بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

چمن مصنوعی برای استخر

چمن مصنوعی برای استخر
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/08/29 1 نظر

از دیر باز ورزش شنا یکی از بهترین و سر گرم کننده ترین ورزش های محبوب در بین افراد بوده است و استخر محبوبترین گزینه برای شنا است .
 استخر حیاط مکانی خلوت و امن  برای فرار از  گرمای تابستان های داغ است اما  برای زیبا سازی استخر چه راهکاری می تواند مناسب باشد .

چمن مصنوعی برای استخر

در سال های گذشته استفاده از روش های سنتی مانند سنگفرش –چوب –چمن طبیعی و غیره برای زیبا سازی محوطه اطراف استخر متداول بوده است اما امروزه استفاده از چمن مصنوعی برای استخر ها  به دلیل زیبایی و جذابیت آن روز به روز در حال افزایش است .


9 دلیل برای استفاده از چمن مصنوعی برای استخر


دلایل متعددی برای اثبات مناسب بودن چمن مصنوعی برای استخر وجود دارد در این مقاله به بررسی برخی از مهمترین دلایل محبوبیت چمن مصنوعی پرداخته شده است تا با داشتن آگاهی لازم از این نوع چمن به انتخاب آن بپردازیم و خرید به صرفه  و مطمئنی داشته باشیم .
1-ضد لغزش بودن
یکی از بزرگترین مزایای استفاده از چمن مصنوعی استخر شنا این است که چمن های  مصنوعی سطح غیر لغزنده ای را ایجاد می کند.مطمئناً ، بودن در حوضچه استخر به این معنی است که احتمال اینکه شما پا برهنه در آن قدم بزنید وجود دارد و اگر محیط استخر شنای شما لغزنده باشد ، احتمال آسیب دیدگی خصوصاً در حالت خیس پا وجود دارد.


 با نصب چمن مصنوعی در اطراف استخر خود اطمینان حاصل  کنید که شما و خانواده می توانید بدون ترس از آسیب دیدن و لیز خوردن  به تفریح و استراحت در کنار استخر لذت ببرید.


2-مقرون به صرفه
در مقایسه با انواع دیگرسطوح برای استخرهای شنا مانند سنگفرش  و چمن طبیعی، چمن مصنوعی یک راه حل مقرون به صرفه تر است.چرا  که هزینه نصب  توسط متخصص و همچنین مواد مصرفی چمن مصنوعی ، در هر متر مربع ارزان تر از سنگفرش  می باشد همچنین نصب چمن مصنوعی در مقایسه با نصب سنگفرش بسیار سریع تر خواهد بود .


3- تعمیر و نگهداری آسان
یکی از دلایلی که بسیاری از صاحبان خانه ها ، چمن مصنوعی را نه فقط برای محوطه استخر ، بلکه برای حیاط و محوطه منزل نیز انتخاب می کنند ، این است که به نگهداری بسیار کمی نیاز دارد،درست است که چمن مصنوعی به برخی از نگهداری ها احتیاج دارد  اما در مقایسه با نگهداری از سایر سطوح نگهداری خیلی کمتر و راحت تری دارد .برای  نگهداری از چمن مصنوعی کافی است  گاهی  آنرا جارو زده و یا بشویید .


4- تخلیه آب
 یکی دیگر از جنبه های حیاتی هر محوطه استخر شنا قابلیت مدیریت آب است.
چمن مصنوعی دارای پشتی سوراخ دار است که باعث می شود آب از طریق چمن تخلیه شود و به زمین زیر برسد.میزان نفوذ پذیری چمن های  مصنوعی در هر دقیقه 52 لیتر در متر مربع است. این بدان معناست که قادر خواهد بود با مقادیر بسیار زیادی از آب مقابله کند با وجود چمن مصنوعی ، دیگر نگران  تخلیه آب نخواهید بود زیرا کاملاً نفوذ پذیر است.


