بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد چمن سرا کاملا محفوظ می باشد

خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد

خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/07/20 0 نظر

اگر اخیر در حیاط خود چمن مصنوعی نصب کرده اید و یا به مراجعه به یک مرکز خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد برای سرسبز کردن حیاط خود فکر می کنید، مطمئنا درباره تمام مزیت های شگفت انگیز آن بسیار شنیده و حتی به چشمان خود دیده اید.

این چنین محصولی محیط خشک و سرد حیاط با سطح بتنی و سنگفرشی را به یک فضای سرزنده و هیجان انگیز تبدیل می کند و برخلاف چمن طبیعی، لازم نیست نگران نگهداری های مداوم و همیشگی آن باشید.
اما چون چمن مصنوعی یک محصول منحصر به فرد است، ممکن است سوالاتی درباره این که چگونه از آن محافظت کنید به ذهنتان خطور کرده باشد.

خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد


یکی از سوالاتی که ممکن است در این میان بیشتر از هر چیزی به چشم بیاید این است که آیا می توان با نصب چمن مصنوعی در حیاط و پارکینگ، روی آن ماشین را پارک کرد یا حتی حرکت داد؟
در این مقاله ما هر چیزی که باید در پاسخ به این سوال بدانید را با شما در میان می گذاریم. با ما همراه باشید.


بهترین شرکت خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد کجاست؟
گروه چمن سرا در صدها پروژه مسکونی و تجاری مشارکت داشته است و به دلیل ارائه انواع چمن های مصنوعی مرغوب و باکیفیت در سراسر ایران و خاورمیانه، جایگاه ویژه ای به دست آورده است.
مرکز خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد چمن سرا همواره در تلاش است تا تنوع و کیفیت محصولات خود را روز به روز مطابق با تکنولوژی و فناوری های جدید در این عرصه، به‌روزرسانی کرده و ارتقاء دهد تا نیاز به فضای سبز مشتریان را به زیباترین و ساده ترین شکل ممکن برآورده نماید و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.


 
آیا می توانید روی چمن مصنوعی رانندگی کنید؟
به طور کلی، رانندگی روی چمن مصنوعی توصیه نمی شود. در این جا دلیل این موضوع را می گوییم:
در حالی که چمن های مصنوعی خود وزن بالایی را تحمل می کنند، اما حرکات چرخشی لاستیک ها می توانند به الیاف آن ها آسیب برسانند، به این ترتیب که لاستیک و آج های آن، الیاف را کشیده و از بکینگ جدا می کند.
در هر صورت پاسخ به این سوال ساده نیست. تغییرات بسیاری وجود دارد که باید مورد ملاحظه قرار بگیرد، مانند کیفیت محصول، نوع نصب، این که هر از چندگاهی روی چمن رانندگی می کنید یا ماشین را پارک می کنید. وزن وسیله نقلیه نیز در این زمینه تاثیرگذار است.
اما در هر صورت اگر ساختمان و ملک تجاری شما در شهر مشهد به گونه ای است که چمن مصنوعی به ناچار در معرض وسایل نقلیه قرار می گیرد و یا خود اصرار به این کار دارید، روش هایی وجود دارد که می توانید میزان آسیب های وارده را کاهش دهید.  


1.شما به چمن مصنوعی صحیحی نیاز دارید
اگر در شهر مشهد به دنبال جایگزین عالی برای چمن های طبیعی هستید، باید بگوییم که چمن های مصنوعی با ظاهر و احساس طبیعی که دارند، بهترین انتخاب شما خواهند بود. این محصول این قدرت را دارد که در یک چشم برهم زدنی فضای بیرونی موردنظرتان را به طور کامل متحول و زیبا نمایان کند.
با این وجود، انواع مختلفی از این محصول را در مراکز خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد مشاهده خواهید کرد و به این ترتیب شما در صورتی که می خواهید روی آن رانندگی و یا ماشینتان را پارک کنید، باید نوع صحیحی را برگزینید.

