ظاهر طبیعی داشته باشند و  درست همان سایه رنگ سبزی را نمایان کنند که چمن های طبیعی به نظر می رسند.
هنگام خرید چمن مصنوعی در ایلام بهتر است نوعی را انتخاب کنید که مجهز به این تکنولوژی می باشد. به این ترتیب می توانید چمن های به ظاهر واقعی را داشته باشید که دردسرهای چمن های طبیعی را در بر ندارد.


آیا این موضوع به این معنا می باشد که الیاف چمن مصنوعی بسیار زبر و سفت احساس می‌شوند؟
خیر زیرا زبری الیاف چمن مصنوعی در حد میکروسکوپی است که هیچ وقت با لمس کردن آن احساس نخواهید کرد.
 اگر کودکانتان می خواهند روی زمین چمن مصنوعی بازی کنند، نگران نباشید، هیچ گاه چمن‌مصنوعی موجب افتادن و لیز خوردن آن ها نمی‌شود.
 حتی اگر بخواهید با پای برهنه روی چمن ها راه بروید و یا روی چمن ها بنشینید، هنوز هم نرمی و لطافت و راحتی و آسایش آن را احساس خواهید کرد. با خیال راحت زیراندازی را روی چمن مصنوعی پهن کنید و به همراه دوستان و اعضای خانواده خود عصرانه دلچسبی را میل بفرمایید، هیچ خبری از خراشیدگی پوست نخواهد بود.


 چه زمانی باید چمن مصنوعی مجهز به تکنولوژی natural look را انتخاب کنم؟
  زمانی که می خواهید چشم انداز و محوطه شما بسیار واقعی و طبیعی دیده شود، باید به سراغ این تکنولوژی بروید.
باغ و حیاط منازل، مدارس، زمین های بازی، روف گاردن، تراس و بالکن سبز، نمایشگاه ها و مکان های تجاری و عمومی نیز کاندیدای مناسبی برای چمن مصنوعی هستند که مجهز به تکنولوژی natural look می باشد. در این مکان ها مردم از هر زاویه ای که به چمن مصنوعی نگاه کنند نه تنها آن را براق و مصنوعی نمی بینند، بلکه به هیچ وجه نمی توانند از راه دور و به طور اجمالی، متوجه تفاوت آن با چمن طبیعی شوند.
اگر هدف شما از خرید چمن مصنوعی در ایلام تزیین و دکوراسیون می باشد و چمن ها تنها از یک زاویه قابل دید می باشند، اصلا ضرورتی ندارد به سراغ این تکنولوژی بروید، اما برای هر چیز دیگری بهتر است چمن های مصنوعی natural look را انتخاب کنید.


نتیجه گیری
روش های مختلفی وجود دارد که کیفیت محصول را هنگام خرید چمن مصنوعی ارزیابی کنید، اما واقعا اهمیت دارد تا برای مقایسه چمن مصنوعی، به عواملی بیش از رنگ و ارتفاع پایل دقت کنید.
دیتکس و تکنولوژی natural look می توانند بخش های مهمی از این محصول شگفت انگیز به شمار بروند که موجب می گردند انتخاب بهینه و درستی داشته باشید.
البته این را نیز فراموش نکنید که یک نوع چمن مصنوعی برای هر شرایطی مناسب نیست و بهترین نوع آن است که مناسب نیازهای شما باشد و این امر به عوامل مختلفی بستگی دارد.

نظرات