بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

روف گاردن(بام سبز)

روف گاردن(بام سبز)
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/06/01 0 نظر

روف گاردن درآغاز می تواندبا قراردادن تنها چند گلدان شروع شودودرادامه به اجرای باغ و فضای سبز برسد.اماباتوجه به شرایط اقلیمی نقاط مختلف کشورمان و همچنبن هزینه اجرا و نگهداری نسبتا سنگین چمن طبیعی،چندسالی است که استفاده از چمن مصنوعی عمدتا با خاب کوتاه جایگزین چمن طبیعی بهعنوان بام سبز گردیده است.

 

روف گاردن(بام سبز)

روف گاردن(بام سبز)کلا به مکانی اطلاق می شود که فضای سبز بروی سقف(چه پشت بام و چه حیاط)اجرا شده باشد مانند کف لابی ساختمان که درواقع سقف ساختمان محسوب می شودویاکف یک حیاط که که بروی پارکینگ قرارگرفته است.

در این سالها تعداد بیشتری از مردم نسبت به گذشته در شهرها و شهرها زندگی می کنند. بسیاری از این افراد لوکس بودن یک باغ سنتی را ندارند اما اکنون بسیاری از آنها فرصت ایجاد یک باغ بام یاروف گاردن را دارند.

یک باغ بام  یا روف گاردن یک راه عالی برای ایجاد فضای زندگی بهتر و بهره مندی از مزایای یک باغ آرامش بخش سبز در وسط یک محیط دلخراش است. به نظرتان خوب است پس از کار به خانه بیایید و چند ساعت رادر واحد خود بگذرانید یا دوستان خود را به یک مهمانی مفصل در باغ بام دعوت کنید؟

 

 

روف گاردن درآغاز می تواندبا قراردادن تنها چند گلدان شروع شودودرادامه به اجرای باغ و فضای سبز برسد.اماباتوجه به شرایط اقلیمی نقاط مختلف کشورمان و همچنبن هزینه اجرا و نگهداری نسبتا سنگین چمن طبیعی،چندسالی است که استفاده از چمن مصنوعی عمدتا با خاب کوتاه جایگزین چمن طبیعی بعنوان بام سبز گردیده است.

زمانی که بام ساختمان شما با چمن مصنوعی باکیفیت . قیمت مناسب سبز میشود،سقف ها نیاز به سیستم زهکشی خوبی دارند و بستر باید سطح آن باشد. در مواقع باران شدید،آب باران در برخی مناطق غالباً سرریز است. افزایش سطح بام های سبز می تواند راه حلی برای شما فراهم کند. این سقف های سبز آب باران را به طور موقت بسیار کارآمد و سریع ذخیره می کنند ، برای استفاده بعدی ، دفع یا تبخیر. این یک مزیت عالی برای سیستم زهکشی شماخواهدبود.

نکته جالب اینکه بسیاری از ساختمان های اداری نیزبام ساختمان را جهت زیبایی و مزایای روف گاردن ،با چمن مصنوعی فرش میکنند.

اگر دوست دارید در رابطه با روف گاردن بیشتر ایده بگیرید حتما به مقاله چمن مصنوعی پشت بام سری بزنید.

 

برخی از مزایای استفاده از روف گاردن(بام سبز):

  •     طول عمر: یک سقف سبز باعث افزایش عمر پوشش سقف می شود.

  •     صرفه جویی در مصرف انرژی از طریق عایق حرارتی.

  •     در حدود 23٪ انرژی در سال صرفه جویی می کند.

  •     افزایش ارزش خود ساختمان و ساختمانهای اطراف.

  •     نسبتاً کم وزن نسبت به چمن طبیعی ، نیازی به زیرسازی برای ریشه زدن چمن نیست.

  •     ظاهرجذاب و حداقل نگهداری در طول سال

  •     پایداروبی خطربرای محیط زیست(حضورخانواده ها به همراه کودکانشان درمحیطی کاملادوستدارمحیط زیست)

  •     شرایط آب وهوایی تاثیری در آن ندارد.(یکی از مشخصه های چمن با کیفیت مقاوم بودن در برابر سرماوگرمامی باشد)

  •     ازلحاظ هزینه،تعمیرونگهداری نسبت به بام سبزطبیعی بسیار مناسبتراست.

پیشنهاد می کنیم بام ساختمان محل سکونت خود را در اولین فرصت برای اجرای روف گاردن به گروه چمن سرا بسپارید تا بامناسب ترین چمن موجود بام ساختمان شمارا سبز نمایند.

نظرات