 

o    جنس چمن مصنوعی
چمن مصنوعی با مواد مختلفی همچون نایلونی، پلی پروپیلن و پلی اتیلن ساخته شده است. این نوع مواد است که روی قابلیت ارتجاعی و قدرت چمن ها تاثیر بسزایی می گذارد.
نایلون، قابل ارتجاعی ترین مواد به کار رفته در چمن ها است و بعد از این که روی آن قدم گذاشته شود و یا تحت فشار قرار بگیرد، سریع تر به شکل اورجینال خود باز می گردد. هم چنین حالت و شکل اصلی خود را بهتر حفظ می کند و طول عمر بیشتری دارد.


o    ارتفاع پایل
تنوع چمن مصنوعی به ارتفاع پایل آن نیز باز می گردد- این اصطلاح به میانگین طول الیاف چمن مصنوعی مربوط می شود.
به طور کلی چمن مصنوعی با ارتفاع پایل بلندتر قابلیت ارتجاعی کمتری دارد. این چمن ها در صاف و ایستاده قرار گرفتن مشکل دارند و طول می کشد تا به شکل اورجینال خود برگردند.
از طرف دیگر ارتفاع پایل کوتاه قابلیت ارتجاعی بیشتری دارد. الیاف چمن سفت و سخت بوده و هم چنین خیلی راحت صاف و ایستاده قرار می گیرند. این ارتفاع فشار بیشتری را متحمل می شود، این در حالی است که به شانه کشیدن و نگهداری کمتری نیاز دارد.


نتیجه
هر چمن مصنوعی که در بازار خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد بیابید، دارای خصوصیت ها و شرایط خاص خود می باشد و از نظر کیفیت، قدرت، وزنی که تحمل می کند و ماندگاری که دارد با هم فرق دارند. برخی از گزینه ها بهتر وزن یک ماشین پارک شده و یا در حال حرکت را تحمل می نمایند.

در هر صورت اگر اصرار به پارک کردن و رانندگی روی چمن مصنوعی دارید، ما پیشنهاد می کنیم که چمن ساخته شده از نایلون با ارتفاع پایل 25 میلیمتر و کمتر را انتخاب نمایید.
قبل از این که تصمیم نهایی را بگیرید، بهتر است از متصدیان و کارشناسان شرکت مورد نظرتان بخواهید اطلاعات بیشتری به شما ارائه کنند و سؤالاتتان را با شفافیت و جزئیات بیشتری پاسخ بدهند. به یاد داشته باشید- زمانی که چمن مصنوعی را نصب کردید، قرار است که سال های سال برای شما ماندگاری داشته باشد.

 

2. شما به زیراساس یا ساب بیس ضخیم نیاز دارید
یکی دیگر از الزامات رانندگی روی چمن مصنوعی بدون آسیب به زمین، وجود زیراساس یا ساب بیس ضخیم می باشد.
ساب بیس یک لایه سنگریزه بالای زمین پی سازی شده و قبل از قرار دادن چمن مصنوعی می باشد. به طور کلی این لایه ای است که مستقیما زیر بکینگ چمن مصنوعی قرار می گیرد.
این لایه بنا به دلیلی بسیار اهمیت دارد: به عنوان فونداسیون و پایه سراسر چمن ها عمل می کند و با نصب آن ثبات ساختاری ایجاد می شود.
به همین دلیل، ساب بیس باید منسجم، به خوبی فشرده و دارای قابلیت تحمل وزن ماشین های پارک شده و یا هر وسیله که می خواهید روی چمن‌ها قرار دهید، باشد.
شما به ضخامت 100 میلیمتر ساب بیس و یا بیشتر بعد از فشرده سازی نیاز دارید. این امر اطمینان ایجاد می کند که سطح مورد نظر برای ترافیک های سنگین مقاوم تر است و قرار نیست که آسیب ببیند.
به طور همزمان این لایه زیر اساس باید نفوذ پذیر باشد تا اجازه زهکشی  تخلیه آب راحت و بی دردسر را بدهد. به همین دلیل پیشنهاد می شود که از شرکت خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد بخواهید تا با تیم متخصص خود کارهای نصب چمن را بر عهده بگیرند. به نظر می رسد که استفاده از سنگریزه های گرانیتی و سنگ آهک برای لایه بیس مناسب تر است.
در هر صورت اگر بودجه تان این امکان را به شما می دهد از تیم متخصص بخواهید زیراساس و ساب بیس چمن مصنوعی را درست مانند جاده ها و راه سازی ها برایتان بنا کنند، به این ترتیب سطح چمن مصنوعی دارای پایداری و قدرت بیش از اندازه خواهد بود.