5-غیر سمی بودن
 هنگامی که نوبت به انتخاب سطح ایده آل برای محیط استخر شنا می رسد ، انتخاب چیزی که به شما یا خانواده شما آسیب نرساند بسیار حیاتی است.چمن مصنوعی برای استخر انتخاب خارق العاده ای  است که مواد سمی ندارد و نیاز به کود دهی نیز نخواهد داشت بنابراین فاقد هر گونه آلودگی است .


6- طول عمر بالا
چمن مصنوعی ، اگر به درستی نگهداری شود ، می تواند تا 20 سال دوام داشته باشد.
اگر چمن مرغوبی را انتخاب کنید طول عمر چمن مصنوعی شما زیاد خواهد بود. الیاف چمن مصنوعی بی کیفیت  خیلی زود از بین رفته و چمن خراب می شود  بنابراین برای خرید چمن با کیفیت باید مشخصات الیاف مصنوعی را از نزدیک بررسی کنید. مواد الیاف ، چگالی ، شکل و ضخامت باید به دقت مورد توجه قرار گیرند تا اطمینان حاصل شود که شما چمن مصنوعی با بهترین کیفیت را انتخاب می کنید .
مشاورین و متخصصین گروه چمن سرا با ارایه مشاوره  در زمینه  انتخاب  و خرید چمن مصنوعی برای استخر به شما کمک خواهند کرد .


 7-رنگ ثابت چمن مصنوعی
یکی از نکات منفی استفاده از روسازی های مختلف برای محوطه استخر شنا این است که با گذشت زمان ، رنگ روسازی از بین می رود.
این می تواند به این معنی باشد که سنگ فرش براق شما به تدریج بی رنگ می شود عواملی  مانند خزه و کپک ، نور آفتاب ،گرد و غبار و سایر عوامل می توانند به سرعت باعث تغییر رنگ  سطوح گردد . طراحی چمن مصنوعی برای استخر به شکلی است که در زیر نور آفتاب رنگ پریده نشود  و شما اطمینان  خواهید داشت  که چمن شما سالها سرسبز به نظر می رسد و سایر عوامل نیز روی رنگ چمن تاثیری نخواهند داشت .


  8-نصب سریع
یکی دیگر از مزایای مهم استفاده از چمن مصنوعی به جای سنگفرش و سایر سطوح ، برای محیط استخر شنا این است که نصب آن سریعتر و آسان تر است .


9- مقاومت در برابر مواد شیمیایی
از دیگر مزایای چمن مصنوعی مقاومت آن نسبت به مواد شیمیایی موجود در آب استخر می باشد  .نمک و کلر موجود در آب  به راحتی  توسط لایه زیرین تخلیه  می شود و آسیبی به چمن مصنوعی برای استخر شما نمی زند  در حالی که چمن طبیعی  به خاطر این مواد سوزانده شده و رشد مجدد چمن طبیعی  در صورت جذب آبی که حاوی کلر و نمک است  بسیار دشوار است.
برخی از افراد ترجیح می دهند برای محوطه سازی اطراف استخر به جای استفاده از چمن مصنوعی از چمن طبیعی استفاده کنند و معتقد هستند که نوع طبیعی چمن می تواند به آنها لذت لمس طبیعت را دهد اما باید به بررسی نوع طبیعی چمن و نوع مصنوعی پرداخت تا متوجه شد که آیا استفاده از چمن طبیعی برای اطراف استخر می تواند مناسب باشد یا خیر در ادامه به برخی از تفاوت های بین چمن مصنوعی و طبیعی پرداخته شده است .


 چمن طبیعی در مقابل چمن مصنوعی
مزایای چمن مصنوعی برای استخرها ، آن را به گزینه ای جذاب برای  پوشش محوطه اطراف استخر تبدیل کرده است . حتی می توانید حیاط خانه خود را  نیز برای بازی کودکان و حیوانات خانگی و لذت بردن از فضای باز هنگام استراحت از استخر در تمام طول سال  طراحی کنید .
بیایید نگاهی به چگونگی مقایسه چمن طبیعی و چمن مصنوعی در هنگام استفاده از استخرهای شنا بیندازیم.

