بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در ولنجک

خرید چمن مصنوعی در ولنجک
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/07/22 0 نظر

از زمانی که محبوبیت چمن مصنوعی مانند یک اپیدمی شیوع پیدا کرد، انواع مختلفی از آن نیز روانه بازار شدند. هم چنین تولیدکنندگان بسیاری پا به عرصه گذاشتند تا سهمی در پیشرفت این محصول سبز و شگفت انگیز داشته باشند.
از طرف دیگر، ولنجک به عنوان یک منطقه و محله شمالی شهر تهران به دلیل آب و هوای خوش و جاذبه های طبیعی بسیار دل انگیز، این انگیزه را به مردم می دهد تا در محیطی که زندگی و یا حتی کار می کنند نیز فضای شاد و آرامش بخشی را تجربه کنند.

خرید چمن مصنوعی در ولنجک


لازمه این محیط هایی که انرژی بخش بوده و حس طراوت و تازگی را در اطرافیان زنده می کنند، چمن های سبز در کنار درختان برافراشته و گل های رنگارنگ می باشد.
 

چمن مصنوعی یا چمن طبیعی
انتخاب بین این دو نوع چمن همیشه بحث داغی بوده است، اما نکته قابل توجه این است که نوعی که برنده از این مباحث بیرون می آید، چمن مصنوعی است.
چرا؟
دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد که گاهی این دلایل برای برخی از افراد و بعضی از پروژه ها منحصر به فرد می باشند، اما در مجموع و به طور خلاصه می توانیم به این موارد اشاره کنیم: چمن مصنوعی حجم بالایی از مخارجی که باید صرفه نگهداری از چمن های طبیعی می کردید را از میان بر می دارد و هم چنین اوقات فراغت بیشتری را مهیا می کند و از همه مهمتر از سلامت انسان ها و حیات وحش و محیط زیست نیز محافظت می نماید.
هر یک از این مزیت ها بحث جداگانه ای می طلبد، اما در این مقاله می خواهیم در کنار موضوع خرید چمن مصنوعی در ولنجک به این موضوع بپردازیم که "چرا باید از مواد پرکننده شنی برای چمن مصنوعی استفاده کرد؟"


آیا واقعا باید از مواد پرکننده شنی استفاده نمود؟
جواب کوتاه به این سوال "بله" است.
ما قطعا توصیه می کنیم که از پرکننده شن سیلیس برای تمامی انواع چمن های مصنوعی که خریداری می کنید، به کار ببرید.
حتی اگر نوعی از چمن را انتخاب می کنید که بدون مواد پرکننده است که در سال های اخیر بسیار روی بورس آمده اند، اما هنوز هم افزودن این مواد به چمن مصنوعی اهمیت بالایی دارد.


دلیل این تاکید استفاده بر مواد پرکننده چیست؟
ساده است، این مواد عمر چمن های مصنوعی شما را افزایش می دهند و موجب بهبود ظاهر و حتی کارایی آن ها می شوند.
تنها مزیت استفاده نکردن از پرکننده این است که هزینه نصب برای شما ارزان تر می افتد.
به همین دلیل است که برخی از تولیدکنندگان و تیم نصب استفاده از پرکننده های شنی را توصیه می کنند- زیرا قیمت ارزان تری نسبت به سایر مواد پرکننده دارند.
از طرف دیگر شما باید به خرید چمن مصنوعی در ولنجک به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه کنید. به این ترتیب مطمئن می شوید که بابت هزینه ای که می کنید، ارزش های بسیاری به دست می آورید، برای دستیابی به این ارزش ها نیز نباید از سر و ته قیمت چمن مصنوعی بزنید. در غیر این صورت تنها چمن مصنوعی بی کیفیت و ضعیفی نصیبتان خواهد شد که آن گونه که انتظار داشتید عمل نخواهند کرد.
هدف اصلی استفاده و نصب چمن مصنوعی ایجاد یک فضای سبز آرامش بخش به دور از هر گونه کثیفی و گل و لای می باشد که به کمترین میزان رسیدگی نیاز دارد، اما نصب ضعیف و عمر کوتاه چمن های بی کیفیت موجب می شوند تجربه خوبی از مزیت های این محصول به دست نیاورید و به این ترتیب فقط پولتان را دور می ریزید.