    

 

عمر چمن مصنوعی را کوتاه می کند
تا به این جا درباره الزامات رانندگی روی چمن مصنوعی صحبت کردیم: وجود چمن مصنوعی باکیفیت که وزن و فشار رانندگی را تحمل کند و یک ساب بیس و زیر اساس ضخیم متشکل از سنگریزه های درست و مناسب.
با تمام این وجود ما به طور کلی رانندگی روی چمن را توصیه نمی کنیم. شاید با یک بار و یا دوبار مشکل خاصی را تجربه نکنید، اما در دراز مدت این امر به چمن های شما آسیب می زند.
طول عمر نرمال یک چمن مصنوعی بین 10 تا 20 سال است، اما شما با رانندگی روی چمن ها به ناچار این ماندگاری را کاهش می دهید.
به مرور زمان آسیب های وارد شده از نظر ظاهری نیز مشخص خواهند شد، فرقی هم ندارد که چقدر برای خرید چمن مصنوعی در مشهد وقت گذاشته باشید و یا زیر اساس و ساب بیس ضخیمی را تهیه کرده باشید، در هر صورت الیاف شروع به تخت و هموار شدن، ضعیف شدن و حتی پاره شدن می کنند. این امر برخی از بخش های چمن را مات کرده و خالی می گذارد، مخصوصا بخش هایی که بیشتر در معرض تردد لاستیک ها قرار دارند.

به یاد داشته باشید که چمن مصنوعی قدرتمندتر از چمن طبیعی است، اما جایگزینی و تعویض آن کار ساده و راحتی نمی باشد. این امر شامل بریدن و جایگذاری دقیق و بادقت در بخش های مشخص چمن می باشد که اغلب اوقات ظاهر فضای سبز شما را ناخوشایند می سازد.

اگر شما هم تمایل پیدا کردید که فضای پارکینگ خود را سبز و زیبا کنید و دوست دارید  بیشتر راجع به این محصول و طراحی بی نظیر آن بدانید به  مقاله چمن مصنوعی برای پارکینگ  سری بزنید.


طراحی های بهتر برای چمن مصنوعی در مسیر ماشین رو
مطمئنا کارشناسان مراکز خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد پیشنهادات ویژه و بی نظیری برای شما دارند تا در عین لذت بردن از سرسبزی چمن های حیاط و محوطه، بتوانید آن طور که می خواهید از آن ها استفاده کنید:

1.طراحی نواری
در این روش دو قسمت نواری شکل که محل تردد لاستیک های ماشین می باشد، با موزاییک، سنگفرش و یا بتن مشخص کنید. سادگی این ترند طراحی واقعا نگاه هر کسی را به خود جلب می کند. تمام کاری که باید انجام دهید این است که چمن مصنوعی را ببرید و در اطراف این مسیرهای نواری ایجاد شده، نصب کنید.


2. چمن مصنوعی بین سنگی
در این روش شما باید بین سنگفرش ها و موزاییک های حیاط، فاصله هایی را در نظر بگیرید تا با چمن مصنوعی پر کنید. این امر جلوه بصری بسیار دل انگیزی را به وجود می آورد که از پارک و یا رانندگی ماشین در حیاط به دور از آسیب به چمن ها پشتیبانی می نماید.


3. طراحی شبکه ای
این سخت ترین روش نصب چمن مصنوعی می باشد و باید آن را به صورت شبکه ای بین سنگفرش ها و سنگ های تزئینی نصب کنید.
درست شبیه چمن مصنوعی بین سنگی که در بالا بیان کردیم، در این جا چمن ها باید پایین تر از سطح سخت قرار داشته باشند تا لاستیک ماشین ها با آن ها تماس نداشته باشد.


4. مسیر ماشین رو بتنی به همراه چمن مصنوعی
این ساده ترین راه حل است که اطراف مسیر ماشین رو را با چمن مصنوعی احاطه کنید، به گونه ای که گویی این بخش را از سایر قسمت های حیاط جدا می کنید. به این ترتیب به راحتی می توانید هر نوع چمن مصنوعی که دوست دارید را انتخاب کنید.

نتیجه گیری
همه می دانیم که شما می توانید با مراجعه به یک مرکز معتبر خرید و فروش چمن مصنوعی در مشهد، بهترین گزینه را برای تغییر و بازسازی حیاط خانه خود انتخاب کنید. اما اگر می خواهید یک قدم فراتر بروید و از آن برای پارکینگ و مسیر ماشین رو حیاط خود بکار ببرید، باید مواردی را مورد ملاحظه قرار دهید.
روش های بهتری نیز وجود دارد که بهتر است از قوه خلاقیت و ابتکار عمل خود کمک بگیرید و چمن ها را به گونه ای نصب کنید که در معرض تردد لاستیک ها قرار نمی گیرند، اما هم چنان می توانند زیبایی منحصر به فردی به فضا ببخشند.

نظرات