بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در یزد

خرید چمن مصنوعی در یزد
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/10/25 0 نظر

یکی از مسائل مهم زیست محیطی به تغییرات اقلیمی مربوط می شود و به همین دلیل است که مطالعات و تحقیقات بسیاری روی این موضوع صورت گرفته است تا تأثیر آن بر محیط زیست و زندگی مردم مشخص شده و جلوی بحرانی شدن شرایط گرفته شود.

خرید چمن مصنوعی در یزد

شهر یزد که از جمله شهرهای گرم و خشک کشور ایران می باشد، در سال های اخیر به دلیل افزایش تعداد کارخانجات صنعتی و آلودگی هوا و گرم شدن زمین، تغییرات اقلیمی چشمگیری را تجربه کرده است.
بر اساس تحقیقات به عمل آمده، وضعیت خشکی در این شهر روز به روز شدیدتر و جدی تر شده است. همه ما می دانیم که خشکسالی چه عواقبی روی توسعه شهری و شرایط منطقه ای می گذارد و چه تأثیر بر ساکنین این شهر دارد.
در واقع مسئولین شهر یزد بیشتر روی این موضوع تمرکز دارند تا جایی که می توانند جلوی پیشرفت خشکسالی را بگیرند و از عواقب سوء آن جلوگیری نمایند.


خوب پس باید چه کرد؟
پیشنهاد گروه چمن سرا به عنوان مرکز خرید چمن مصنوعی در یزد استفاده از چمنی بدون نیاز به آبیاری و رسیدگی می باشد تا هم موجب صرفه جویی در مصرف آب شود و هم در کاهش میزان خشکسالی تأثیر بسزایی داشته باشد. به این ترتیب، هموطنان یزدی عزیزمان می توانند بدون نگرانی و بدون نیاز به تجهیزات خاصی، از محیط سبز اطراف خود لذت ببرند.


اما آیا می توانیم از چمن مصنوعی در شهر گرم و خشکی مانند یزد استفاده کنیم؟
زمانی که می خواهیم به این سؤال جواب دهیم باید اشاره کنیم که چمن های مصنوعی جدید و مدرن این روزها با انواع قدیمی خود تفاوت چشمگیری دارند.
اما در هر صورت این که چمن مصنوعی در شرایط آب و هوایی گرم و خشک شهرهایی هم چون یزد، گرم و داغ می شود یا خیر مخصوصاً در طول ماه های تابستانی هنوز هم مورد بحث است و یکی از سوالاتی است که به طور مکرر از ما پرسیده می شود. 
"آیا دمای چمن مصنوعی افزایش می یابد؟ اگر این چنین است آیا با داغ شدن چمن مصنوعی، خطری ما را تهدید می کند؟ این افزایش دما چقدر است؟ آیا روش هایی وجود دارد که این حرارت را کاهش دهیم؟"

این موضوع برای نصب و خرید چمن مصنوعی در یزد مخصوصاً در پروژه های مسکونی از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا مطمئناً اکثر خانواده ها دارای فرزندان خردسال و حیوانات خانگی می باشند که می خواهند ساعاتی از روز را به بازی روی چمن مصنوعی بپردازند. حفظ سلامت اعضای خانواده و این موجودات نازنین از هر چیزی مهم تر می باشد.
خانه تنها مکانی نیست که باید از امن بودن چمن مصنوعی اطمینان حاصل کرد، بلکه مدارس، مناطق تفریحی، استادیوم ها و سایر بخش ها نیز باید از چمن بی خطر و امنی استفاده کنند، به این ترتیب از کوچک تا بزرگ می توانند از وجود چنین فضای سبز و بی خطری برخوردار شوند.


