بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در رشت

خرید چمن مصنوعی در رشت
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/06/16 0 نظر

تمام هموطنان گیلانی عزیز که از چمن مصنوعی استفاده کرده اند، می توانند به شما بگویند که این محصول سبز بهترین روش برای برطرف کردن مشکل زهکشی و تخلیه آب و مشکلات آب گرفتگی در سطح حیاط می باشد. این یکی از بهترین مزیت های خرید چمن مصنوعی در رشت و گیلان به دلیل میانگین بارندگی بسیار بالا در طول سال به شمار می آید. دلایلی بسیاری وجود دارد که چرا چمن مصنوعی در این زمینه موثر عمل می کند.

خرید چمن مصنوعی در رشت
 

بیش از هر چیزی این کیفیت و استاندارد بودن چمن و تمامی اجزای تشکیل دهنده آن است که قدرت زهکشی را تعیین می کند. گروه چمن سرا به عنوان عرضه کننده برتر و ممتاز در سطح ایران و خاورمیانه، به نام شناخته شده ای تبدیل شده است که با ارائه چمن‌های مصنوعی که از مواد اولیه مرغوب ساخته شده اند که در ساخت آن ها ازمهندسی و طراحی پیشرفته  استفاده شده  است.

تیم چمن سرا همواره در تلاش است تا چمن‌های مصنوعی را به دست هموطنان ایرانی برساند که بی شک بدون هیچ کم و کاستی می توانند سبزترین چشم اندازها را برایشان به وجود آورند.


دلایل قدرت زهکشی چشمگیر چمن‌های مصنوعی
 

1.هموارسازی زمین
اگر این تجربه را داشته باشید و یا جایی در فضای مجازی و یا به صورت حضوری شاهد پروژه نصب چمن مصنوعی بودید، مطمئنا می دانید که ابتدا تمامی علف ها و چمن‌های طبیعی از زمین کنده می شوند و زمین لایه برداری و آماده سازی می گردد.
تیم متخصص نصب با توپوگرافی و برنامه ریزی دقیق شروع به هموارسازی زمین قبل از نصب چمن مصنوعی می کنند. این موضوع به این دلیل اهمیت دارد که نصاب ها هرگونه پستی و بلندی و فرورفتگی و برآمدگی ها حیاط را کاهش می دهند، مخصوصا در بخش هایی که بیشتر مستعد آب گرفتگی می باشند.
به این ترتیب حیاط خانه ویلای شما تا جایی که امکان دارد هموار می گردد تا برای شروع پروسه نصب چمن مصنوعی آماده باشد.


2. ایجاد کانال ها
نصاب ها ممکن است کانال هایی را در حیاط شما به عنوان بخشی از پروژه ایجاد کنند. با این روش آب از سمت پر شیب به بخش های دارای شیب کم جریان می یابد که معمولا حاشیه و مرزهای حیاط و محوطه می باشند. به این ترتیب تعدادی کانال ایجاد می گردد تا زهکشی به راحتی صورت بگیرد. این کانال ها می توانند به سادگی مسیرهای کوچک برای عبور آب در لابلای چمن‌های مصنوعی یا حتی لوله کشی های کامل برای افزایش حداکثر میزان زهکشی باشند.
هنگام خرید چمن مصنوعی در رشت، بهتر است نصاب و تیم متخصص را از شرایط و ویژگی های حیاطتان مطلع کنید و یا از آن ها بخواهید تا قبل از آغاز پروژه، محوطه موردنظرتان را ارزیابی کنند تا برنامه ریزی دقیقی داشته باشند.


3. سیستم قطره ای
افرادی که چمن مصنوعی را برای شما نصب می کنند ممکن است از سیستم قطره ای برای کاهش مسائل آب گرفتگی و تخلیه آب به کار ببرند. این سیستم اساسا چهار جزء دارد. اولین می تواند شامل شیارهایی در سطح خاک برای افزایش میزان زهکشی باشد. این شیارها کوچک هستند و با خرده سنگ های شن نخودی و دیگر انواع سنگ ها پر می شوند.
این شبکه کوچک از این شیارها موجب شده است تا  نام  سیستم قطره ای روی آن گذاشته شود زیرا آب به صورت قطره ای وارد خاک می شود.
سپس چمن مصنوعی روی خاک قرار می گیرد و مواد پرکننده روی آن پخش می گردد. برای انتخاب بهترین مواد پرکننده بهتر است با  تیم متخصصان و کارشناسان مرکز خرید چمن مصنوعی در  رشت  مشورت کنید.
معمولا این چمن‌های مصنوعی دارای بکینگ مشبک می باشند که آب را به راحتی از خود عبور می دهند. سپس آب از مواد پرکننده عبور کرده و به سطح زمین می رسد  و در نهایت آب از سطح به اعماق زمین انتقال می یابد.


4. روکش الیاف چمن مصنوعی
شاید برایتان جای تعجب داشته باشد، اما نحوه ساخت الیاف چمن مصنوعی موجب کاهش مشکلات آب گرفتگی و یا تخلیه آب می شود. الیاف با یک لایه محافظ پوشانده می شوند که از این که از بکینگ جدا شوند و سر بخورند، ممانعت به عمل می آورد.
معمولا این لایه نفوذ پذیر است، از این رو آب از طریق این منافذ به راحتی به سطح زمین می رسد. گزینه دیگر این است که خود شکل الیاف نیز دارای منافذ ریزی می باشند که به زهکشی بیشتر کمک می کنند.
استانداردهای ساخت چمن‌های مصنوعی می توانند آن ها را برای کاهش میزان آب گرفتگی موثر بسازند. از این رو بهتر است هنگام خرید چمن مصنوعی در رشت، تحقیقات خود را کامل کنید و از معتبرترین برند و شرکت خرید کنید.

