بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

انواع چمن مصنوعی

انواع چمن مصنوعی
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/11/17 0 نظر

انتخاب میان انواع مختلف این محصول برای استفاده در حیاط و یا محوطه یا حتی دکوراسیون داخلی می تواند اندکی سخت و دشوار باشد.
خصوصیت ها و ویژگی بسیار زیادی وجود دارد که قبل از خرید باید به آن ها توجه کنید. هم چنین باید بدانید که می خواهید از چمن مصنوعی به چه منظوری استفاده کنید.

انواع چمن مصنوعیپس سؤال اینجا است که چگونه می توانید چمنی را انتخاب کنید که نیازهای شما را برطرف کند؟ هنگام مقایسه بین چمن های مصنوعی دقیقاً باید دنبال چه چیزهایی باشید؟

ما در گروه چمن سرا پروژه های فضای سبز تجاری و مسکونی بسیاری را با موفقیت به پایان رسانده ایم، از این رو تجربه های بسیاری را از کار با مشتریان مختلف در سراسر ایران عزیزمان و حتی طی صادرات چمن های مصنوعی به کشورهای مختلف، به دست آورده ایم.
تجربه و تخصص تیم چمن سرا می تواند به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را بگیرید و با انتخاب یک محصول درست و مناسب، چشم انداز سبزی که همیشه به آن فکر می کردید را جلوی چشم‌هایتان نظاره‌گر باشید.

درهرصورت برای این که از نتیجه کار راضی و خشنود باشید و دچار اشتباه نشوید، ما می خواهیم در این مقاله به انواع مختلف این محصول شگفت انگیز نگاه کوتاهی بیندازیم تا هرکسی بتواند با دقت و اطلاع کافی روی آن سرمایه گذاری کند و همان نتایجی را کسب نماید که انتظار دارد.


انواع چمن های مصنوعی بر اساس خصوصیت های ظاهری و کاربردی
زمانی که پای انتخاب چمن مصنوعی برای حیاط و باغ به میان می آید، باید از زاویه جلوه ظاهری انواع مختلف آن را با همدیگر مقایسه کنید، زیرا بسیار اهمیت دارد تا چمنی را انتخاب کنید که از دیدن آن غرق لذت شوید و بتوانید به وسیله آن، باغ و حیاط خود را به یک مکان جذاب و رؤیایی تبدیل کنید.
از طرف دیگر، مقایسه این انواع مختلف از نظر عملکردی و کاربردی به شما اجازه می دهد تا محصول صحیحی را مطابق با نیازها و اهداف خود تهیه نمایید.

ارتفاع پایل

انتخاب ارتفاع پایل چمن اغلب اوقات به سلیقه شخصی هر فرد بستگی دارد.
برای افرادی که عاشق نمای چمن های تازه بریده و هرس شده می باشند، اندازه پایل 25 تا 35 میلیمتر انتخاب مناسبی است.
برای افرادی که دوست دارند تا فضای سبزشان طبیعی تر به نظر برسد، پیشنهاد می شود از چمن با ارتفاع پایل 30 تا 38 میلی متر به کار ببرند.
هر اندازه بیش از این موجب می شود تا الیاف به دلیل سنگینی و وزن بالا، خوابیده و تحت به نظر برسند و حالت ایستاده خود را از دست بدهند.
هم چنین این بحث وجود دارد که اگر ارتفاع پایل کمتر باشد، به سختی می تواند سطح مورد نظر را پوشش دهد.
در تحقیقات و مطالعات انجام شده مشخص شد که الیاف کوتاه چمن نسبت به الیاف بلند، نمی توانند در دراز مدت عملکرد خوبی داشته باشند، فرق هم ندارد از پرو پلی پیلن یا پلی اتیلن ساخته شده باشند.
اما در چمن های مصنوعی نایلونی، ما هیچ تفاوتی در عملکرد میان ارتفاع پایل 25 میلی متر و 35 میلی متر مشاهده نکردیم. این موضوع به دلیل جنس سخت و سفت نایلون می باشد.


