بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در مریوان

خرید چمن مصنوعی در مریوان
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/07/09 0 نظر

دلایل بسیاری وجود دارد که چرا باید در شهر مریوان به جای چمن طبیعی، چمن مصنوعی را انتخاب کنید، مخصوصا اگر هر ماه مبلغ بسیار قابل توجهی را صرف نگهداری از چمن‌هایتان می کنید.

شما می توانید به وسیله خرید چمن مصنوعی در مریوان ، محوطه بیرونی منزل و حتی محل کار یا مرکز تجاری و تفریحی مورد نظر خود را سبز کنید و از این همه سرسبزی به نفع سلامت روح و روان و حتی جلب توجه مخاطبین بیشتر استفاده کنید.

 

خرید چمن مصنوعی در مریوان

گروه چمن سرا به عنوان معتبرترین مرکز خرید چمن مصنوعی در مریوان همانند سایر شهرها و استان های ایران مدت ها است که فعالیت خود را آغاز کرده است و توانسته است تا نمونه کارهای برجسته ای در کارنامه کاری خود به ثبت برساند.
شما می توانید با تماس با تیم چمن سرا نه تنها جواب تمامی سوالات خود را پیدا کنید، بلکه برای خرید بهترین نوع این محصول نیز مشاوره و راهنمایی بگیرید.


اما آیا ممکن است با خرید چمن مصنوعی و نصب آن باز هم دچار مشکل شوم؟
خود این محصول به تنهایی به این منظور ساخته شده است تا مسائل و مشکلات چمن طبیعی را از میان بردارد و زندگی را برای شما راحت تر و ساده تر کند.
اما ممکن است به دلیل سوءتعبیرها و باورهای غلط و یا دقت ناکافی هنگام نصب دچار مشکل شوید.
در ادامه همراه ما باشید تا به برخی از این مشکلات رایجی که ممکن است  در ارتباط با چمن مصنوعی با آن ها رو به رو شوید، بپردازیم و درباره چگونگی رفع شدن آن ها راهکارهایی ارائه دهیم.

 


مشکل اول: برآمدگی ها، فرورفتگی ها و سوراخ ها
به مرور زمان، برآمدگی ها، فرو رفتگی ها و چاله ها در سطح چمن مصنوعی شما می توانند نه تنها زیبایی ظاهری آن را تحت الشعاع قرار دهند، بلکه آن را به یک سطح نامناسب و گاها خطرناک تبدیل کنند.
دوباره می گوییم که همه این ها تنها و تنها یک مقصر دارد و آن هم نصب ضعیف و غیر اصولی می باشد.
یک ساب بیس که به خوبی و به طور مناسبی فشرده نشده است و یا سطح همواری ندارد می تواند فرورفتگی و پستی و بلندی هایی را به وجود بیاورد که ترمیم آن به وقت و انرژی و هزینه بسیار بیشتری نیاز دارد.


راه حل: از همان ابتدا ساب بیس را به طور مناسبی فشرده کنید
هر مکانی که می خواهید با خرید چمن مصنوعی در مریوان سبز کنید، نیاز به پایه مناسبی دارد. ایجاد چنین پایه خوبی هم نیاز به تلاش و وقت بیشتری دارد.
نصب چمن مصنوعی به سادگی از بین بردن چمن های قبلی و پهن کردن رول جدید چمن مصنوعی نیست.
مکان مورد نظر باید حفاری، آماده سازی و مسطح شود تا هیچ گونه پستی و بلندی و سنگلاخی وجود نداشته باشد.
سپس خاکی که در آن جا وجود دارد به وسیله صفحه کمپکتور صاف و هموار می گردد. حالا یک لایه از سنگریزه ها ریخته می شود و به دنبال آن شن و ماسه ظریف تر قرار می گیرد و در مرحله بعد لایه محافظ در برابر علف های هرز و در نهایت چمن مصنوعی.
این پروسه نصب نیاز به دقت و حوصله زیادی دارد، ولی در هر صورت زمانی که یک بار این کار را به درستی انجام دهید، این شما هستید که چمن های سبز و زیبا و با سطح یکدست را در اختیار خواهید داشت که چشم انداز مورد نظرتان را بیش از پیش جذاب تر نمایان می کند.


 

مشکل دوم: علف های هرز
با خرید چمن مصنوعی در مریوان رشد علف های هرز بسیار محدود می شود، اما باز هم غیر ممکن نیستند.
اگر بر حسب اتفاق علف های هرز راه خود را از لابلای الیاف چمن مصنوعی پیدا کردند که احتمالا این اتفاق بیشتر در لبه ها و کناره های چمن روی می دهد، ممکن است سوراخ‌های زهکشی بکینگ چمن مصنوعی را مسدود کنند و همین امر می تواند مشکلات زهکشی و جمع شدن آب را به وجود آورد.
علف های هرز می توانند از طریق دانه های رها شده توسط پرندگان و درختان نیز روی چمن های شما رشد کنند.


