بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

خرید چمن مصنوعی در زاهدان

خرید چمن مصنوعی در زاهدان
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/05/19 0 نظر

امروز تکنولوژی به کمک شما آماده است تا در هر جایی که زندگی می کنید بتوانید طبیعت سبز را بدون مسئولیت نگهداری سنگینی تجربه نمایید. فرقی هم ندارد که در یک استان شمالی مانند گیلان با آب و هوای معتدل و مرطوب زندگی می کنید و یا در استان سیستان و بلوچستان با هوای گرم خشک، در هر صورت چمن مصنوعی می تواند آن چشم انداز سبزی که در ذهنتان به آن فکر می کنید را به راحتی و آسودگی هر چه تمام تر برایتان مهیا کند.

خرید چمن مصنوعی در زاهدان

مزیت های بسیاری برای خرید چمن مصنوعی در زاهدان وجود دارد، این موضوع می تواند مهر ابطالی بر گفته برخی از رسانه ها باشد که می گویند"چمن مصنوعی می تواند عوارض زیست محیطی جدی به دنبال داشته باشد".
اما برعکس، چمن های مصنوعی باکیفیت، مدرن و جدیدی که این روزها در بازار عرضه می شوند به خوبی روی مسائل و مشکلاتی که انواع ورژن های قدیمی به وجود می آوردند، کار کرده اند و حالا به معنای واقعی کلمه یک روش و راه حل بسیار محیط زیست دوستانه در نظر گرفته می شوند.

چه برندی از چمن مصنوعی قابل اطمینان است؟
گروه چمن سرا یکی از بهترین و مدرن ترین تهیه کنندگان و عرضه کنندگان چمن های مصنوعی در استان سیستان و بلوچستان و زاهدان شناخته شده است. چمن سرا می تواند مطابق با سلیقه هر مشتری، بهترین نوع این محصول را با کیفیت بالا و استاندارد جهانی ارائه نماید.
بنابراین وجود محیط سرسبز و طبیعت بی نظیر در اطراف خانه و محل کار و حتی فضاهای شهری که پرهزینه و وقت گیر نباشد، دیگر یک رویای دست نیافتنی نخواهد بود، حتی اگر در روزهایی به سر می برید که دمای هوا بالاتر از میانگین کشوری است.

 

مزیت های زیست محیطی چمن مصنوعی در شهر زاهدان چیست؟


1.شامل مواد شیمیایی مضر و سمی نیست
 
مضرات:
•    نگهداری از چمن طبیعی نیاز به استفاده از علف کش ها، سموم دفع آفات، کودهای شیمیایی و مقابله با علف های هرز دارد.
نه تنها این ها دارای مواد شیمیایی مضر برای انسان ها و حیوانات خانگی می باشند، بلکه می توانند به محیط زیست محل زندگی شما آسیب جبران ناپذیری وارد کنند.
•    زمانی که مواد شیمیایی برای باغ و حیاط خانه شما مورد استفاده قرار می گیرند، خواه یا ناخواه جذب آب های زیرزمینی شده و یا به منابع آبی اطراف محل زندگی مانند رودخانه ها، دریاچه ها، کانال های آبی راه می یابند.
زمانی که مواد سمی به این منابع آبی دست یابند، می توانند تاثیرات مخربی بر روی حیوانات و حیات وحش بگذارند.
•    از طرف دیگر این امر موجب می شود تا جلبک ها سراسر دریاچه و یا مسیرهای آبی را فرا بگیرند، به این ترتیب ماهی ها و گیاهان مفید از بین می روند.
•    مطالعات نشان داده است که این مواد شیمیایی موجب می شوند تا انواع بخصوصی از ماهی ها و دوزیستان بدون اندام های تولید مثلی متولد شوند یا دارای جهش های ژنتیکی باشند که آن ها را از تولید مثل و یا زندگی موثر باز می دارد.
•    هم چنین این مواد شیمیایی می توانند راه خود را به وسیله رواناب های سطحی به مسیرهای آب آشامیدنی انسان ها پیدا کنند. این آب نه تنها برای آشامیدن بلکه برای دوش گرفتن نیز به کار می رود. مضرات این مواد خطرناک بر سلامتی انسان ها واقعا انکار شدنی نیست.


