بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک‌ها

چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک‌ها
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/12/07 1 نظر

فرزندان ما مهم‌ترین سرمایه زندگی ما هستند .هر خانواده با هر شرایط مالی همیشه سعی دارد فرزند خود را به مدرسه‌ای ببرد که دارای بهترین امکانات آموزشی – رفاهی باشد . محیط‌های آموزشی بیشترین اثر را بر ذهنیت و فرهنگ‌سازی هر جامعه‌ای دارند برای ساخت جامعه بافرهنگ بالا باید فرزندان خود را در مکان‌هایی آموزش دهیم که دارای فضای استاندارد باشد و شرایط مناسب و مطلوب را برای رشد فیزیکی- ذهنی –عاطفی و اجتماعی کودکان ایجاد کند.

چه چمنی مناسب مدرسه و مهدکودک می‌باشد ؟

 

چمن طبیعی
درگذشته چمن  مدارس به شکل طبیعی بود و استفاده از چمن طبیعی مشکلات و هم‌چنین مزایایی دارد که  در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.


معایب
همان‌طور که همه می‌دانیم شروع فصل مدارس از پاییز تا تابستان می‌باشد. هوای پاییز نسبتاً سرد و بارانی می‌باشد زمستان سرد و بارانی و گاهی برف نیز همراه دارد بهار هم فصلی بارانی هست، یعنی چمن طبیعی در تمام این فصل‌ها مشکل دارد :


o    چمن همیشه‌سبز نخواهد بود و هر بار که برف یا باران ببارد به خاطر گل شدن زمین چمن غیرقابل استفاده خواهد بود چراکه زمین گل هم خطر برای سلامتی فرزندان ما دارد هم باعث کثیف شدن لباس آن‌ها می‌شود و این دو مورد برای دانش اموز و والدین و مدرسه بسیار ناخوشایند است .
o    برای رسیدگی به چمن طبیعی  نیاز به باغبان هست تا کاشت و نگهداری چمن را انجام دهد و این یعنی پرداخت  هزینه اضافی جهت نگهداری زمین و پرداخت حقوق .
o    چمن نیاز به کود دهی دارد و کودی که به چمن داده می‌شود به ‌شدت برای فرزندان ما مضر هست همچنین باعث ایجاد بوی بد در مدرسه شده و باعث می‌شود فرزند ما در مدرسه آرامش نداشته باشد. 
o    سم‌ زدایی چمن که برای سلامت دانش اموزان بسیار خطرساز است .
o    تعطیلات زیادی وجود دارد که در این روزها مدرسه تعطیل می‌باشد و کسی در مدرسه نیست که چمن را آبیاری کند و چمن به خاطر بی‌آبی خشک می‌شود .
o    برای هرس کردن چمن باید مدرسه هزینه خرید دستگاه چمن‌زنی بدهد.
o    برای کاشت چمن حتماً باید زمین خاکی داشته باشیم .
o    در هر مکانی از مدرسه نمی‌توانیم چمن طبیعی داشته باشیم .
o    تعویض چمن به شکل فصلی تا بتوان همیشه چمن سبزی داشته باشیم .
o    شرایط اقلیمی در شهرهای مختلف باعث می‌شود در هر شهری نتوانیم چمن خوبی داشته باشیم. 
و مشکلاتی از این قبیل.


مزایا
o    طبیعی بودن وتولید اکسیژن.
o    بوی خوب و حس طبیعت. 
o    نسبت به چمن مصنوعی خنک‌تر هست. 

 

 


چمن مصنوعی 
دانش اموزان دوست دارند ساعات تفریح و ورزش در چمن سبز به‌جای زمین آسفالت-موزائیکی و یا گل بازی  کنند بدون اینکه با زمین خوردن آسیب ببینند و زخمی شوند .
گفتیم که چمن طبیعی مشکلاتی داشت که باعث شد همیشه فضای سبز نداشته باشیم یکی از بهترین گزینه‌ها برای فضاسازی مدارس و مهدکودک‌ها چمن مصنوعی می‌باشد چمن مصنوعی دارای مزایا و معایبی هست که  ابتدا به معایب و سپس مزایای آن می‌پردازیم.


معایب 
o    هزینه اجرایی بالاتر نسبت به چمن مصنوعی.
o    نسبت به چمن طبیعی گرم‌تر است.
o    قابلیت تولید اکسیژن ندارد.