راه حل: از لایه محافظ در برابر علف های هرز استفاده کنید
بسیاری از پروسه های نصب چمن مصنوعی شامل این لایه می شوند تا از رشد علف های هرز درون سوراخ های زهکشی و درزهای چمن مصنوعی جلوگیری به عمل آید.
البته لازم به ذکر است که بیشتر این علف های هرز رشد کرده روی چمن ها، به سادگی با دست قابل کندن هستند.


مشکل سوم: رشد خزه
با خرید چمن مصنوعی در مریوان رشد خزه و جلبک ها را در حیاط خود محدود می کنید. در شرایط نادر، مواد ارگانیک و یا آشغال های رها شده روی چمن مصنوعی ممکن است چنین شرایطی را فراهم کنند. کندن جلبک ها و خزه ها بسیار سخت می باشد، از این رو پیشگیری بهتر از درمان است.

راه حل: استفاده از جاروبرقی باغبانی و یا آب با فشار
می توانید با دقت از آب با فشار و یا جاروبرقی باغبانی استفاده کنید تا از رشد خزه ها جلوگیری کنید.
هر یک از این ابزارها  شاخه و برگ ها، گرد و غبار و زباله ها و آشغال ها را جمع آوری می کنند تا میان الیاف چمن انباشته نشوند.
به یاد داشته باشید که توجه ویژه ای به بخش هایی از چمن مصنوعی کنید که در سایه قرار دارند. بخش های خنک حیاط شما به اندازه بخش های کم عمق مستعد آبگرفتگی می باشند.

 

مشکل چهارم: درزهای قابل مشاهده
بعد از اینکه زمان و هزینه زیادی را صرف پروژه چمن مصنوعی خود کردید. وجود خطوط مشخص در میانه های چمن مصنوعی واقعا یک ضد حال اساسی به شمار می رود.
چمن های مصنوعی دارای درزهای می باشند که زمانی می توانند قابل مشاهده باشند که به خوبی به هم متصل نشده باشند.
زمانی که به طور مناسبی چمن ها را نصب کنید، نمی توانید متوجه شوید که یک قسمت از چمن کجا شروع می شود و قسمت دیگر به کجا ختم می گردد.
وقتی که این کار به درستی انجام نشود، واضح است که خطوطی را در راستای چمن های مصنوعی خود مشاهده می کنید.


راه حل: با یک متخصص و کاربلد مجرب کار کنید
درست کردن درزهای قابل مشاهده چمن مصنوعی بعد از نصب هزینه بردار است.
برای جلوگیری از این امر، بهتر است از مرکز معتبر خرید چمن مصنوعی در مریوان بخواهید تیم متخصص با تجربه خود را به محل مورد نظر شما اعزام کنند.
این تیم به گونه ای رول های چمن مصنوعی را کنار هم قرار می دهند که به هیچ وجه هیچ درز و خطوطی مشخص نباشد.
هم چنین این افراد می توانند اطمینان حاصل کنند که جهت قرار گیری الیاف نیز در هر رول چمن در یک راستا قرار دارد. به یاد داشته باشید که تکنیک های موجود در این زمینه بسته به این ساب بیس و موقعیت قرارگیری چمن مصنوعی متفاوت می باشد. برخی از این افراد از نوار اتصال و یا چسب ها به کار می برند و یا حتی به سراغ میخ و دوزندگی می روند.
زمانی که مرحله پوشاندن درزها کامل شد، این تیم در آخر کارهای نهایی را انجام می دهند و لبه های چمن را به طور مناسبی محکم می کنند.
اگر این پروسه به خوبی انجام شده باشد، باید چمن های یکدست و یکنواختی در محوطه و حیاط مورد نظر خود نظاره گر باشید.

 

مشکل پنجم: عدم گارانتی و یا گارانتی محدود
یک شرکت خرید چمن مصنوعی در مریوان باید به شما درباره کیفیت و خدمات پس از فروش محصولات خود اطمینان بدهد.
شرکت های کم تجربه اصولا گارانتی های محدودی دارند. در این شرایط آن ها در مقابل شما تقریبا هیچ مسئولیتی نمی پذیرند.
به این ترتیب، اگر شما یک روزی با چمن مصنوعی خود دچار مشکلی شدید، نداشتن گارانتی و ضمانتنامه می تواند هزینه زیادی روی دستتان بگذارد.


