بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

خرید و فروش چمن مصنوعی در کیش

خرید و فروش چمن مصنوعی در کیش
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/02/06 0 نظر

در سراسر جهان فقط 4 منطقه وجود دارد که درصد اکسیژن خالص آن ها بسیار بالا است، و کیش یکی از این مناطق محسوب می شود. همین موضوع باعث شده است تا هر کسی که به این جزیره سفر می کند، سودای سکونت دائمی در آن جا به سرش بزند.

خرید و فروش چمن مصنوعی در کیش

 


آب و هوای ساحلی و شرجی جزیزه کیش مانند هر جزیره دیگر و هم‌چنین وجود جاذبه های توریستی، هر ساله گردشگران بسیاری را از داخل و خارج به خود جذب می نماید.
همه این ها دست به دست هم می دهند تا نیاز به وجود فضای سبز و پوشش گیاهی در این منطقه بیشتر و بیشتر شود تا موجبات تفریح و سرگرمی هر چه بیشتر برای گردشگران مهیا باشد.

 

و اما یک مشکل؟
با توجه به مرجانی بودن جزیره و لزوم حفظ و نگهداری از محیط زیست و انتقال آب سالم تر و پاک تر به نسل های آینده، اجرای شبکه های انتقال و تصفیه خانه های فاضلاب ضروری است.
به عبارت دیگر برای حفظ فضای سبز در جزیره کیش باید فاضلاب ها در تصفیه خانه های مخصوص تصفیه شده و سپس برای آبیاری فضای سبز به کار رود تا از ورود مواد سمی و خطرناک به محیط زیست جلوگیری به عمل آید.
همه این ها وقت و انرژی و صد البته سرمایه گذاری بالا و نیروی انسانی متخصص را می طلبد. همه این ها در حالی است که آب و هوای ساحلی و شرجی این منطقه اجازه رشد هر گیاهی را نمی دهد و یا طول عمر آن ها را بسیار کوتاه می نماید.


راه حل چیست؟
 گروه چمن سرا به عنوان یکی از متخصصین معتبر خرید و فروش چمن مصنوعی در کیش پیشنهاد ویژه ای برای شما دارد. شما با یک بار نصب چمن مصنوعی و ایجاد چشم انداز مورد نظرتان، نیاز نیست به آبیاری آن فکر کنید و دغدغه آلوده شدن محیط زیست را داشته باشید. این محصول با فناوری های روز دنیا ساخته شده است و می تواند در عین مصنوعی بودن، یک چمن سبز و طبیعی را برای شما فراهم آورد.

 

چمن مصنوعی چقدر می تواند محیط زیست دوستانه باشد؟
این حقیقت دارد که چمن مصنوعی راه دور و درازی را طی کرده است و حالا به این نقطه رسیده است که تکنولوژی بالای آن و عملکرد بی نظیری که دارد، زبانزد خاص و عام است.
مزایای چمن مصنوعی به قدری زیاد است که این روزها شاهد رشد مراکز خرید و فروش چمن مصنوعی در کیش و سایر شهرهای ایران هستیم.
این روزها مردم برای ایجاد فضای سبز در منزل و حیاط خانه خود به چمن مصنوعی رو آورده اند، زیرا یکی از مزیت های آن، انعطاف پذیر بودن است. در حالی که این محصول برای باغ و حیاط گزینه بسیار عالی به نظر می رسد، هم‌چنین کاربردهای دیگری نیز دارد. بالکن و تراس، پاسیو و راهرو، پارکینگ، پله ها، زمین بازی و غیره- این ها تنها تعداد اندکی از مکان هایی است که می توانید از چمن مصنوعی استفاده کنید.
علی رغم تمامی این موارد، برخی مردم هنوز هم درباره انتخاب چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی شک و تردید دارند. در واقعا تقابل این دو همیشه بحث برانگیز بوده است و می باشد. اما شاید یکی از بزرگ ترین سوالاتی که بیشتر مردم می پرسند این است که آیا چمن مصنوعی برای محیط زیست امن می باشد و آیا ضرری برای پوشش گیاهی و طبیعی دارد؟

اگر نظرتان نسبت به چمن مصنوعی در این زمینه منفی است، در ادامه همراه ما باشید تا دلایلی به شما ارائه کنیم.


مصرف آب
واضح است که چمن طبیعی مانند هر گیاه دیگری نیاز به آبیاری دارد، آن هم به میزان بسیار بالایی، مخصوصا در طول زمان رشد و در فصل های خشک و گرمی مانند تابستان.
اما چمن مصنوعی این نیاز به آب را به حداقل کاهش می دهد، آن هم نه برای این که رشد کند، بلکه برای این که گرد و غبار از روی آن شسته شود، یا در مواقعی که کثیف شده باشد و یا حیوان خانگی تان روی آن خراب کاری کرده باشد.
هر کسی اهمیت حفظ و نگهداری و صرفه جویی در مصرف آب را می داند و همه باید در این زمینه مشارکت داشته باشند تا بتوانیم آینده نسل های بعد و فرزندانمان را نیز تامین کنیم.