مزایا  
o    نیاز به مراقبت‌هایی مانند کاشت-کود-سم-آبیاری- هرس و... ندارد .
o    در هر منطقه‌ای با هر شرایط جوی قابل‌اجرا می‌باشد. 
o    نیاز به اجرای فصلی ندارد و تنها یک‌بار باید هزینه نصب را پرداخت کرد. 
o    نظافت راحت. 
o    هزینه نگهداری ندارد. 
o    مقاومت بالا. 
o    تراکم بالا نسبت به چمن طبیعی .
o    یکدست بودن  چمن در تمام نقاط .
o    قابل‌اجرا در هر مکانی  با هر سطحی. 

 

نکته: اگر زمین مدرسه آسفالت باشد ممکن است درصورتی‌که نصاب حرفه‌ای نباشد آسفالت خورده شود به خاطر چسب مخصوص چمن اما اگر نصاب حرفه‌ای باشد بدون هیچ مشکلی روی هر سطحی قابل‌اجرا است.
o    دارای رنگ‌بندی متفاوت. 
o    حمل راحت چمن مصنوعی.

 

نکته: با توجه به سایز می‌توان چمن مصنوعی را با وانت و یا ماشین شخصی حمل کرد .
o    مقاوم نسبت به آب و برف 

 

نکته: هر مکانی مانند حیاط مدرسه-تراس و ... راهی برای خروج آب هست و به‌راحتی آب از چمن بیرون می‌رود حتی برای برف هم مشکلی ندارد و به‌راحتی آب از چمن خارج می‌شود .
o    خود اطفا 

 

نکته: اگر چمن مصنوعی آتش بگیرد جنس چمن به شکلی هست که سریع خاموش می‌شود.
o    نرم و امن 

 

نکته: اگر فرزند ما روی چمن مصنوعی زمین بخورد زخمی نمی‌شود. این نوع چمن مورد تائید محیط‌زیست می‌باشد و دارای مجوز محیط‌زیست برای چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک‌ها می‌باشد .
 و دیگر مزایایی که چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک‌ها  از آن برخوردارند .

 

 

چمن مصنوعی را در چه فضاهایی از مدرسه و مهدکودک می‌توان استفاده کرد ؟

 

مدارس و مهدکودک‌ها فضاهای زیادی دارند که می‌توان از آن برای فضای سبز مناسب بازی و استراحت دانش اموزان و معلمان استفاده کرد ازجمله این مکان‌ها می‌توان به  موارد زیر اشاره کرد :
o    حیاط مدرسه (مناسب برای بازی – ورزش –استراحت – آموزش در فضای باز  -برگزاری جشن‌ها  و...).
o    پشت‌بام مدرسه (مناسب روف گاردن یا بام سبز برای اطلاع بیشتر به مقاله روف گاردن مراجعه کنید).
o    سالن داخلی مدرسه (مناسب بازی- آموزش –ورزش و... در روزهای بارانی-سرد- برفی که دانش اموزان نمی‌توانند به حیاط مدرسه بروند ).
o    اتاق بازی ویژه مهدکودک‌ها ( اتاقی با کف‌پوش چمن مصنوعی که به خاطر بافت نرم چمن مصنوعی مدارس و مهدکودک‌ها حتی کودکان 6 ماهه که بدنی حساس و لطیف دارند  هم می‌توانند بدون نگرانی از آسیب آن‌ها روی آن بازی کنند ).
o    زمین فوتبال ( معمولاً در زمین‌های فوتبال از شن سیلیس برای سنگینی چمن استفاده می‌شود اما زمین فوتبال مدارس نیاز به شن سیلیس ندارد ).
o    پله‌های مدرسه (زنگ تفریح به خاطر تجمع دانش اموزان و شیطنت‌های آن‌ها در پایین یا بالا رفتن از پله‌ها خطر آسیب آن‌ها وجود دارد چمن مصنوعی می‌تواند امنیت پله‌ها را بالاتر ببرد ).

 

 

  سخن آخر :
 بامطالعه این مقاله و مقایسه تفاوت‌های بین چمن مصنوعی و طبیعی   می‌توانیم به‌راحتی و با پرداخت هزینه‌های کم مدرسه و یا مهدکودکی  سبز برای سرمایه‌های زندگی‌مان بسازیم و  محیط آموزشی مناسب با   روحیات کودکان که زیبا و سرسبز هست فراهم آوریم .

نظرات

ناشناس
۱۳۹۹/۰۶/۱۶۰۰
پاسخبا سلام میخواست قیمت چمن مصنویی 25 میل سبز رو بدونم متر مربعی چند تومن هستش؟؟

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین محصولات

محصولات مرتبط