بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

چمن مصنوعی پشت بام (روف گاردن)

چمن مصنوعی پشت بام (روف گاردن)
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/11/09 0 نظر

در بیشتر جوامع شهری، کمتر کسی پیدا می شود یک حیاط شخصی، دنج، در دسترس و بدون عیب و نقص و هم چنین بدون مزاحمت داشته باشد، مخصوصا کسانی که در آپارتمان ها زندگی می کنند. به همین دلیل است که تمایل بسیاری از مردم به ایجاد روف گاردن و یا پشت بام سبز بیشتر و بیشتر شده است.

چمن مصنوعی پشت بام (روف گاردن)
 

پایه اصلی روف گاردن: وجود یک سطح تمیز و زیبا
در واقع وجود روف گاردن یا باغ سرسبز در پشت بام می تواند همان فضای شخصی و دنجی را برای شما به وجود آورد که می توانید در فصل های مختلف از ویویی که برایتان به ارمغان می آورد، لذت ببرید.
البته در این زمینه مواردی وجود دارد که باید مورد ملاحظه قرار بگیرد، از جمله میزان دسترسی به پشت بام، امکان وجود قرارگیری وسایل و تجهیزات، وزنی که ساختمان و سازه شما می تواند تحمل کند و غیره. در هر صورت همه می دانیم که پشت بام یک سطح گرم و گاها کثیف است که هیچ کس به جز بناها، معماران، تیم های نگهداری و ترمیم پشت بام (مانند ایزوگام کارها) آن جا را نمی بیند.
و اما یک پیشنهاد ویژه:
این جا است که زیبایی بی حد و حساب چمن مصنوعی پشت بام می تواند آن جا را از محیط زشت و به درد نخور به یک باغ زیبا با چمن های شاداب تبدیل کند که کاربردهای فراوانی دارد.

 

چرا چمن مصنوعی؟
نصب چمن مصنوعی موجب کاهش وزن وارده به پشت بام و کاهش مسائل و مشکلات زهکشی و تخلیه آب می شود. هم چنین خصوصیت های نرم و لطیف، وزن سبک و زهکشی ساده چمن مصنوعی به همراه نیاز به نگهداری بسیار اندک موجب می شود تا بتواند برای هر لحظه از روزهای سال در دسترس و قابل استفاده باشد.
چمن مصنوعی مرغوب هرگز در برابر نور خورشید شرایط آب و هوایی مختلف و حتی تردد افراد آسیب نمی بیند و حتی اگر استخری در پشت بام منزلتان تعبیه شده باشد نیز چمن مصنوعی هیچ تاثیری از کلر آب استخر نمی گیرد.
از سوی دیگر می توانید با هر مبلمان و اثاثیه و تجهیزات ورزشی که دوست دارید روی چمن مصنوعی روف گاردن خود قرار دهید.


بهترین برند چمن مصنوعی برای پشت بام چیست؟
گروه چمن سرا با ارائه کالکشن و مجموعه بی نظیر از انواع چمن های مصنوعی نوین، مدرن، زیبا، به ظاهر طبیعی و با کارایی و مقاومت بالا می تواند بهترین نوع چمن مصنوعی را خدمت شما ارائه نماید. هم چنین تیم چمن سرا به دلیل شرکت در پروژه های مختلف در زمینه های گوناگون از جمله روف گاردن، تجربه های بسیاری در این زمینه به دست آورده اند و می توانند در این مسیر همراه شما باشند.

ویژگی های چمن مصنوعی روف گاردن:
1.تقریبا تمامی انواع چمن های مصنوعی از جمله چمن هایی که ارتفاع بین 20 تا 35 میلیمتری دارند برای نصب در پشت بام مناسب می باشند، از جمله چمن مصنوعی مدل صدف 25 میل، مدل یاس 8 میل و فیروزه 11 میل.  البته همه چیز بستگی دارد که میزان تردد و نحوه استفاده شما از چمن مصنوعی پشت بام چگونه باشد.

2. تراکم چمن هم تعیین کننده تاثیرپذیری سطح چمن در برابر کوبیده و له شدن و رفت و آمد می باشد. برای این که چمن شما در چنین شرایطی مقاوم باشد، بهتر است نوع پر تراکم و با دیتکس بالاتری انتخاب کنید، زیرا هر چه دیتکس بالاتر باشد، ضخامت الیاف بیشتر و سطح قدرتمند تری را مهیا می کند.