راه حل: شرکت و مرکز چمن مصنوعی معتبری بیابید
شرکت های فروش چمن مصنوعی که به کیفیت و تیم نصب خود اطمینان دارند، بی شک گارانتی و ضمانتنامه معتبری به شما ارائه می کنند.
به طور مثال ممکن است چمن مصنوعی که توسط تیم شرکت نصب می شود تا یک سال گارانتی داشته باشد و یا حتی خود چمن مصنوعی می تواند گارانتی و ضمانتنامه 10 تا 20 ساله داشته باشد.

 

مشکل ششم: ذوب شدن الیاف چمن به دلیل خاصیت بزرگنمایی پنجره ها
پنجره های کم مصرف روش عالی هستند تا به وسیله انعکاس نور خورشید، خانه تان را خنک تر نگاه دارند.
در هر صورت این انعکاس پنجره های کم مصرف می تواند اشعه های نور خورشید را درست مانند یک ذره بین روی چمن ها متمرکز کند و الیاف چمن را به نقطه ذوب خود برساند.


راه حل: از صفحات و یا فیلم های محافظتی استفاده کنید
اگر پنجره های کم مصرف در خانه دارید و نگران هستید که به چمن مصنوعی شما آسیب وارد می کنند، خواهشا دستپاچه نشوید.
شما هنوز هم می توانید با خرید چمن مصنوعی در مریوان از فضای سبز دلچسب خود لذت ببرید و از مزیت های پنجره های کم مصرف خود نیز بهره مند شوید.
راه حل بسیار ساده است: صفحات و فیلم های محافظتی را روی بخش بیرونی پنجره های خود نصب کنید تا مانع این انعکاس شوید. این یک راه حل ساده و ارزان قیمت به شمار می رود.

 

مشکل هفتم: حرارت سطح چمن ها
چمن مصنوعی از نایلون و پلی اتیلن ساخته شده است که هر دو پلاستیک می باشند. از این رو نسبت به چمن طبیعی که بخشی از آن از آب تشکیل شده است، اصولا در معرض نور خورشید یا هر منبع حرارتی دیگری، داغ تر و گرم تر می شود.
افرادی که از چمن های مصنوعی استفاده می کنند تا به حال گزارش نداده اند که افزایش حرارت چمن مصنوعی مانع لذت بردن آن ها از چمن هایشان می شود.
در هر صورت بسته به این که شدت نور خورشید در محل زندگی شما چقدر است، چمن های شما می توانند در طول ماه های تابستان داغ شوند که اگر کودک و یا حیوان خانگی دارید که با پای برهنه روی چمن های می دوند و راه می روند، این یک مشکل اساسی محسوب می شود.


راه حل: پرکننده Tcool و یا آبکشی ساده چمن ها
این مواد پرکننده رطوبت را به دام می اندازند و به آرامی آن را در طول پروسه تبخیر که موجب احساس خنکی می شود، آزاد می کنند. این امر چمن های شما را چندین درجه خنک تر می کند.
گزینه دیگر این است که به سادگی روی چمن های خود را با شلنگ یا اسپری آبپاشی کنید.
این امر به اندازه کافی چمن ها را برای استفاده کودکان و حیوانات خانگی خنک می کند، بدون این مانع لذت بردن و تفریح آن ها شود.

 

بی شک پس از مطالعه این مقاله به این نتیجه رسیده اید که نصب غیر اصولی باعث خرابی و از بین رفتن چمن شما می شود و شما نمی توانید از زیبایی این محصول لذت کافی ببرید بنابراین حتما سری به مقاله  5 قانونی که باید در نصب چمن مصنوعی رعایت کنید بزنید.

 

جمع بندی
بسیاری از صاحبخانه ها و صاحبان کسب و کار به این دلیل به سراغ خرید چمن مصنوعی در مریوان می روند که می خواهند چشم انداز سبز بی دردسر و بدون نیاز به نگهداری زیادی داشته باشند. اما در هر صورت مشکلات مربوط به چمن مصنوعی تماما به نصب ضعیف و غیر اصولی توسط یک شخص آماتور و کم تجربه و یا عدم رعایت مراقبت های ساده مانند آبپاشی هر چند وقت یکبار چمن ها باز می گردد.
پس علاوه بر این که باید روی چمن مصنوعی سرمایه گذاری کنید تا باکیفیت ترین و مرغوب ترین آن را انتخاب کنید، بهتر است به دنبال تیم متخصص و کاربلدی باشید که تمامی جزئیات را درباره پروسه نصب این محصول می دانند. به این ترتیب خیالتان راحت می شود که در کنار رعایت نکات ساده ای که در بالا بیان کردیم، هیچ مشکلی با چمن های خود نخواهید داشت.

 

نظرات