چمن مصنوعی  چمن طبیعی
-تعمیر و نگهداری راحت
-زهکشی عالی
-بدون گل  و آلودگی
 -مقاوم در برابر لیز خوردن
-دوستدار محیط زیست
-همیشه سبز
-بدون نیاز به آبیاری
-مقاوم در برابر نورآفتاب –گرد و غبار –باران –برف
-مقاوم در برابر آتش سوزی
-قابل نصب در محیط های بسته بدون نیاز به نور و آب و اکسیژن

-نگهداری  سخت
-زهکشی متوسط
- ایجاد گل و آلودگی  
-لغزنده هنگام خیس شدن
-دارای مواد سمی مضر برای محیط زیست
-همیشه سبز نخواهد بود
-نیاز به آب زیادی در ماههای گرم دارد.
-با نور زیاد آفتاب ،باران،برف از بین می رود
-در صورت آتش سوزی از بین می رود
-قابل کاشت در محیط باز به دلیل نیاز به آب –نور-اکسیژن

 

همیشه بحث رقابت برای انتخاب چمن مصنوعی و طبیعی وجود دارد  با مطالعه مقاله چمن طبیعی یا چمن مصنوعی بهتر است؟ سر در گمی شما از بین می رود.

بهترین چمن مصنوعی برای محوطه سازی استخر
هنگام انتخاب بهترین چمن مصنوعی برای استخرها ، چه برای محیط استخر و چه برای مناطق  مجاور ، چند مورد باید  مورد توجه قرار گیرد .
o    چمن مصنوعی استخر باید در برابر تردد زیاد مقاوم باشد و به راحتی الیاف آن خراب نشود .
o    تخلیه آب بالایی داشته باشد و سریع آب آن تخلیه گردد.
o    خاصیت ضد لغزش داشته باشد و مناسب استفاده در اطراف استخر باشد

با توجه به موارد ذکر شده در بالا برای انتخاب چمن مصنوعی مناسب  برای استخر باید به نکات زیر توجه کرد  :

 

ارتفاع الیاف
هرچه ارتفاع  الیاف کوتاهتر باشد ، چمن مصنوعی در برابر سایش و استفاده مقاومت بیشتری خواهد داشت.  چمن مصنوعی برای استخر مناسب  است که کودکان  بتوانند روی آن بازی کنند و بدوند سالها دوام داشته باشد. ارتفاع  کوتاه  الیاف باعث می شود که چمن یکنواخت تری در زیر پا داشته باشید که با پاهای برهنه بهترین احساس را  روی آن داشته باشید. ارتفاع الیاف20-35 میلی متر برای کاربردهای استخر توصیه می شود.


تراکم الیاف
 هنگام انتخاب بهترین چمن مصنوعی برای استخرها چه لبه استخر و چه نزدیک استخر یک قاعده کلی وجود دارد که هر چقدر چمن چگالتر باشد ، لمس بهتری احساس می شود و از هر نظر زیبا به نظر می رسد.  برای کاربردهای استخر تراکم 70 اونس یا بالاتر توصیه می شود.

 در آخر:
با داشتن لیستی از مزایای  چمن مصنوعی برای استخر به راحتی می توان فهمید که چرا بیشتر صاحبان استخر شنا ترجیح می دهند چمن مصنوعی را در اطراف استخرهای خود نصب کنند.
چمن مصنوعی برای استخرها و مناطق اطراف آن هر ساله محبوبیت بیشتری پیدا می کند. تمام مزایا و دلایلی که باعث می شود صاحبان خانه و مشاغل به چمن مصنوعی روی بیاورند آن را به گزینه ای مناسب برای استخر تبدیل  کرده است.
گروه چمن سرا طیف گسترده ای از محصولات چمن مصنوعی را ارائه می دهد که به طور ایده آل برای  فضا سازی و زیبا سازی محوطه استخر  شما مناسب هستند.

 

نظرات

۱۳۹۹/۰۸/۲۹۰۰
پاسخممنون بابت مطالب مفید تون برای محوطه اطراف استخر 25*25 چه اندازه چمن لازمه ؟؟؟