بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در لواسان

خرید چمن مصنوعی در لواسان
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/05/25 0 نظر

لواسان به عنوان  یک منطقه خوش آب و هوا، افراد بسیاری را از گوشه و کنار تهران به خود جلب کرده است و طبیعت بکر این شهر کوهپایه ای موجب شده است تا ویلاهای رویایی و بسیار منحصر به فردی در این منطقه ساخته شود که بر جذابیت ظاهری شهر افزوده اند. یکی از نقاط عطف تمامی این ویلاهای وجود فضای سبز در باغ و حیاطشان می باشد که هماهنگی و هارمونی خارق العاده ای را با طبیعت های لواسان ایجاد کرده اند.

خرید چمن مصنوعی در لواسان


اما نکته مهم و اساسی این است که آیا چمن به کار رفته در این ویلاها مصنوعی است یا طبیعی؟
از جایی که رسیدگی و مراقبت از چمن های طبیعی مخصوصا در باغ ها و حیاط های بزرگ نیازمند وقت و انرژی و حتی سرمایه هنگفتی می باشد، خیلی از مردم چمن مصنوعی را انتخاب کرده اند و این موضوع به مرور تبدیل به یک ترند فراگیر شد.


چمن مصنوعی ایرانی مرغوب و باکیفیت از کجا بخریم؟
گروه چمن سرا با استفاده از ایده های نوین، خلاقیت و ارزیابی بازار چمن مصنوعی و شناخت نیازهای مشتریان و مصرف کنندگان، به عنوان مرکز خرید چمن مصنوعی در لواسان نیز همانند سایر شهرها و استان های ایران، قدم به عرصه فروش گذاشته است و تا حالا پروژه های فضای سبز بسیاری را اعم از خانگی، تجاری، سازمانی، شهری و غیره با موفقیت به پایان رسانده است.
کافی است با تیم چمن سرا که متشکل از کارشناسان و متخصصان و دست‌اندرکاران فنی می باشد تماس بگیرید و فضای سبز حیاط و باغ ویلای خود را از ما بخواهید.

همه فکر می کنند هر جنسی با برند خارجی بهتر است اما گاهی این بزرگترین اشتباه است برای مقایسه بین چمن ایرانی و خارجی سری به مقالات  آیا باید به چمن مصنوعی ایرانی اعتماد کنیم؟  و  آیا چمن مصنوعی خارجی باکیفیت است؟  بزنید.


چرا باید چمن مصنوعی را به جای چمن طبیعی انتخاب کنم؟
اگر می خواهید جواب این سوال واضح و شفاف بدانید، کافی است فکر کنید که چه روزهایی که می توانید کنار دوستان و خانواده خود خوش باشید و بخندید و یا حتی تنهایی خلوت کنید و آرامش بگیرید را باید صرف هرس کردن، بریدن، آبیاری، کود دادن، استفاده از سموم دفع آفات و کودهای شیمیایی و غیره کنید تا مطمئن شوید که چمن های سبز ویلای شما در شرایط مطلوبی قرار دارند.

با تمام این اوصاف باز هم باید مراقب باشید که هیچ کس به ناگهان روی چمن‌هایتان قدم نگذارد و همه چیز را در عرض یک دقیقه بهم نریزد. واقعا فضای سبزی که تمام توجه و هوش و حواستان را بگیرد، ارزشش را دارد؟


چاره چیست؟
با خرید چمن مصنوعی در لواسان می توانید با تمام دغدغه ها و نگرانی ها و دلهره های مراقبت از حیاط خود خداحافظی کنید و آماده این باشید که وارد دنیایی پر از آرامش و آسودگی خیال و خاطره های ناب شوید.

در ادامه به برخی از مزیت های چمن مصنوعی در برابر چمن طبیعی می پردازیم تا بیشتر روی تصمیم خود استوار باشید.


1.چمن مصنوعی نیاز به سموم دفع آفات و کودهای شیمیایی را حذف می کند
برای ایجاد چمن های بدون آفات بسیار زیبا و جذاب، باید به سراغ مواد شیمیایی خطرناکی هم چون کودها و سموم دفع آفات بروید.
برخی از این مواد شیمیایی به ناچار راه خود را به آب های زیر زمینی و مسیرهای آبی باز می کنند که تاثیرات زیست محیطی بسیار خطرناکی به همراه دارند.
هم چنین مواد شیمیایی می توانند موجب رشد علف های هرز در رودخانه ها و دریاچه ها و یا مسموم شدن ماهی ها و حیات وحش شوند.
این مواد می توانند در صوت بلع، برای حیوانات خانگی و کودکان نیز خطرات جبران ناپذیری داشته باشند.
اما با خرید چمن مصنوعی به هیچ کود شیمیایی و آفت کشی نیاز ندارید و از این رو چمن های امنی برای کودکان، حیوانات خانگی و محیط زیست در اختیار خواهید داشت.