 بی شک این سوال در ذهن شما به وجود آمده که مواد پر کننده چگونه ساخته شده اند و به چه شکل استفاده می شوند برای پاسخ به سوالات خود مقاله شن سیلیس چیست؟  را مطالعه بفرمایید.


6 دلیل برای استفاده از مواد پرکننده شنی

1.الیاف را در حالت اورجینال خود حفظ می کند
چه باور کنید و یا خیر به محض نصب شدن مواد پرکننده شنی در چمن مصنوعی، وزن بسیاری به آن افزوده می شود و در واقع مانند بالاست عمل می کند، یعنی موجب سنگین تر شدن چمن و عدم جابجایی آن می گردد. وجود بالاست اضافه به چمن مصنوعی کمک می کند تا حالت و ساختار الیاف را حفظ کند.
هم چنین اگر اطراف بخشی که قرار است چمن مصنوعی نصب شود سطح سختی مانند سیمانی، بتنی موزاییکی و غیره وجود دارد، با اضافه کردن پرکننده شنی، لازم نیست به فکر حاشیه بندی اضافه دیگر باشید تا چمن ها ثبات و پایداری بالایی داشته باشند.


2. موجب کاهش چین خوردگی و موج افتادن در چمن مصنوعی می شود
احتمال دارد که چمن مصنوعی در برابر نور مستقیم خورشید یا در ماه های گرم تابستان، منقبض شود و در طول ماه های سرد نیز منبسط گردد.
این حرکات ظریف می تواند در نهایت موجب چین خوردگی در ظاهر چمن های مصنوعی شود.
همان طور که قبلا یاد گرفتیم، پرکننده شنی می تواند به چمن مصنوعی شما بالاست بیافزاید که این امر چمن ها را روی سطح محکم و پایدار می نماید.
وزن بیشتر نیز از موج افتادن چمن های مصنوعی جلوگیری می نماید، حتی اگر انبساط و انقباض رخ بدهد، باز هم مطمئن باشید که سطح چمن های شما یکسان و هموار باقی می ماند.

 

 3. از الیاف چمن مصنوعی محافظت می کند
پرکننده شنی موجب دوام بیشتر الیاف می شود و به آن ها کمک می کند تا حالت ایستاده و قائم خود را بیشتر حفظ کنند. این امر موجب می شود تا چمن های شما طبیعی تر و سه بعدی به نظر برسند.
از این رو هنگام خرید چمن مصنوعی در ولنجک، انتخاب پرکننده شن سیلیس را از یاد نبرید، مخصوصا اگر الیاف چمن موردنظر شما از نوع تک رشته ای باشند که برای ایستاده قرار گرفتن به این مواد شنی بیشتر نیاز دارند.
اما حتی اگر الیاف بافت دار که ضخیم تر و چند رشته ای می باشند را انتخاب کردید، بازهم توصیه می شود از مواد پرکننده شنی استفاده نمایید تا محافظت بیشتری از الیاف به عمل بیاید.


4. مقاومت چمن در برابر آتش را افزایش می دهد
اگر یکی از اهداف خرید چمن مصنوعی در ولنجک شما این است که مهمانی ها و دورهمی های خود را در حیاط و باغ سبز خانه تان برگزار کنید، شاید بخواهید با روشن کردن آتش فضا را گرم تر و صمیم تر کرده و یا این که در کنار عزیزان خود کباب خوشمزه و دلچسبی نوش جان کنید.
به این ترتیب شما باید نوعی را انتخاب کنید که از نظر مقاوم بودن در برابر آتش مورد تست و بررسی قرار گرفته باشد و دارای علائم اختصاری باشد.