بی شک اطمینان از محصول برای شما از هر چیزی مهمتر است پیشنهاد ما برای کمک به خرید بهتر شما مطالعه بیشتر است بنابراین  مقاله خرید چمن مصنوعی در رشت و گیلان مطالعه کنید .

ایده های محوطه سازی با چمن مصنوعی
از مسائل و مشکلات زهکشی و تخلیه آب که بگذریم. به بحث شیرین کاربردهای چمن مصنوعی می رسیم. در ادامه می خواهیم شما را با چند تا از خلاقانه ترین و هنرمندانه ترین روش های استفاده  از چمن مصنوعی در محوطه حیاط خانه و ویلا آشنا کنیم.

 

1.فضای کوچک  و یا هیچ فضایی
چمن مصنوعی می تواند برای ایجاد یک فضای سبز حتی در بالکن و تراس نیز موثر واقع شود.
اضافه کردن گیاهان گلدانی  زیبا و رنگاررنگ و صندلی های نرم و راحت به چمن مصنوعی به منظور ایجاد یک محیط دنج و آرام برای استراحت کردن بعد از یک روز کاری سخت، واقعا هر کسی را به وسوسه می اندازد.

شما با خرید چمن مصنوعی در رشت می توانید حتی آن را روی سطوح سیمانی و بتنی و موزاییکی و سرامیکی نیز قرار دهید و نگاه کنید که چگونه طبیعت پای خود را به خانه تان باز می کند.
گزینه دیگر این است که آن را روی پله های بتنی حیاط و حتی سنگی داخل خانه خود نصب کنید تا بالا و پایین رفتن از پله ها برایتان یادآور منظره های سبز و آرامش بخش باشد.
حتی اگر باغچه و حیاط بسیار کوچکی دارید، چمن مصنوعی باز هم می تواند در همان فضای کوچک نیز خارق العاده ترین چشم انداز را برایتان به وجود بیاورد. کافی است چمن مصنوعی را با چند سنگ تزئینی و گل ها و یک یا چند صندلی و میز همراه کنید و آماده باشید تا در محیط اختصاصی خود لذت ببرید.

 

2. هنر بیافرینید
شما هنگام خرید چمن مصنوعی در رشت متوجه می شوید که انواع سایه رنگ های سبز و حتی رنگ های مختلفی از این محصول قرار دارد. همین امر می تواند مقدمه بیدار شدن هنرمند درونتان باشد تا چشم اندازها و مناظر مخصوص به خود  را  در اطراف منزل یا داخل خانه تان به وجود بیاورید.
برخی ترجیح می دهند تا چمن مصنوعی  را به صورت شطرنجی، دایره ای، هندسی و یا منحنی به کار ببرند. فرقی ندارد که چقدر از خلاقیت و سلیقه خود برای نصب چمن مصنوعی مایه می گذارید، چمن مصنوعی به قدری انعطاف پذیر است که می تواند جای جای منزل شما را سبز و زیبا  نشان دهد.

 

3. مسیرهای پیاده رو حیاط
با خرید چمن مصنوعی در رشت یک مسیر پیاده رو منحصر به فرد و استثنایی را در باغ و حیاط ویلا و خانه خود ایجاد کنید. شما می توانید در این زمینه از سایه رنگ های مختلف سبز و یا حتی رنگ های دیگر کمک بگیرید و یا آن را در اشکال و اندازه های گوناگونی نصب کنید تا چشم انداز موردنظرتان را مدرن تر در معرض نمایش قرار دهید.


4. دکور های دیگر
چمن مصنوعی می تواند روی وسایل و اثاثیه کوچک و بزرگ نیز نصب شود تا تم طبیعی را به دکوراسیون داخلی و خارجی منزلتان ببخشد.
حتی دیوارهای حیاط و باغ خود را می توانید با چمن مصنوعی سبز کنید تا هارمونی زیبایی با درختان و چمن‌های کف حیاط ایجاد کنید.
هیچ محدودیتی در استفاده ار این محصول کاربردی و چند منظوره وجود ندارد و شما بیش از هر زمان دیگری می توانید به هر آن چه که در ذهن خود درباره یک چشم انداز سبز فکر می کنید به سادگی با چمن مصنوعی به واقعیت تبدیل کنید، با کمترین هزینه و به سادگی و در مدت زمان بسیار کوتاه.

 
کلام آخر
وجه اشتراک چمن‌های مصنوعی در هر نوع و اندازه و شکلی این است که به هیچ وجه آب را در خود نگاه نمی دارند و از این رو هیچ بهم ریختگی و کثیفی را به وجود نمی آورند. هم چنین شما به سادگی می توانید آن ها را تمیز کنید، کافی است یک تکه دستمال و یک اسپری آب داشته باشید.
مزیت دیگر چمن مصنوعی در هر جایی و به هر شکلی که نصب شود این است که نیاز به نگهداری بسیار زیادی ندارد و لازم نیست وقت بسیاری را به آن اختصاص دهید و از تعطیلات و آخر هفته های خود بی بهره بمانید و خود را  از لذت استفاده از طبیعت و زیبایی  محروم سازید.
قوه خلاقیت خود را به کار بیندازید و روش های متفاوتی را برای به کار بردن چمن مصنوعی خلق کنید. حالا آب و هوای خوش استان گیلان و رشت را به این ترکیب اضافه کنید و تنها تصور کنید چه قدر می تواند روی حال و هوای شما و وضعیت زندگی تان تاثیر مثبت بگذارد.

نظرات