قابل بازیافت بودن
بحث دیگری که منتقدان چمن مصنوعی مطرح می کنند، این است که ممکن است قابل بازیافت نباشد و در نهایت موجب افزایش پسماند و زباله در محیط زیست شود. از جایی که جنس چمن مصنوعی از نوعی پلاستیک است، اهمیت این موضوع بیشتر می شود.
در هر صورت این موضوع کاملا درست نیست زیرا مراکز خرید و فروش چمن مصنوعی در کیش بسیار زیادی وجود دارد که محصولاتی با کیفیت های مختلفی ارائه می کنند. در حقیقت برخی از آن ها از مواد مرغوبی ساخته شده اند اما قابل بازیافت نیستند. البته کیفیت بکینگ و الیاف چمن مصنوعی نیز موضوع قابل توجهی می باشد.
همه این ها مستلزم این است که محصولی را انتخاب و خریداری کنید که از کیفیت و قابل بازیافت بودن آن مطمئن باشید.


انتشار کربن را کاهش می دهد
برای این که چمن طبیعی سلامتی و زیبایی خود را به دست بیاورد، نگهداری و تجهیزاتی برای نگهداری از آن بسیار اهمیت دارد، در واقع بدون این موارد دیگر چمن سبزی وجود نخواهد داشت. ابزارهایی مانند دستگاه چمن زن، مواد شیمیایی برای دفع آفات، کود دادن و خیلی از موارد دیگر در این زمینه جزو الزامات به شمار می رود.

نکته مهمی که در این جا وجود دارد که استفاده از این تجهیزات و ابزارها هر کدام به نحوی روی محیط زیست و طبیعت تاثیر سوء می گذارند.
این جا است که چمن مصنوعی با آن خصوصیات و مزایای شگفت انگیز خود وارد میدان می شود. شما نه نیاز دارید تا الیاف آن را کوتاه کنید و نه اینکه وقت و انرژی و هزینه ای برای باطراوت به نظر رسیدن آن کنار بگذارید.
همه این ها به این معنی است که نیاز به دستگاه ها بنزینی و گازوئیلی و یا استفاده از مواد شیمیایی حذف می شود. نتیجه این امر کاهش انتشار کربن در محیط زیست می باشد.


چمن مصنوعی هرگز سمی و شیمیایی نیست
مزیت دیگر چمن مصنوعی و برتری آن نسبت به چمن طبیعی این است که هرگز سمی و خطرناک نیست. این موضوع به عدم استفاده از علف کش ها، آفت کش ها و کود های شیمیایی و یا هر چیزی که برای محافظت از چمن طبیعی نیاز است، می باشد. هم‌چنین باید خیلی مراقب باشید که چمن شما دچار قارچ و یا شرایط نامطلوب دیگر نشود.
این مواد شیمیایی هم برای حیوانات و هم برای انسان ها ضرر دارد. نه تنها این، بلکه آن ها به نحوی برای محیط زیست ضرر دارند که حتی فکرش را هم نمی توانید بکنید.
ریسک این مورد زمانی افزایش می یابد که این مواد شیمیایی راه خود را به رودخانه ها، دریاچه ها و یا مسیرهای آبی پیدا کنند.
زمانی که این مواد شیمیایی به منابع آب محلی دسترس پیدا کردند، می توانند سلامتی انسان و حیات وحش را به خطر بیاندازند. افزایش مقدار مواد سمی و شیمیایی می تواند موجب افزایش رشد جلبک ها در رودخانه و مسیرهای آبی شود که این خود موجب مرگ و میر ماهی ها و پوشش گیاهی می شود.
تنها تصور کنید که اگر این مواد سمی راه خود را به آب آشامیدنی شما پیدا کنند، چقدر خطرناک می باشد.
البته موادی که در ساخت چمن های مصنوعی نیز به کار می رود، شرط این ماجرا است. شما با اعتماد به یک مرکز و شرکت خرید و فروش چمن مصنوعی در کیش می توانید بار مسئولیت حفظ محیط زیست را از دوش خود بر دارید و با خیال راحت از فضای سبز خانه خود نهایت استفاده را بکنید.

 

چمن مصنوعی، گیاه زنده نیست
چمن مصنوعی نه کربنی آزاد می کند و نه اکسیژنی منتشر می نماید اما مانند چمن طبیعی زیستگاهی برای موجوداتی نظیر حشرات، گیاهان هرز و دیگر میکروارگانیسم ها به وجود نمی آورد که همه این ها موجبات ناراحتی و اذیت و آزار شما را فراهم می آورد و شما را به تکاپو می اندازد تا هر طور که شده از شر آن ها راحت شوید.
علاوه بر این که چمن مصنوعی محیط مناسبی برای این موجودات فراهم نمی آورد، این اجازه را به شما می دهد تا از هر گیاه و درخت و بوته و درختچه ای که دوست دارید برای تکمیل چشم انداز سبز اطراف خود استفاده کنید، بدون این که نگران این باشید که آفات چمن، موجب خرابی آن ها می شود.

 

نتیجه گیری
همان طور که می توانید ببینید چمن مصنوعی مزیت های بسیار زیادی دارد که می تواند برای محیط زیست، جایگزین مناسبی به جای چمن طبیعی باشد.
این روزها مراکز خرید و فروش چمن مصنوعی در کیش مانند سایر شهرهای ایران و سراسر جهان اقدام به ارائه چمن های مصنوعی می کنند که پیشرفته تر از نوع قبلی خود هستند، همین امر انتخاب را برای شما ساده می کند و این اطمینان خاطر را برای ما به وجود می آورد که وظیفه خود را در قبال حفظ و نگهداری محیط زیست و طبیعت اطراف و انتقال آن به نسل آینده را به خوبی انجام داده اید.

چمن مصنوعی راه را برای آینده سبز، هموار می کند و باعث می شود که بتوانیم بدون دغدغه از سبزی و طبیعت در پیرامون خود لذت ببریم و دنیای رنگی را برای خود مهیا کنیم.

نظرات