بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

آیا چمن مصنوعی خارجی باکیفیت است؟

آیا چمن مصنوعی خارجی باکیفیت است؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/04/02 0 نظر

آیا تمامی چمن های مصنوعی به یک شکل ساخته می شوند؟ آیا چمن های مصنوعی موجود در بازار با هم تفاوت دارند؟ چگونه تشخیص دهیم که کدام چمن های مصنوعی ساخت داخل و یا خارج از کشور مناسب می باشند؟ چگونه به چمن مصنوعی ایرانی اعتماد کنیم؟

آیا چمن مصنوعی خارجی باکیفیت است؟
 

از جایی که چمن مصنوعی هنوز هم یک صنعت نوپا شناخته می شود، اطلاعات درباره آن دستکاری شده و مورد سوء تفاهم قرار گرفته است. خیلی از افراد آگاهی خود را از این محصول کامل نکرده اند و همین موضوع موجب می شود تا شرکت های بسیاری از این قضیه سوء استفاده کنند. بنابراین دقت در انتخاب تولیدکننده و یا تهیه کننده چمن مصنوعی خود چالش بزرگی است اما از آن پس راه برای شما هموار می شود.

گروه چمن سرا که مرکز خرید و فروش چمن های مصنوعی باکیفیت در سراسر ایران می باشد، بیش از هر چیزی به نیاز مشتریان در وهله اول توجه می کند و سپس بر اساس ارزیابی های به عمل آمده نوعی از چمن ها را به آن ها ارائه می دارد که نه تنها از نظر ظاهری بسیار شبیه چمن های طبیعی هستند، بلکه دوام و ماندگاری آن ها می تواند فضای سرسبز و دل انگیزی را در تمام طول سال مهیا نماید و فرصتی به مشتریان می دهد تا روزهای زندگی خود را سرشار از عطر طبیعت و شادابی و نشاط کنند.

چمن مصنوعی خارجی بخریم یا  ایرانی؟
تولیدکنندگان چمن های مصنوعی وارداتی ممکن است از استانداردهای لازم و ضروری که باید در داخل کشور رعایت شود را به درستی پیروی نکنند. خیلی سخت است تا دقیقا مشخص کنید که شما چه چیزی را خریداری می کنید.
ما در طول سال های فعالیت خود، بارها مشاهده کردیم که چمن های مصنوعی وارداتی در نمونه های کوچک خود بسیار خوب و عالی به نظر می رسیدند، اما درست بعد از 6 ماه نگهداری در انبار متوجه می شدیم که بکینگ آن ها ترک خورده و در حال از بین رفتن هستند.
دلیل این امر هم به این موضوع باز می گردد که ما آرایش شیمیایی ترکیبات اورتان این محصولات را نمی دانیم. در بسیاری از موارد این سیستم های بکینگ از ترکیبات لاستیکی لاتکس ساخته شده اند. اما بسیاری از چمن های وارداتی دارای سرب و فلزات سنگین می باشند.


و اما چمن های ایرانی؟
تولیدکنندگان این چمن های داخلی برای اثبات راستی و درستی خود در ازای هر گونه تعهدی که به مشتری می دهند، دلیل و مدرک می آورند، مثلا برای خاصیت مقاومت چمن مصنوعی در برابر UV نور خورشید، ترکیبات شیمیایی، مواد به کار رفته و غیره را مشخص می نمایند.
شما هرگز چنین اطمینانی را نمی توانید از چمن مصنوعی خارجی به دست بیاورید، از این رو هر لحظه باید منتظر مشکلات احتمالی باشید. مشکلاتی که شاید برای رفع کردن آن نتوانید مسئول و یا نمایندگی بیابید.
تولیدکنندگان ایرانی موظف هستند تا از دستورالعمل ها و استانداردهای تعیین شده در این صنعت پیروی کنند و به طور دائم محصولات خود را از نظر داشتن سرب و یا فلزات سنگین مورد بررسی قرار دهند. این یک روند اساسی و اصولی برای تولید چمن مصنوعی است که کیفیت و مقاومت محصول را تضمین می کند.


