بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

فوایدچمن مصنوعی چیست؟

فوایدچمن مصنوعی چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/01/06 0 نظر

آیا تابحال به این فکر کردید که چرا باید از چمن مصنوعی استفاده کنید و اینکه چه عواملی باعث می شود که شما چمن مصنوعی را به چمن طبیعی ترجیح بدهید؟

با خواندن این مطلب به جواب مناسبی خواهید رسید..

فواید چمن مصنوعی چیست؟

شما دقیقا زمانی متوجه فواید چمن مصنوعی می شوید که آن را با چمن طبیعی مقایسه می کنید. در مناطقی از کشور که در آن خشکسالی امری رایج می باشد،مردم به این حقیقت می رسند که با داشتن چمن مصنوعی  دیگر ترسی از نقض محدودیتهای استفاده از آب ویا دستورالعملهای محوطه سازی نخواهند داشت.

 

 

 

1.بدون نیاز به نگهداری

در اینکه چمن مصنوعی نیاز به تعمیر و نگهداری ندارد، بطور حتم اغراق می شود اما حداقل میتوان گفت که عدم نیاز به تعمیرو نگهداری یکی از مهمترین فواید چمن مصنوعی است.شما می توانید زمانهایی که عموما برای نگهداری چمن طبیعی صرف میکنید،برای فعالیتهای خانوادگی یا شخصی استفاده کنید.

2.بدون لکه چمن

کودکان براحتی می توانند بروی چمن مصنوعی بازی کنند و دیگر خبری از لکه های سبز یا قهوه ای روی لباس و کفش آنها نیست.

 

 

 

3.بدون نیاز به نور آفتاب

در برخی از مناطق چمن طبیعی بر اثرسایه مداوم از بین می رود،در صورتی که چمن مصنوعی نیاز به نور مستقیم خورشید ندارد و ازلحاظ کیفیت رنگ و ارتفاع الیاف چمن با یا بدون نور خورشید تغییری ایجاد نمی شود.

4.ایمن برای کودکان و حیوانات اهلی

یکی از فواید چمن مصنوعی این است که حتی برخی از چمن های مصنوعی ممکن است حاوی مواد آنتی باکتریال باشند که به جلوگیری از شیوع میکروب ها و باکتریها کمک می کند.ازطرفی کودکان و حیوانات خانگی می توانند بدون ترس از قرار گرفتن در معرض سموم دفع آفات ، کودهای شیمیایی یا سایر مواد شیمیایی سمی مورد استفاده در نگهداری از چمن طبیعی ، روی چمن مصنوعی بازی کنند. از طرفی دیگر در مواردی که کودکان نسبت به چمن طبیعی آلرژی دارند،چمن مصنوعی می تواند جایگزین مناسب و قابل اعتمادی در این مواقع باشد.

کودکان علاقه زیادی به بازی در طبیعت دارند  برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به چمن مصنوعی مناسب کودک دلبندتان به مقاله چرا باید از چمن مصنوعی اتاق کودک استفاده کرد؟ سری بزنید.

 

 

5.عالی برای مناطق تفریحی

چمن مصنوعی برای مناطق تفریحی همچون زمین تنیس،گلف و غیره ایده آل است و در برابر حجم بالای تردد و همچنین ساییدگی بسیار مقاوم می باشد.همچنین برش و شکل دادن آن (نصب چمن مصنوعی) در مکانهای با شکل عجیب غریب و بعضا الگوههای متنوع بسیار آسان خواهد بود.

6.مقاوم در برابر آب و هوای خشک

تنها آبی که  چمن مصنوعی به آن احتیاج دارد ، برای جلوگیری از بو و ایجاد گرد و غبار و گاهی اوقات شستشو می باشد.در غیر اینصورت چمن مصنوعی نیازی به آب ندارد وبرای مناطقی که شرایط خشکسالی میتواند حاد باشد،مناسب بنظر می رسد.

 

 

 

7.مقرون به صرفه

یکی از بارزترین فواید چمن مصنوعی ،ماندگاری بالای آن و مقرون به صرفه بودن آن است.شما برای یک بار متحمل هزینه ای می شوید و تا چندین سال بدون هزینه نگهداری و دغدغه های نگهداری از چمن طبیعی تنها از آن لذت می برید.

8.تنوع بالا

چمن مصنوعی آنقدر متنوع است که برخی از صاحبان خانه آن را در اتاق خواب ، روی دیوارها و حتی روی سقف ها نصب کرده اند. با این حال ، رایج ترین کاربرد چمن مصنوعی البته در محوطه سازی است.

 

نظرات