و اما چمن مصنوعی؟
خرید چمن مصنوعی در زاهدان نیاز به نگهداری خاصی ندارد و به این ترتیب به مواد شیمیایی قوی و سمی نیازی نیست تا چمن‌هایتان سبز و شاداب به نظر برسند.
در هر صورت زمانی که می خواهید چمن مصنوعی را انتخاب کنید، نوعی را برگزینید که به هیچ وجه هیچ ماده شیمیایی خطرناک و سمی را در ساختار خود شامل نمی شود.
در سال های اخیر شواهدی به دست آمده است که مواد شیمیایی در پروسه تولید الیاف پلاستیکی چمن های مصنوعی به کار می روند و این امر می تواند سلامت خانواده ها و حیوانات خانگی را مختل کند.
بنابراین بسیار اهمیت دارد نوعی از چمن مصنوعی را بخرید که شامل هیچ گونه مواد شیمیایی نباشد.

 

چگونه به بی ضرر بودن چمن مصنوعی پی ببریم؟
تنها روشی که می توانید از تولیدکننده موردنظر خود اطمینان یابید این است که مطمئن شوید محصولات آن ها به طور مستقل تست و بررسی شده و مورد تایید قرار گرفته اند و هم چنان همیشه به طور منظم و مکرر، این تست ها و بررسی های لازم را انجام می دهند.

مطمئن باشید که سازمان استاندارد قوانین سخت‌گیرانه و دقیقی برای ارائه تاییدیه و گواهینامه در پیش می گیرد و همیشه مطابق با آن عمل می کند، بدون استثناء. این موضوع به این معنی است که نه تنها الیاف، بلکه مواد به کار رفته در بکینگ، نخ ها برای کوک خوردن الیاف و یا هر چیزی دیگر که برای ساخت چمن مصنوعی به کار می روند، به منظور بی ضرر و امن بودن مورد تایید قرار گرفته و گواهینامه استاندارد دریافت می کنند.

همه این ها به شرطی است که در انتخاب برند و شرکت ارائه دهنده چمن مصنوعی سهل انگاری نکرده باشید و تحقیقات کامل و جامعی را به عمل آورده باشید. مرکز خرید چمن مصنوعی در زاهدان که مورد تایید باشد، باید شفاف و واضح عمل کرده و تمامی مجوزهای خود را چه در وب سایت و چه در فروشگاه و دفتر مرکزی خود به مشتریان نشان دهند و یا در معرض نمایش بگذارند.

 

2. انتشار کربن از تجهیزات مراقبت از چمن کاهش می یابد
این تنها مواد شیمیایی نیست که برای نگهداری از سلامت چمن های مورد نیاز می باشد، تجهیزات دیگری نیز در این زمینه مورد نیاز است، از دستگاه های چمن زن تا دستگاه های مخصوص کوتاه کردن علف ها و غیره.
استفاده از این ماشین آلات می تواند انتشار کربن را افزایش دهد.


اما واقعا رد پای کربن چیست؟
میزان کلی گازهای گلخانه ای که تولید می شوند تا به طور مستقیم و یا غیر مستقیم از فعالیت های انسانی پشتیبانی و حمایت کنند معمولا منجر به انتشار میزان بالای گاز کربن دی اکسید یا CO2 می گردند.
یکی از بزرگترین مشارکت کنندگان در انتشار کربن، استفاده از سوخت های بنزینی و گازوئیلی می باشد که ماده اصلی کارکرد وسایل نقلیه و دستگاه های چمن زن به شمار می رود.
برای مثال برای هر گالن مصرف بنزین، 10.4 کیلوگرم کربن دی اکسید وارد جو و اتمسفر زمین می شود.