چمن مصنوعی ایرانی و خارجی چقدر ماندگاری دارد؟
اگر نمی توانید دقیقا بگویید که چمن مصنوعی موردنظر شما چگونه ساخته شده است و شامل چه مواد تشکیل دهنده ای می باشد، مطمئنا نمی توانید بگویید چقدر هم ماندگاری و طول عمر دارد. چیزی که می دانیم این است که وقتی یک نمونه چمن مصنوعی خارجی بعد از 6 ماه که در دفتر ما می ماند شروع به از بین رفتن می کند، مطمئنا طول عمر چندانی نخواهد داشت، حتی قبل از این که آن را نصب کنید.
ما تقریبا بارها در طول روز با مشتریانی رو به رو می شویم که از ما می خواهند تا چمن مصنوعی باکیفیتی را جایگزین چمن هایی کنیم، که اخیرا خریداری کرده اند و آن کیفیتی که انتظارش را داشتند به دست نیاوردند، به طور مثال چمن بعد از مدتی شروع به پاره شدن کرد، تغییر رنگ داد، بوی نامطبوعی را هنگام تماس با ادرار و مدفوع سگ ها به دست آورد و غیره.

به یاد داشته باشید که چمن های مصنوعی ایرانی از الیاف با کیفیت بالایی ساخته می شوند و به خوبی از آزمون ها و بررسی ها سربلند بیرون می آیند. بنابراین به این وسیله می توانید از داشتن چمن های سرسبز تا سال های سال اطمینان به دست بیاورید.

آیا گارانتی و ضمانتنامه چمن مصنوعی خارجی قابل اجرا است؟
برای چمن های مصنوعی خارجی، شما باید برای گارانتی به وارد کننده متکی باشید. برخلاف تولیدکنندگان و شرکت های ایرانی، این نوع از چمن های به هیچ وجه رول جدیدی از چمن را به عنوان جایگزین (در صورت بروز مشکل) برای شما ارسال نمی کنند.
از طرف دیگر واردکنندگان، چمن های مصنوعی را به صورت پکیج و به طور عمده خریداری می کنند و از قیمت و آفر ویژه آن استفاده می برند. بنابراین، اگر چمن مصنوعی شما رنگ خود را طی دو سال از دست داد و واردکننده مورد نظرتان هیچ موجودی از نوع چمن مصنوعی شما نداشته باشد، باید بگوییم که بدشانسی آورده اید.
اما در مقابل شما با یک تلفن می توانید از گارانتی چمن مصنوعی داخلی خود استفاده کنید و خیلی سریع و ساده رول جدیدی از چمن را تحویل بگیرید. این حس اطمینان همیشه خیالتان را راحت می کند و حس دلگرمی به شما می دهد.


چرا چمن مصنوعی خارجی ارزان قیمت است؟
دلیل ارزان بودن این چمن ها درست باید همان دلیلی باشد که نباید آن ها را خریداری کنید. در ساخت این چمن ها از نیروی کاری کمتری به کار گرفته شده است، استاندارد های تولید به طور دقیق رعایت نشده است، از مواد بی کیفیت و ارزان قیمت استفاده شده است و غیره… پس نباید آن ها را بخرید.
از طرف دیگر، وقتی چمن مصنوعی ایرانی را انتخاب کنید، در واقع به اشتغال هموطنان و جوانان کشور خود کمک می کنید. این خیلی ارزشمندتر از این است که برای اشتغال کشور چین و جوانان چینی تلاش کنید.