تراکم پایل
مقایسه تراکم پایین چمن مصنوعی شما بسیار اهمیت دارد. هر چه تراکم بیشتر باشد، چمن شما سرسبز تر و زیباتر خواهد بود. هر چه هم تراکم کمتر باشد، چمن به صورت پراکنده و کم پشت به نظر می رسد.

 

برای مکان های پر رفت و آمد، توصیه می شود از تراکم الیاف بین 16500 تا 18000 کوک در هر متر مربع استفاده کنید. اما برای چمن های تزئینی که کمترین میزان تردد روی آن صورت می گیرد، شما باید از چمن کم پشت تر یعنی چیزی بین 13000 تا 16000 کوک در هر متر مربع استفاده نمایید، زیرا به این ترتیب در هزینه های خود بیشتر صرفه جویی می کنید.
هم چنین بسیار اهمیت دارد که به زاویه ای که چمن مصنوعی‌در معرض دید می باشد نیز دقت کنید.
معمولاً برای باغ و حیاط، شما به چمن از خانه یا پاسیو یا تراس و بالکن و هم چنین از بالا نگاه می کنید.
اگر هم فکر می کنید زمان کافی ندارید تا به فضای سبز خود رسیدگی کنید، بهتر است با انتخاب چمن با ارتفاع پایل کمتر و تراکم پایین الیاف و از زاویه مناسب، هم در وقت و هزینه ها خود صرفه جویی کنید و هم این تصور را به وجود بیاورید که چمن شما پرپشت تر و بلندتر است.

اما به یاد داشته باشید برای بالکن و روف گاردن، چمن ها معمولاً از بالا دیده می شوند.
این موضوع به این معنا است که بسیار اهمیت دارد تا چمن مصنوعی پرتراکم را انتخاب کنید و هم چنین نوعی را برگزینید که مخصوص روف گاردن، پاسیو و بالکن و تراس طراحی شده است.
اگر هم دچار شک و تردید هستید و نمی دانید چه تراکمی را انتخاب کنید، همیشه تراکم بین 16000 تا 18000 کوک در هر متر مربع می تواند در اکثر موارد مناسب باشد و جواب دهد.

انتخاب رنگ
 درست مانند ارتفاع پایل، انتخاب رنگ نیز به طور کلی به سلیقه شخصی مشتری بستگی دارد. هیچ رنگ مناسب و نامناسبی وجود ندارد.
زمانی که قصد خرید دارید و به مراکز خرید و فروش و یا فروشگاه های آنلاین مراجعه می کنید، با رنج وسیعی از رنگ های این محصول رو به رو می شوید، زیرا حتی در چمن های طبیعی نیز شاهد انواع سایه های مختلف رنگ سبز هستیم.
زمانی که می خواهید رنگ چمن را انتخاب کنید، بسیار اهمیت دارد تا به مکانی که قرار است نصب شود، فکر کنید.
زیرا نورگیر بودن یا نبودن مکان موردنظر می تواند روی این که رنگ چمن چگونه به نظر برسد، تأثیر بگذارد. برای مثال، چمن شما در محوطه های داخلی تیره تر دیده می شود و دلیل این امر هم به عدم وجود نور طبیعی کافی باز می گردد.
می توانید هم چنین نمونه های مختلف چمن مصنوعی را کنار چمن طبیعی قرار دهید و از میان آن ها رنگ مناسبی را انتخاب کنید. بسیاری از مردم ترجیح می دهند تا چمنی را انتخاب کنند که بسیار شبیه به چمن طبیعی می باشد.
اگر هم چمن شما نور خورشید زیادی را دریافت نمی کند و یا به اصطلاح مکان موردنظر شما نورگیر نیست، بهتر است چمن رنگ روشنی را انتخاب کنید تا اندکی به فضای شما روشنی و طراوت ببخشد.