چمن مصنوعی و گرما
اگر بخواهیم به این سؤال جواب دهیم که "آیا چمن مصنوعی در روزهای آفتابی و آب و هوای خشک شهر یزد داغ می شود؟" باید بگویم بله و هیچ انکاری برای این واقعیت نیست که چمن طبیعی نسبت به چمن مصنوعی گرمای کمتری را جذب می کند و به دلیل آبی که در ساختار خود دارد، خنک تر می ماند.
چمن مصنوعی مانند دیگر مواد موجود روی کره زمین، گرما و حرارت را جذب می کند و داغ می گردد. در هر صورت به دلیل پیشرفت تکنولوژی در ساخت این محصولات، مواد به کار رفته در آن ها حرارت را جذب می کنند، اما نه به اندازه که موجب سوختن پوست شما شوند. 
شما نمی توانید این گرما را با حرارت سطوحی هم چون سیمانی، آسفالتی، آهنی، سنگی و غیره مقایسه کنید. شاید چمن مصنوعی در روزهای آفتابی به خوبی چمن طبیعی نباشد، اما هنوز هم در مقایسه با سایر سطوح راه حل بهتری به شمار می رود.
در هر صورت، باز هم تکرار می کنیم و روی این موضوع تاکید داریم که درست است چمن مصنوعی داغ می شود، اما در هر صورت به گونه ای نیست که بخواهد پوست شما را بسوزاند و راه رفتن روی آن را برای شما سخت بسازد.

خنک نگه داشتن چمن مصنوعی در آب و هوای گرم و خشک  
با خرید چمن مصنوعی در یزد که مناسب موقعیت اقلیمی و آب و هوایی این شهر باشد، می توانید چمنی داشته باشید که اگرچه ممکن است گرم شود اما هیچ گاه موجبات ناراحتی شما را فراهم نمی کند و آرامشتان را برهم نمی ریزد. 
چمن های مصنوعی که ما خدمت مشتریان عزیز ارائه می داریم مطابق با شرایط اقلیمی آب و هوای ایران می باشد. به همین دلیل است که تا به حال هیچ مورد شکایتی از جانب مشتریان خود مبنی بر افزایش حرارت غیر قابل تحمل و آزاردهنده چمن مصنوعی نداشته ایم.

در این جا روش هایی به شما معرفی می کنیم تا بتوانید دمای چمن مصنوعی خود را پایین بیاورید.

همیشه چمن باکیفیتی را انتخاب کنید
 مطمئناً انواع مختلفی از چمن مصنوعی در کیفیت های متنوع و گوناگون در بازار وجود دارند. این شما هستید که باید به خوبی تحقیق کنید و یک مرکز خرید چمن مصنوعی در یزد را پیدا کنید که دارای سابقه طولانی بوده و رضایت مشتریان آن ها زبانزد خاص و عام باشد.
با خرید چمن مصنوعی باکیفیت متوجه می شوید که چه تفاوت های ظاهری و عملکردی با انواع بی کیفیت یا ضعیف خود دارند و این تفاوت در این که چگونه و چقدر سریع دمای چمن کاهش می یابد، قابل مشاهده خواهد بود.
اگر می خواهید یک چمن خنک تر داشته باشید، ممکن است مجبور شوید اندکی بیشتر هزینه کنید. این موضوع می تواند مصداق این ضرب المثل معروف باشد :"هرچه قدر پول بدی، آش می خوری".

کیفیت محصول همیشه برای خریدار مهم بوده و هست محصولی که از برند معتبری باشد و اعتبار داشته باشد بی شک کیفیت بالایی داشته که به اعتبار رسیده است برای اطمینان از کیفیت بالا سری به مقاله آیا باید به چمن مصنوعی ایرانی اعتماد کنیم؟ بزنید.


مواد پرکننده یا اینفیل را با دقت انتخاب کنید
 مواد اینفیل یا پرکننده اهداف مختلف و متعددی دارند، از این رو انتخاب نوع مواد، تفاوت چشمگیری در این که چمن مصنوعی شما چگونه عمل کند و چقدر سریع و زود خنک شود، به وجود می آورد.
واضح است که خرده لاستیک ها حرارت بیشتری را جذب می کنند و دمای آن ها خیلی دیر و به تدریج کاهش می یابد.
دیگر مواد پرکننده یا اینفیل مانند شن سیلیس و یا شن دورافیل به اندازه خرده لاستیک ها حرارت را جذب نمی کنند و خیلی زودتر خنک می شوند و این امر موجب می گردد تا خرید چمن مصنوعی در یزد با این نوع مواد اینفیل، بهترین راه حل ممکن باشد.
مطمئن شوید که با کارشناسان و متخصصان مورد نظر درباره انواع اینفیل مناسب صحبت می کنید و نظرشان را درباره این که کدام یک بر اساس موقعیت استانی که در آن زندگی می کنید و نیازها و خواسته هایتان مناسب می باشد، جویا می شوید. 