2. چمن های ماندگار و بادوام
بعد از خرید چمن مصنوعی در لواسان، نیازی ندارید درباره نگهداری های آزار دهنده و وقت گیر، خود را نگران کنید.
مواد به کار رفته در تولید چمن های مصنوعی به شدت بادوام می باشند و در برابر ترافیک سنگین و تردد، آب و هوای سخت و هر چیزی که روی آن قرار می دهید، مقاوم می باشند.
طول عمر چمن مصنوعی بین 20 تا 25 سال است البته به شرطی که از یک مرکز و شرکت معتبر چمن مصنوعی خرید کرده باشید.
اسپری کردن آب هر چند وقت یک بار و شانه زدن الیاف چمن تنها چیزهایی هستند که موجب افزایش طول عمر چمن های مصنوعی شما می شوند.

3. کاهش علف های هرز
علف های هرز، گیاهان سخت و مقاومی هستند که بیشتر در لابلای چمن های طبیعی دیده می شوند.
خوشبختانه با خرید چمن مصنوعی در لواسان می توانید تقریبا با این علف های هرز خداحافظی کنید، دلیل آن هم به وجود یک لایه محافظ در برابر علف های هرز می باشد که به عنوان بخشی از بیس و پایه چمن نصب می گردد.
این امر یک لایه محافظ بین خاک و لایه سنگی زیر چمن به وجود می آورد و مانع رشد آن ها می شود.
شاید تصادفا مشاهده کنید که یک یا دو علف هرز راه خود را از میان الیاف چمن پیدا کرده اند اما مطمئن باشید که این اتفاق همیشه نمی افتد و مزاحمت خاصی برای شما ندارد.


4. در مصرف آب صرفه جویی می کند
قبض آب خود را مخصوصا در فصل تابستان، زمانی که چمن مصنوعی را نصب می کنید با موقعی که چمن طبیعی در حیاط کاشته بودید، مقایسه نمایید.
با انتخاب چمن مصنوعی در لواسان مشاهده می کنید که نیاز به آبیاری چمن ها به شدت کاهش یافته و هر سال مبلغ هنگفتی را به جای پرداخت قبض آب می توانید پس انداز کنید.
طبق مطالعات انجام شده حدود 9 بیلون گالون آب برای چمن های مناطق مسکونی به صورت روزانه در آمریکا مصرف می شود که یعنی به طور میانگین 27 گالن آب به ازای هر شخص در هر روز. این اعداد و ارقام فقط منحصر به آمریکا نیست، بلکه تمامی مردم دنیا در هر جایی که زندگی می کنند این میزان آب را برای حفظ سلامتی چمن های خود استفاده می نمایند.
حدود 50 درصد از آب نیز به دلیل روش های نادرست آبیاری و یا آبیاری بیش از حد به هدر می رود.
این موضوع به این معنا است که تنها در آمریکا  1.65 تریلون گالن (تریلون!!! نه بیلیون یا میلیون) آب آشامیدنی در هر سال هدر می رود.
با خرید چمن مصنوعی در لواسان میزان آبیاری روزانه چمن های خود را کاهش دهید و قدم مثبتی در کاهش مصرف آب بردارید. از طرف دیگر در این صورت در وقت و پول خود نیز صرفه جویی می نمایید.


5. مهار کردن حشرات مزاحم
با نصب چمن مصنوعی خود را آماده کنید که دنیای سبز و زیبا بدون حشرات مزاحم داشته باشید.
حیاط شما دیگر خاک و موادمعدنی ندارد که حشرات در آنجا زندگی کرده و از آن ها تغذیه کنند و همین امر موجب می شود تا شمار آفات به شدت کاهش یابد.
البته متاسفانه باید بگوییم که چمن مصنوعی به طور کلی حشرات را حذف نمی کند، به طور مثال پشه ها در آب راکد تولید مثل می کنند، از این رو در حالی که چمن های شما می توانند آب باران را زهکشی و تخلیه کنند اما آب های راکد در بخش های دیگر می توانند به آن ها فضای مناسبی برای تولید مثل بدهند.
کک و مک نیز توسط چمن مصنوعی دفع نمی شوند.
با این وجود شمار حشرات که به چمن مصنوعی جذب می شود در مقایسه با چمن طبیعی اصلا به چشم نمی آید. در هر صورت می توانید با مگس ها و مورچه ها خداحافظی کنید که شاید دغدغه اصلی شما در فصل تابستان به شمار بیایند.