 

اما در هر صورت اگر بر حسب اتفاق، آتش سوزی در خانه و محوطه منزلتان رخ داد، خیالتان راحت باشد که چمن مصنوعی موجب شعله ور شدن آتش نمی شود.
این آتش سوزی ها می توانند به دلیل نزدیک بودن باربیکیو به چمن مصنوعی و پخش شدن جرقه های آتش و زغال و یا هر اتفاق ناگهانی دیگر رخ بدهند.
در هر صورت اضافه کردن پرکننده شنی موجب افزایش مقاومت چمن های مصنوعی شما در برابر آتش سوزی می شود. به این ترتیب امنیت بیشتری هنگام بروز حریق احساس خواهید کرد.


5. موجب بهبود زهکشی و تخلیه آب می شود
دلیل دیگر استفاده از پرکننده شن سیلیس به زهکشی و تخلیه آب بهینه آن باز می گردد.
اگر هنگام خرید چمن مصنوعی در ولنجک به بکینگ آن نگاه کنید، متوجه می شوید که سوراخ های زهکشی متعددی دارد که موجب عبور آب باران و یا هر مایع دیگر و تخلیه آن ها به زمین زیر چمن می شود.
در طول ماه های بارانی سال، وجود شن سیلیس می تواند ماند یک فیلتر عمل کند و جریان عبور آب از چمن ها را مجددا تنظیم می نماید. این سرعت کم موجب می شود تا مواد موجود در ساب بیس چمن مصنوعی بتوانند با حجم بالایی از آب باران، سازگاری یابند، بدون این که آبگرفتگی را ایجاد کنند.


6. چمن های مصنوعی را خنک نگاه می دارد
در طول ماه های تابستانی مشکل اصلی که اکثر چمن های مصنوعی دارند این است که داغ و گرم احساس می شوند. این موضوع مخصوصا اگر در خرید چمن مصنوعی دقت نکرده باشید و نوعی را برگزیده باشید که کیفیت مناسبی ندارد، بیشتر صدق می کند.
واضح است که این چمن ها برای روزهای داغ و سوزان تابستان مناسب نیست، زیرا حالا بیشتر از این که داخل خانه بمانید، بیرون از خانه سپری می کنید و می خواهید از  فضای سبز ویلا و خانه خود لذت ببرید.
 
برای این مشکل دو راه حل وجود دارد:
ابتدا پیشنهاد می کنیم هنگام خرید چمن مصنوعی در ولنجک، نوعی را خریداری کنید که مجهز به تکنولوژی Feelgood باشد.
این تکنولوژی منحصر به فرد با پخش کردن حرارت به جای جذب آن، کارایی و تاثیر بالایی در خنک بودن و خنک احساس شدن چمن ها دارد. شما می توانید این امر را از تصویر زیر توسط دوربین های مادون قرمز بیشتر درک کنید.
 
این تکنولوژی اطمینان حاصل می کند که چمن های شما تا 12 درجه خنک تر از چمن های مصنوعی است که به این تکنولوژی مجهز نیستند، از این رو زیر پاها راحت تر احساس می شوند.
در هر صورت اگر امکان دسترسی و خرید چمن مصنوعی که دارای این تکنولوژی پیشرفته است، نداشتید باید چه کار کنید؟
دوباره در این جا شن سیلیس نقش مهمی ایفا می کند: این مواد پرکننده مانند تکنولوژی Feelgood با انعکاس نور خورشید کار می کنند و میزان جذب حرارت را کاهش می دهند، از این رو چمن ها خنک تر احساس می گردند.

 


نتیجه گیری
بحث داغ بین استفاده کردن یا نکردن پرکننده شنی چندین سال است که بسیار مطرح شده است و هیچ خبری بابت پایان یافتن آن نیست.
در هر صورت مزیت های اضافه کردن چنین موردی به سیستم چمن مصنوعی، مزیت های بیشتری از مضرات خود دارد، البته اگر مضراتی وجود داشته باشد، اما در هر صورت همه چیز به خواست و سلیقه شما باز می گردد.
خرید چمن مصنوعی در ولنجک به همراه پرکننده های شن سیلیس می تواند امنیت و راحتی بیشتری را برای شما فراهم کند، از این رو می توانید با خیال آسوده تر از فضای دل انگیز اطراف خود نهایت استفاده را ببرید.

نظرات