مواد به کار رفته
تنها سه نوع پلاستیک مختلف در ساخت چمن های مصنوعی به کار می رود: پلی اتیلن، پلی پروپیلن و نایلون (پلی آمید) که هر کدام نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود را دارند.
پلی اتیلن رایج ترین نوع الیاف پلاستیکی در چمن های مصنوعی است، زیرا در بسیاری از پروژه ها و مکان های مورد نظر مشتریان به خوبی جواب داده است.
نایلون قوی ترین جنس الیاف به کار رفته در چمن های مصنوعی می باشد که 33 درصد از پلی اتیلن و 26 درصد پرو پروپیلن قدرتمندتر و مستحکم تر است.
از طرف دیگر نسبت به پلی اتیلن 40 درصد و نسبت به پلی پروپیلن 22 درصد قابلیت ارتجاعی بیشتر دارد.
چمن های مصنوعی نایلونی طبیعتاً سخت هستند و از این رو نسبت به دو نوع دیگر، اندکی خاصیت سایندگی بیشتری دارند، اما در عین حال گران قیمت تر از آن ها می باشند، زیرا دوام و ماندگاری بالایی دارند.

از این رو کدام یک از این انواع چمن را باید انتخاب کنید؟
برای مکان های کم رفت و آمد، چمنی را انتخاب کنید که از جنس پروپیلن و یا پلی اتیلن ساخته شده باشد.
برای مکان هایی که رفت و آمد و ترافیک بالا است، چمن نایلونی می تواند از هرچیز دیگری بهتر عمل کند و دوام بیشتری داشته باشد.

ضخامت الیاف چمن مصنوعی
ضخامت الیاف اغلب هنگام مقایسه انواع مختلف چمن مصنوعی، نادیده گرفته می شود. اما یکی از بااهمیت‌ترین فاکتورهایی است که باید به آن دقت داشته باشید.
چمن های مصنوعی که ظاهراً طبیعی به نظر می رسند، فقط دارای الیاف صاف و ایستاده هستند.
اگر این الیاف خوابیده و تخت شوند ظاهر طبیعی چمن را بر هم می ریزند.
یکی از عمده ترین دلایل این اتفاق به الیاف باریک چمن باز می گردد. در حالی که چمن موردنظر شما ممکن است در ابتدا عالی به نظر برسد، اما با استفاده مداوم، الیاف باریک آن می توانند به سرعت شکسته و خمیده شوند.
زمانی که می خواهید نمونه های مختلف این محصول را با هم مقایسه کنید، بهتر است الیاف هر نمونه را با دست تا کنید تا متوجه شوید کدام یک ضخامت بیشتری دارد. هر چه الیاف ضخیم تر باشند، عملکرد بهتری خواهند داشت.
شرکت های معتبر تولیدکننده باید اطلاعات لازم را درباره ضخامت الیاف (که با میکرون اندازه گیری می شود)، به مشتریان خود ارائه دهند.
یک الیافی که 99/200 میکرون داشته باشد، اغلب بسیار ضخیم در نظر گرفته می شود.

بعد از اینکه با انواع چمن مصنوعی آشنایی پیدا کردید بهتر است به مقاله استفاده از چمن مصنوعی ایرانی هم سری بزنید تا با نمونه های کاربردی این محصول نیز آشنا شوید.


و در آخر….
اگر بخواهیم چمن های مصنوعی و تنوع آن ها را مورد ملاحظه قرار دهیم، می توانیم بر اساس عوامل مختلفی آن ها را دسته بندی کنیم.
در میان تمامی این خصوصیت ها و ویژگی های مختلف، انتخابی بهترین و صحیح است که با توجه به نیازها و شرایط مکانی انجام شود که قرار است چمن در آن جا نصب شود.
پس قدم اول شناخت کامل اهداف و نیازهای شما از استفاده از این محصول کاربردی می باشد، به این ترتیب تصمیم گیری برایتان ساده و آسان خواهد بود.
در هر صورت اگر باز هم احساس شک و تردید کردید می توانید با کادر متخصص و فنی ما تماس بگیرید تا در هر زمینه که تمایل دارید راهنماییتان کنیم.
با یک انتخاب درست، سال های سال از فضای سبز خود بهره مند شوید و از حس آرامش و مثبتی که به شما می دهد، لذت ببرید.

نظرات