مقاومت چمن مصنوعی ایرانی و خارجی یکسان است؟
این موضوع چیزی نیست که شما در وهله اول و با یک نگاه متوجه شوید. بارها شده است که مشتریان از این گله داشتند که نمونه چمن مصنوعی وارداتی که مشاهده کردند زمین تا آسمان با چیزی که دریافت کردند، تفاوت داشت.
بهترین توصیه این است که از همان ابتدا شرکت و تهیه کننده چمن مصنوعی را انتخاب کنید که پروژه های فضای سبز بسیاری را انجام داده است و از این رو تجربه زیاد در استفاده از چمن مصنوعی برای هر شرایط و موقعیتی دارد.
آن چمن مصنوعی را می توان مقاوم نام برد که در برابر آبگرفتگی، نور خورشید، تردد، آب و هوای خیلی گرم و خیلی سرد و غیره مقاومت بالایی از خود نشان داده و تغییری در حالت و ظاهر آن ایجاد نشود.


آیا مقاومت چمن ها در برابر ترافیک یکسان است؟
اگر مخصوصا هدف شما از استفاده از چمن مصنوعی، نصب آن در مکان های پرتردد است، پس باید از استحکام الیاف آن مطمئن شوید.
بسیاری از تولیدکنندگان چمن مصنوعی خارجی فقط به جذابیت ظاهری ماجرا دقت می کنند و برای کاهش هزینه های تولید خود مواد مرغوبی به کار نمی برند و کیفیت را قربانی می نمایند، نتیجه این امر چمن های ساییده شده و از بین رفته می شود، مخصوصا در بخش هایی که میزان عبور و مرور زیاد است.
چمن های مصنوعی ایرانی الیاف نرم و لطیف و قابلیت ارتجاعی یا برگشت پذیری بسیار بالایی دارند و همین موضوع موجب می شود تا به راحتی تحت فشار و سنگینی به موقعیت ابتدایی خود بازگردند و همیشه مرتب و منظم به نظر برسند.

تنوع رنگی چمن های مصنوعی به چه شکل است؟
زمانی که می خواهید از یک واردکننده، چمن مصنوعی را خریداری کنید، شاید محدوده انتخاب وسیعی نداشته باشید و یا حداقل از هر برند چندین نمونه در دسترس نیست تا بتوانید آن ها را با هم مقایسه کنید. به این ترتیب مجبور می شوید که بر اساس حدس و گمان انتخاب کنید و همین امر درصد خطا را بالا می برد.
اما شما می توانید با مراجعه به فروشگاه های چمن مصنوعی ایرانی، انواع نمونه های این محصول را کنار هم قرار داده و مورد ارزیابی قرار دهید و نوعی را انتخاب کنید که بیشترین تناسب را با مکان و محیط موردنظرتان دارد. یا حتی می توانید این نمونه ها را به صورت اینترنتی و آنلاین سفارش دهید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به دستتان برسد.

اگر دوست دارید درباره چمن مصنوعی ایران بدانید به مقاله آیا باید به چمن مصنوعی ایرانی اعتماد کنیم؟ سری بزنید

کلام آخر
چرا ریسک می کنید؟ چرا سرمایه‌گذاری‌تان را بر باد می دهید و امنیت خانواده و حیوانات خانگی خود را در خطر می اندازید؟ چرا برای چیزی هزینه می کنید که مجبور می شوید دوباره کاری کنید؟
زیرا چمن مصنوعی خارجی خریدار می کنید که از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست، زیرا احساس می کنید که وقتی هزینه کمتری پرداخت کنید، سود می کنید. چون فکر می کنید هزینه کردن برای چمن مصنوعی واقعا ارزشش را ندارد.
اما با دقت در خرید چمن مصنوعی داخلی و انتخاب بهترین نوع آن، مشاهده می کنید که نه تنها فضای دل انگیزی را به دست می آورید، بلکه می توانید توسط آن تا سال های سال طبیعت را از نزدیک لمس کنید. همه این ها در حالی است که اطمینان خاطر دارید که در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید درصدد رفع آن بر بیایید.

نظرات