3. شکل الیاف های C و V و به طور کلی هر شکلی که قابلیت ارتجاعی بالایی دارد و بهتر و ساده تر به حالت اولیه خود باز می گردد، می تواند انتخاب های مناسبی در نظر گرفته شوند.

 
مزیت های اجمالی چمن مصنوعی پشت بام:
●    مانند چمن طبیعی دیده و احساس می شود
●    در تمامی روزهای سال سبز و بهاری به نظر می رسد
●    بدون نیاز به نگهداری خاصی است
●    نیاز به آبیاری ندارد
●    نیازی به مواد و کودهای شیمیایی ندارد
●    هرگز لازم نیست به هرس کردن آن ها فکر کنید
●    آفات و پشه ها و حشرات مزاحم را جذب نمی کند
●    نیاز به علف کش ها ندارد
●    مواد تشکیل دهنده محیط زیست دوستانه ای در ساختار خود دارد
●    برای استفاده کودکان و حیوانات خانگی مناسب است
●    رنگ آن در برابر رنگ پریدگی و محو شدگی مقاوم است و در سایه رنگ های مختلف در دسترس می باشد
●    دارای طرح های مخصوص محوطه سازی تجاری و مسکونی می باشد و هر یک مزیت ها و کاربردهای بخصوصی دارند
●    موجب ایجاد یک فضای بیرونی اختصاصی بدون مزاحمت می شود
●    قابل استفاده روی ساختمان ها حتی با ساختارهای سبک
●    ایجاد سطح غیر لغزنده و امن
●    افزایش ارزش ساختمان و ملک
●    ماندگاری تا بالای 20 سال

چه مواردی باید برای نصب چمن مصنوعی پشت بام در نظر گرفته شود؟
●    آیا پشت بام شما ضد آب است و در تمام طول در مدتی که از آن برای نصب چمن مصنوعی استفاده می کنید، بدون تغییر باقی می ماند؟
●    آیا پشت بام می تواند وزن هر چند کم چمن مصنوعی را به همراه ترددی که روی آن صورت می گیرد، آبی که روی آن جریان می یابد و فاکتورهای دیگر را تحمل می کند؟
●    آیا پشت بام شما دورچین مقاوم و امنی دارد تا برای ایجاد یک روف گاردن امن و بی خطر مناسب باشد (مخصوصا برای کودکان و حیوانات خانگی)؟
●    چه طراحی در ذهن خود دارید؟
●    می خواهید ارتفاع الیاف چمن مصنوعی چقدر باشد؟
●    چه چیزی موجب شده است تا به فکر ایجاد روف گاردن بیفتید؟

در کنار این سوالات بدانید که سه عامل اصلی وجود دارد که امکان داشتن یا نداشتن روف گاردن را برای شما مشخص می کنند:
1.زیرسازی مناسب: این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است. باید شیب بندی و سطح پشت بام برای روف گاردن آماده باشد. زیرا اگر این موارد به درستی و طبق اصول صورت نگیرد، احتمال نشتی آب باران و برف به ساختارهای داخلی وجود دارد.
بنابراین، بهتر است سطح پشت بام با قیر و مخصوصا ایزوگام محکم سازی شود و سپس چمن مصنوعی پشت بام نصب گردد.

2. مساحت مورد نیاز برای روف گاردن: پشت بام برای برخی محلی برای انبار کردن وسایل غیر ضروری و یا محل قرارگیری آنتن، کولر، منبع آب و خیلی از موارد دیگر است.
از این رو دقت کنید که آیا فضای کافی روی پشت بام خود دارید که به این امر اختصاص دهید یا خیر.

3. مقاومت ساختمان: مطمئنا همراه چمن مصنوعی، عوامل دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرند از جمله صندلی، میز، آلاچیق، حتی باربیکیو و هر چیزی که شما دوست دارید، به این ترتیب باید مطمئن باشید که آیا پشت بام و سازه ساختمان شما به طور کلی تحمل بار این همه المان ها را دارد یا خیر.