از سایبان های طبیعی استفاده کنید
 اگر  تعدادی درخت در اطراف چمن و حیاط خود دارید، شاید وسوسه شوید که آن ها را قطع کنید تا نمای چمن شما واضح تر و مشخص تر باشد و هم چنین دیگر خبری از شاخ و برگ های ریخته شده روی سطح چمن نباشد. 
اما ما به شما توصیه می کنیم که دست نگاه دارید، زیرا درخت های اطراف روی چمن شما سایه می اندازند و به خنک تر شدن هر چه بیشتر آن کمک می کنند و از طرف دیگر چشم اندازتان را همانند جنگل و طبیعت های واقعی نمایان می سازند. چه چیزی بهتر از نوشیدن یک آبمیوه سرد و خنک زیر سایه درختان و روی چمن سبز در حالی که نسیم خنکی می وزد؟


از سایبان های دیگر استفاده کنید
 در داغ ترین و گرم ترین روزهای سال و زمانی که دمای هوا بسیار بالا  می باشد و شما می خواهید در همین ساعات اوقات خوشی داشته باشید و تفریح و استراحت کنید، می توانید از سایبان های پارچه ای و یا آلاچیق ها استفاده کنید تا در هر شرایط و موقعیتی از چمن سبز اطراف خود نهایت لذت را ببرید.


چمن خود را با آب خنک کنید
 شاید بارها شنیده باشید که چمن مصنوعی نیاز به آبیاری ندارد، این موضوع عین حقیقت است و هیچ انکاری برای آن وجود ندارد. 
اما اگر روی چمن خود را آبپاشی کنید، به خنک شدن هر چه بیشتر آن کمک می نمایید. نگران نباشید آبپاشی هیچ گل و لای و آبگرفتگی را به وجود نمی آورد، زیرا  چمن مصنوعی به خاصیت زهکشی و تخلیه آب فوق العاده خود مشهور می باشد.
اگر در حیاط خانه خود آبپاش های اتوماتیک دارید، می توانید برای چند لحظه آن را روشن کنید و اجازه دهید که چمن مصنوعی شما در آب غوطه ور شده و خنک شود.
اگر هم چنین سیستمی ندارید، نگران نشوید، می توانید با شلنگ خودتان آبپاشی کنید. میزان آبی که برای خنک کردن چمن مصنوعی آن هم هر چند وقت یکبار نیاز می باشد، قابل مقایسه با آبیاری چمن طبیعی نیست که برای سبز و باطراوت به نظر رسیدن، به طور منظم و مرتب به آبیاری نیاز دارد. 

حرف آخر
از تولید تا نصب، شما هیچ گاه نمی توانید چمن مصنوعی مدرن این روزها و نحوه عملکرد آن ها را با انواع محصولاتی که در سال های قبل در بازار وجود داشتند، مقایسه کنید. 
تمام افسانه هایی که درباره چمن مصنوعی و داغ و سوزان شدن آن ها شنیده بودید را فراموش کنید. اگر به توصیه هایی که در این مقاله اشاره کردیم، گوش کنید و هم چنین محصول باکیفیتی را خریداری نمایید، چمن مصنوعی شما می تواند خنک شود و خنک بماند، حتی در تابستان و آب و هوای گرم و خشک.
شما برای خرید چمن مصنوعی در یزد با هیچ مانعی رو به رو نیستید و مانند هر شهر دیگری در کشور عزیزمان می توانید از سبز بودن اطراف خود نهایت لذت را ببرید و زندگی سرشار از طراوت و نشاط را در کنار بافت کویری استان یزد تجربه کنید. 

نظرات