6. چمن مصنوعی به صرفه است
بله، نصب چمن مصنوعی هزینه اولیه سنگینی دارد. در هر صورت شما می توانید در طول عمر چمن مصنوعی که فضای همیشه سبزی به حیاط و باغ شما می بخشد، در هزینه های خود صرفه جویی کنید. اگر بخواهید یک حساب و کتاب کوچک انجام دهید، می بینید که این هزینه های حذف شده چندین برابر فراتر از قیمت اولیه چمن مصنوعی می باشد.
از این رو بهتر است به خرید چمن مصنوعی در لواسان به عنوان یک سرمایه گذاری بلندت مدت فکر کنید.
سود بازگشت از سرمایه چمن مصنوعی از طریق کاهش مصرف آب، عدم نیاز به خرید کود شیمیایی و حذف سایر هزینه های نگهداری به دست می آید.
شما یک بار برای چمن های خود هزینه می کنید، نه هر ماه و هر فصل از سال.


7. دیگر مواد آلرژنی شما را اذیت نمی کنند
یکی از مواد آلرژن رایج، گرده های علف می باشند که حدود 90 درصد از افرادی که تب یونجه رنج می برند را تحت تاثیر قرار می دهند.
اگر شما هم از آلرژی رنج می برید، چمن طبیعی دشمن اول و آخرتان خواهد بود.
با نصب چمن مصنوعی در ویلای لواسان خود، خیال تان راحت باشد که هیچ گرده علفی شما را آزار نمی دهد.
اگر هم گرده های چمن های همسایه روی چمن های شما قرار گرفتند، کافی است با یک آبکشی ساده چمن ها به وسیله شلنگ همه چیز را پاک کنید.


8. نیاز به استفاده از تجهیزات مراقبت از چمن گران قیمت را حذف می کند
نگهداری از چمن های طبیعی نه تنها هزینه بسیاری روی دست تان می گذارد، بلکه زمان و فضای بسیاری را اشغال می کند.
شما نه تنها باید تجهیزات گران قیمتی مانند دستگاه چمن زن، علف زن، بذرپاش و غیره را خریداری کنید، بلکه باید به سوخت و سرویس و تعمیرات و نگهداری از آن ها نیز فکر کنید.
حذف تجهیزات بنزینی و خالی شدن گاراژ و انباری با خرید چمن مصنوعی در لواسان خبر خوشی برای بسیاری از صاحبخانه هایی است که با کمبود فضا رو به رو می باشند.
از طرف دیگر با چمن مصنوعی شاهد کاهش انتشار کربن توسط دستگاه های چمن زن می باشیم که رقم قابل توجهی را در این زمین نشان می دهد.
استفاده از دستگاه چمن زن بنزینی برای یک ساعت می تواند به اندازه 11 ماشین، کربن دی اکسید در هوا منتشر کند.
با انتخاب چمن مصنوعی هزینه های نگهداری خود و میزان آلودگی زیست محیطی منطقه زندگی تان را کاهش می دهید و هم چنین از فضای بیشتری در انباری و گاراژ خود برخوردار می شوید.

 

کلام آخر
چمن های مصنوعی برای شما مزیت های بسیاری از جمله فضای همیشه سبز در تمام طول سال فراهم می کنند که تقریبا هیچ نقطه منفی ندارند که شما را آزار بدهند.
بعد از نصب این شما هستید که عمیقا احساس خواهید کرد که چه تغییر بزرگی در زندگی تان از نظر اقتصادی، سلامت روحی و جسمی و غیره به وجود آمده است.
از این رو، از این که آخر هفته های خود را صرف رسیدگی به حیاط و چمن های خود کنید و از اعضای خانواده و دوستانتان دور باشید و از زندگی لذت نبرید، دست بردارید.
چمن مصنوعی آماده است تا روزهای شیرین زندگی را برای شما لذت بخش تر و با آرامش بیشتری همراه بسازد.

 

نظرات