خوب برای این انتشار کربن باید چه کرد؟
ایده خوب و بسیار کاربردی این است که سوختی که به طور روزانه مصرف می کنیم، کاهش یابد.
استفاده از وسایلی حمل و نقل عمومی و انتخاب دوچرخه و پیاده روی برای رفتن به محل کار یا مسیرهای کوتاه، روش عالی برای کاهش کربن در طبیعت است.
از طرف دیگر با خرید چمن مصنوعی در زاهدان نیز می توانید استفاده از دستگاه چمن زن، دستگاه کوتاه کننده چمن ها و هر چیز مشابه دیگر را کنار بگذارید و کمک بزرگی به محیط زیست شهر و استان خود کنید.
بر اساس مطالعات انجام شده ، یک ساعت کار با دستگاه های چمن زنی می تواند به اندازه 4 ساعت رانندگی با ماشین، هوا را آلوده کند.
این واقعا آمارهای تکان دهنده ای می باشد که چقدر این دستگاه های ساده و راحت می توانند این چنین روی محیط زیست تاثیر مخربی بگذارند.

 


3. کاهش مصرف آب

مزیت محیط زیست محیطی آشکار و بسیار معروف چمن مصنوعی این است که به هیچ آبی نیاز ندارد.
مخصوصا در طول ماه های خشک، بیشتر چمن های طبیعی به مقدار بسیار زیادی آب نیاز دارند تا در شرایط بهینه و سالم خود قرار داشته باشند.
این مصرف آب بیش از اندازه تاثیر منفی روی محیط زیست زاهدان دارد که خود با بحران خشکسالی و کم آبی شدیدی رو به رو است.
یکی از چالش هایی که در این دوره و عصر جدید روی تغییرات آب و هوایی تاثیر می گذارد، به میزان منابع آبی باز می گردد.
خساراتی که شرایط بسیار نامناسب آب و هوا و هم چنین کمبود آب می تواند به محیط زیست و حیات وحش وارد کند، همه جای دنیا اثبات شده است.
اما این فقط مصرف آب بیش از اندازه نیست که می تواند روی محیط زیست تاثیر بگذارد، بلکه مصرف بی رویه این ماده ارزشمند و حیاتی روی بودجه تان نیز تاثیر می گذارد و شما را با قبض های آب بسیار سنگین مواجه می سازد.
شما با خرید چمن مصنوعی در زاهدان نه تنها گام مهمی در حفظ محیط زیست و نجات این شهر از خشکسالی بر می دارید، بلکه در هزینه های خود نیز صرفه جویی می نمایید و از همه مهمتر به ساده ترین شکل ممکن، چشم انداز طبیعی خود را صحیح و سالم در اختیار دارید.

در این مقاله با مزایای چمن مصنوعی آشنا شدید اما اگر علاقه دارید بیشتر راجع بعه مزایای آن بدانید حتما سری به مقاله مزایای چمن مصنوعی که از آن بی اطلاع هستید!  بزنید.

 

نتیجه گیری
 
ما حتی یک لحظه ادعا نمی کنیم که چمن مصنوعی جهان را از اثرات مخرب گرم شدن زمین نجات خواهد داد. اما مزیت هایی بسیاری در جایگزین کردن چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی وجود دارد. این مزیت ها فقط منحصر به زندگی شخصی شما نمی شود، بلکه تاثیر مثبتی روی محیط پیرامون شما نیز می گذارد.
همه ما باید تا آن جا که می توانیم برای حفظ شهر و استان خود و حفظ زمین به عنوان سکونت گاه خود تلاش کنیم و آن را صحیح و سالم به آیندگان تحویل دهیم.
پس شما هم با انتخاب و خرید چمن مصنوعی در زاهدان می توانید مانع مهاجرت افراد محلی از شهر و زادگاه خود شوید، زیرا روز به روز با کاهش انتشار کربن، کاهش آلوده شدن منابع آبی حیاتی با مواد شیمیایی و صرفه‌جویی در مصرف آب، استان سیستان و بلوچستان را برای ساکنین به جای بهتری تبدیل می کنید.

نظرات