بی شک شما نیز با داشتن فضای سبز در پشت بام دوست دارید بیشتر راجع به آن بدانید بنابراین حتما به مطالعه مقاله روف گاردن(بام سبز) بپردازید.

 

چگونه چمن مصنوعی پشت بام دنج و دوست داشتنی به شما می دهد؟

1.فضای یکنواخت پشت بام را به یک فضای هیجان انگیزی تبدیل می کند
پشت بام ساختمان ها و خانه های شهری اصولا کسل کننده و خسته کننده و مثل هم به نظر می رسند، اما نصب چمن مصنوعی برای پشت بام (روف گاردن) می تواند تحول چشمگیری را ایجاد نماید. شما می توانید به این ترتیب از این بخش از خانه خود برای سرگرمی ها، فعالیت های دوست داشتنی و دورهمی های دوستانه خود استفاده کنید و از رنگ و لعاب آرامش بخشی که چمن مصنوعی به محیط پشت بام شما می دهد، لذت ببرید.

 


2. می تواند در برابر هر شرایط جوی مقاوم باشد
این که در وسط تابستان باشید و روزهای داغی که شدت نور خورشید بیش از هر زمان دیگری است را سپری می کنید، و یا حتی اگر سرمای زمستان شما را خانه نشین کرده  و حتی از فکر قدم زدن روی پشت بام سفت و لغزنده، لرزه به اندامتان می اندازد، فرقی ندارد، در هر صورت این چمن مصنوعی است که می تواند سطح مطمئن و راحت و امنی را ایجاد کند که در هر شرایط سرسبزی و طراوت خود را به رخ شما می کشد و برای این کار به هیچ کمکی از جانب شما نیاز ندارد.


3. به ایجاد جلوه بصری منزل خود فکر کنید
وقتی که پشت بام منزل شما با تمام پشت بام های مجاور یک فرق اساسی داشته باشد و آن هم مجهز بودن به روف گاردن لوکس و زیبا باشد، کمتر کسی می تواند چشم از آن بردارد، حتی این نمای هیجان انگیز از چندین متر آن ورتر نیز مانند ستاره می درخشد.
این جلوه بصری نه تنها به مجهز و مدرن به نظر رسیدن خانه شما کمک می کند، بلکه ارزش مالی آن را چند برابر می کند.


4. نگران نگهداری از چمن مصنوعی پشت بام خود نباشید
چمن مصنوعی بعد از نصب دیگر کاری به کار شما ندارد. لازم نیست به فکر آبیاری و یا هر کاری که برای چمن طبیعی خود انجام می دهید، باشید. چمن مصنوعی شاید ماهیت مصنوعی و غیر واقعی داشته باشد اما احساسی که به شما منتقل می کند درست مانند چمن های طبیعی است.
این موضوع به این معنا است که یک هیچ به نفعتان شده است: زیبایی بی حد و حساب چمن ها بدون دغدغه رسیدگی و وقت گذاشتن برای آن ها، زیبا نیست؟


5. کودکان و حیوانات خانگی جایی برای بازی کردن دارند
زیر سقف آبی آسمان و در بالاترین نقطه از منزلتان که به طور ایمنی محصور شده است و سطحی که سبز و غیر لغزنده، همه آن چیزی است که برای شاد کردن کودکان و حیوان خانگی خود نیاز دارید.
هم چنین به این ترتیب مطمئن هستید که آلرژی و حشرات آزار دهنده فرزند دلبند و حیوان خانگی عزیزتان را آزار نمی دهد. به این ترتیب ساعات خوشی در انتظار خانواده شما می باشد.

 

کلام آخر
نه زندگی شهری و نه برنامه های کاری شلوغ نباید این فرصت را از شما بگیرند تا اوقاتی هر چند کوتاه و اندک را در فضای سبزی سپری کنید که انگیزه لازم برای ادامه دادن را در شما تقویت می کند. پشت بام یکی از آن مکان هایی است که برای نصب چمن مصنوعی و راه اندازی یک روف گاردن شیک و دل انگیز تمام بهانه ها را از شما می گیرد.
با چمن مصنوعی پشت بام به روح و آرامش ذهن خود اهمیت بدهید و اجازه دهید تا انرژی مثبت رنگ سبز چمن ها، زندگی تان را شارژ کند.

نظرات